Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Huntelaar

Seriál, který daleko překročil hranici běžně akceptovatelného humoru a který dělí diváctvo pouze na dvě poloviny. Ty, co to chápou a ty co jim nezapaluje. ()

Carlossss

Svůj stý komentář jsem si šetřil na pány od Pythonova cirkusu. V životě jsem nic podobného neviděl. Je to ten typ pořadu, který mě ovlivnil, pobavil a mnohé naučil. Ovlivnil mě v tom, že si doteď myslím, že Hitler žije jako jistý pan Hilter, pobavil mě vším, co jsem v něm zhlédl a naučil mě, jak se bránit proti muži, který vás napadl kompotem. Poslední řady citelně oslabuje neúčast pana Cleese, ale to nic nemění na tom, že je to vynikající pořad, který bude až do smrti patřit k mým srdcovkám. Tohle prostě musíte vidět, jinak jste ani nežili... ()

Kate...

Nechápu, jak něco tak nemožného, osobitého, bláznivého a smysl postrádajícího mohli tihle chlapíci vytvořit, čímž mi vlastně způsobili pravidelné křeče smíchu pokáždé, kdykoli se objeví na obrazovce. ()

easaque

5* kultovní seriál této legendární avantgardní skupiny nemá cenu moc komentovat. Pokud se někomu absurdní situační humor líbí, tak to musí být pro něj základ a ostatním to asi nic moc říkat nebude. Hezky je vývoj této party popsaný v dokumentu Monty Python - málem pravda, který taky doporučuji. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jonash87

Neskutečná sestava se zde dala dohromady. Ano, některé scény a dialogy jsou spíše trapné, ale to nic nemění na tom, o jak geniální pořad se jedná. Úchylné příběhy, nesmírně vtipné repliky, zajímavé animované vložky. Některé skeče jsou již legendární (reklamace papouška, sýrárna, ministerstvo švihlé chůze, Dennis Moore, španělská inkvizice /"Nikdo nečeká španělskou inkvizici!"/...) a je jen škoda, že vzniklo pouhých 45 dílů. Nápadů bylo jistě mnohem více. Létající cirkus zkrátka je - a vždy bude - svým pojetím a nápady nedostižný! ()

boogieman

Táto skeč show je ale naozaj jebnutá. :) French film with subtitles je najgeniálnejšia paródia Godarda akú som kedy videl ()

C0r0ner

Ve své době nepochybně neuvěřitelná mrda. V dnešní době... To samé! 45 dílů naprosté geniality a typického britského humoru, který je zde dotažen do naprostého maxima (It´s!, And now for something completely different) a k tomu desítky nezapomenutelných skečů (of Ulm, Killerjoke, Mozart zabiják krys, Nosní gramofon, Ministerstvo švihlé chůze,...). Jednoduše jeden z nejlepších a nejzábavnějších seriálů všech dob. 100% ()

MarekT

"Nobody expects the Spanish Inquisition!" Co se mě týče, humor dělím na tyto kategorie: americký, britský, evropský a Monty Python. Ano, sexteto absolventů Oxfordu a Cambridge mě dokázalo takhle výrazně svým intelektuálním humorem zabrnkat na moji notu. Když jsem začínal Cirkus sledovat, chvíli mě trvalo, než jsem dokázal jejich styl komiky naladit. Naladil jsem se ovšem správný čas, protože v samotném prvním díle Whither Canada? nás čeká jedna z jejich nejslavnějších scének "The Funniest Joke in the World". K ní asi toliko: "Wenn ist das Nunstück git und der Slotemeyer? Ja! Beierhund das Oder die Flipperwaldt gespurht." Zbývajících 44 dílů baví stejně dobře, tudíž výtečně, i přes nějaké slabší skeče. Víc ovšem bylo těch povedených. Které mám na mysli? Co třeba Parrot Sketch, The Spanish Inquistion, All-England Proust Summarize, Kilimanjaro Expedition, Self-Defence Against Fresh Fruit, Dirty Hungarian Phrasebook, Ministry of Silly Walks, The Lumberjack Song, Julius Caesar on an Aldis lamp, How Not to Be Seen, et cetera, et cetera... Prostě k Monty Pythonům není moc co dodávat, jen, že uděluji plné hvězdičkové ohodnocení a že od srdce děkuji pánům Cleesovi, Idleovi, Jonesovi, Palinovi, Gilliamovi a na nebesa do oddělení "Slavní komici" i Champanovi. P.S. Myslím, že významem pro všechny následující generace je Monty Python to stejné, co Vesmírná odyssea. Každý v ní nachází inspiraci. "Mé jméno se píše Raymond Jachta-Luxusní, ale vyslovuje se Viklkrk Mangrový." ()

Martrix

Už je to hodně dávno, kdy jsem přepnul tv a najednou tam bylo...létající cirkus, to je docela dobré. Od té doby mám britský humor neodlučně spojen s touto partou lidí, kterým nic není svaté a pro něž neexistuje člověk, kterého by nedokázali zesměšnit. Pro britský humor jsou totiž Monty Python's Flying Circus to, co je pro naše národní humorno spolek lidí kolem Divadla Járy Cimrmana. I když jejich humor je úplně jiný. Satira, absurdno, politicky nekorektní humor, slovní hrátky, to jsou hlavní zbraně používané při útoku na divákovy bránice. Jenže zárověň jsou to zbraně, které díky kontextu míří často jen na obyvatele UK. Což je jediný důvod, proč nedám plný počet. ()

Flynn

Klasika všech klasik, která zformovala styl humoru nejednomu nadšenci. Některé gagy jsou mimo a chápou je asi jenom tvůrci, ale jiné jsou tak absurdně skvělé, ... to se musí vidět a člověk musí být ve správné krevní skupině, aby mu to sedlo. ()

Jermann

Dle mých vlastních poznatků je Monty Pythonův Létající cirkus lepší, než sex .. nebo je to přinejmenším plichta. Rozhodně nedoporučuji provozovat obojí současně. ()

Splasher

Absurdní skeče, které se dostávají až za samotnou hranici geniality. Já osobně mám nejraději výkony Erica Idlea a Michaela Palina v rolích úlisných, rozesmátých moderátorů estrádních show - k nezaplacení. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)