Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

honajz2

Po dvou překvapivě pozitivních zkušenostech s pokémoními filmy (tohle a hlavně Detektiv Pikachu) jsem konečně našel odvahu podívat se na aspoň jeden z celé té téměř nekonečné série, protože i když mi seriál nesedl ani jako děcku, kdoví, třeba by mi to teď sedlo. Přesvědčil jsem se sice že ne, ale zároveň si myslím, že si to tolik odpadních hodnocení fakt nezaslouží. Vlastně od Pokémonů dostanete co chcete - je tam Ash, je tam Pikachu, jsou tam nějací ti Ashovi kamarádi, které si jménem nikdy nezapamatuji, jsou tam Rakeťáci, je tam hromada soubojů pokémonů. Mě osobně všechny ty souboje většinou nudily, příběh taky nebyl žádná sláva a mohlo z něj vypadnout víc, do toho všeho Mewtwo filozofuje (!!, ale teoreticky to nejsou úplně špatné myšlenky) a každá podstatná událost je minimálně pětkrát zopakována, kdybychom to náhodou ani na třetí pokus nepobrali. Mimo ty souboje mi to ale celkem rychle uteklo a třeba samotný úvod se mi líbil docela dost, navíc tu zazní tak dvě vtipné hlášky, které to taky o něco oživí. Kouzlo těch mých dvou pozitivních zkušeností byly ale v tom, že to jsou vyloženě příjemné pohádky a na víc si to hrát ani nechce, možná jen krapet specifickou atmosférou, ale jinak ničím. Tohle je taky pohádka, ale hlavně v duchu toho seriálu a to už není nic moc pro mě. 2* ()

cariada odpad!

Pokémon byl na vrcholu ,ale u mě néééééééé a just néééééé!!!!!!! Nejsem Japonec ,abyc to přijal. ()

DruidKarel

860. hodnocený film: Dříve hit, dnes důkaz kýče a zmaru tohoto dříve oblíbeného japonského seriálu o příšerkách a naivních hlavních postavičkách. Dříve jsme po tomhle filmu toužil, abych se na něj mohl podívat. Dneska jsem chtěl jenom tenhle animák odškrtnout ze svého seznamu. Příběh není z nejhorších, ale naivita, kterou divákům poskytuje, mne nutí hodnotit maximálně 2*. Víc by si ani nezasloužil. 2* ()

MarekT odpad!

Já naopak mám to srdce hodnotit ze současného pohledu, a mohu říct jen tolik, že to je stejně "kvalitní" jako seriál. ()

majo25

Seriál ma minul, resp. som sa ja postaral o to, aby ma míňal. Aj prvý film ukazuje, že som urobil dobre. Mal som čo robiť, s tou infantilnosťou v príbehu, aby som nestratil nič zo svojho mentálneho zdravia. Jedine animácia je fajn. ()

moviefilm odpad!

Už po prvých piatich minutach som prežíval muky.Po polhodine som to vypol.Ved na to sa nedá pozerať!...A to som pokemonov ako dieťa miloval!... ()

Doudis19

Když jsem film viděl prvně asi v 10 letech, byl jsem unešen, i ono citové vydírání na mě zbralo a řval jsem jak želva. Jenže teď po devíti letech, jsem film našel ve skříni a musím říct, že je to opravdu pakárna. Ash s Pikachu jsou tak kladný, až mi byli protivný, a tak postavou mi neblíž byl záporák MewTwo. Dost jsem se v během filmu ztotožňil, s jeho filozofií, vymýtit všechny trenéry i pokemony.. :-D ()

kinghome

Já prostě nemůžu jinak. Když jsem byl malej, tak jsem to žral a spomínám na to jako na úžasnej film. Dojemnější film jsem v životě neviděl. Když Ashe zmrazili a pak se pokémoni rozbrečeli a oživili ho. To jsem řval jako malej harant. Film jsem viděl asi před 10 lety a pořád si na tu scénu pamatuju. Nikdy jsem u žádnýho filmu nebrečel víc! A to jsem se u Titaniku smál. Ale tohle bylo prostě něco jinýho. Ale už se na to nikdy nepodívám abych si ten zážitek nepokazil. ()

karlik4801

Tři hvězdy za to, že jsem to jako malý kluk neskutečně žral a na tuhle videokazetu jsem mohl koukat prostě furt a bez přestání. A vždy se mi to hrozně líbilo. Když hodnotím teď, přijde mi to jako neškodný film určený dětem a je povedený. Protože to děti baví do teď. Roztomilost nadevše. ()

xerno odpad!

Nejenom, že ním dávaj tyhle blbosti po velkých lopatách přímo do ******, ale musí vytvořit ještě blbjejší film !!!! já ty tvůrce chápu, udělal bych to symý - vydělat na kravinách, ale proč to muselo chytit tolik lidí ?! ()

Elementál

Tak nevím, jestli to byla nostalgie nebo co, ale od filmu jsem očekával přeci jen trochu víc. Nekvalitní hudba, věčné moralizování, chabý děj, nepříliš slavná animace... Ale byli tam pokemoni, pár ucházejících bitek (v seriálu často i lepší) a různé psychické schopnosti (vymazávání paměti, levitace, cestování v čase) a to mi celkem stačilo. :-) Prostě žádná sláva... ()

T-pack

Jo, koukám, že v době, kdy jsem to viděl mi bylo 12. Heh. V tom se asi odráží moje hodnocení. Náhodou si pamatuju toho überzlýho mewtwo, kterej se zas tolik nelišil od spousty klasických padouchů. Jo já na Pokémonech ujíždel, co jste tehdá dělali vy :D ()

uiu

Film jsem viděla ještě jako dítě a teď se už na něj nemám odvahu podívat znovu. Hodnotím tedy z pohledu dětského fanouška, který Pokémony žral natolik, že šel na ně do kina a odcházel s tím nejkrásnějším pocitem. ()

Maki89

ako fanúšik pokémona by som mal dať za plnú, ako dospelý celkom rozumný človek by som mal dať odpad... idem strednou cestou.... 5/10 ()