Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

rt12

Tak ve své době to byl hit a ,,Evičku Tričko" znal každý druhý. Ovšem už i v té době, mi přišel scénář značně přitažený za vlasy. ()

topi

Kultovní film o vekslácích, který je natočen téměř dokumentaristicky. Kamera, která je neustále v pohybu dodává filmu potřebnou dynamiku a soundtrack absolutně podkresluje onu atmosféru osmdesátých let. Použití skladeb od Frankie goes to Holywood byla geniální myšlenka (kapela si prý vzala za použití svých písní do filmu pouhou symbolickou jednu korunu). Spolu s Tankovým praporem je Bony a klid nejlepším Olmerovým režisérským počinem. ()

movieband

Klady filmu - gradující atmosféra, která s postupem stopáže jen hořkla, sednoucí herci (vyjma Romana Skamene, který mě prudil svým "Klídek" už od začátku) a poutavý děj. Zápory - repetitivní, dorudavytáčející hudba, Roman Skamene. K tomuhle snímku se těžko staví jasný názor. Dobu jsem nezažil, mám to jen z vyprávění. Ale z toho, co vím, mi přijde že to Olmer dokázal vystihnout v dost pravděpodobném světle. Bůh ví, kolik takových Holců, co chtěli rychlý prachy bylo. Hodně hořká záležitost. ()

Hadža

Ve sve dobe jeden s ojedinelych filmu ,ktery se nebal nahlednout pod poklicku zivota mestske mladeze a kriminalniho podsveti.Dnes bych asi nemel odvahu ho zkusit znova,nebot bych jiste ze soucasneho pohledu shledal jeho kvality ponekud povadlejsi.Perfektni Roman Skamene! ()

Vampireman

Devadesátiminutový videoklip na Relax, kde veškerý vyprávění musí zajišťovat obraz, poněvadž "scénář" Radka Johna je k uzoufání debilní a skutečně se omezuje jen na pár tragickejch fórů v pauze, když zrovna nehraje Relax. ()

FilmFan24

Film, který přestože není nijak převratný, nastavil zrcadlo době jako snad žádný jiný a stal se pro mnohé diváky nezapomenutelným. ()

kajas

Jestli má být tohle nejlepší Olmer, tak už radši žádné jeho filmy zkoušet nebudu. Doslova nepřetržité omílání dvou songů od Frankie Goes to Hollywood mi celý snímek totálně znechutilo. ()

Fanucci

Podprůměrný film s neuvěřitelně protivně opakující se písní od Frankie Goes To Hollywood. To je pro mne snímek Bony a klid. Je to ale lepší než Vekslák:-) ()

kapsomut

Pohodovej film z 80. let, který na mě zapůsobil jak příběhem, hereckými výkony tak i vekslem :) a tím, jak jsme jednou v životě dole a jednou zase nahoře. Z normálního boleslavského kluka, který se nechal nachytat od zkušených veksláku se náhle také stane vekslákem se zkušenou bandou. Ale všechno neskončí jak by se zdálo happyendem. Ale na to už se podívejte, jestli máte zájem a chuť se podívat na filmeček z 80. let. Doporučuji! 5* ()

Petroff

Ty vole... prase, co dělalo zvukovej střih tomu mohutně naložilo. Tvůrci asi nemálo vysraný z toho, že mají západní muziku. Filmově celkem tvrdý hovno, zvukově hodně rozbředlá sračka... Filmová břečka ()

dyfur odpad!

....no mal som možnosť šesť rokov chodiť okolo Tuzexu v Bratislave na Gorkého ulici v dobe ked bol Tuzex a bony aktuálne,ale toto som tam nevidel,ani slabý odvar tohto.Väčšinou to bolo kľudné bon za predával tak za 5,2O-5,5O Kčs a väčšinou staršie panie "babky".Žiadny blbečkovia čo vykrikuju bony,bony,nekupiš....to fakt nebolo.Ani pri Tuzexe v Piešťanoch som nemal inú skúsenosť.V kľude si si kúpil bony a nakúpil v Tuzexe čo si chcel ...na čo si mal.Neviem asi Praha bola úplne iná -nemám skúsenosť-alebo to celé V.Olmer len nafúkol a urobil nám v rokoch socializmu taký á la americký film .Ľudia na to chodili skôr pre to,že to bolo akože zakazované a boli zvedaví,že trocha tej americkej hudby bolo,trocha sexu a no čs "akčňák". Nebralo mňa to ani vtedy a už vôbec nie teraz.Pre mňa je to KRAVINEC V CELOFÁNE. ()

OG_Swifty

Kamaráde tohle je Praha a ne nějaká zasraná Boleslav - tohle je přece klasika... kdysi velmi dávno viděné mi zanechalo v paměti jen dvě věci - neustálý loop hitu Relax a veksláka Romana Skamene. Když jsem to teď před nedávnem znovu viděl, velmi mě pobavil perverzní domovník pan Benák (Evičko, pojďte si se mnou připít.. opražil jsem mandličky :)) a herecky mladý Tomáš Hanák s náušnicí. Tak co vlastně chcete? ()

BoredSeal

Jako obvykle v komunistické éře kvalitní informovaný scénář Radka Johna se spojil s namachrovanou režií Olmera a hity od Frankie Goes to Hollywood. Komentář o 80.letech v Česku a Tuzex praktikách - tohle v učebnicích dějepisu nenajdete. ()

balba

Velké životní role J.Potměšila a R.Skamene.Úspěšná česká kriminálka.Jsem zvědavá jak si povede jeho pokračování , které se chystá na příští rok 2007. ()

rakovnik

Dobrý film o tom, jak (ne)fungovala ekonomika za minulého režimu. Olmer měl dobrý vkus na muziku, soundtack k filmu (a to jsme v osmdesátých letech!) je úžasný. Tedy těch pár písniček, které se neustále opakují. Zde se skutečně nastavovalo zrcadlo. ()

Hennes

Kultovní "vekslácký" film. Z dnešní dobou koresponduje alespoň tím, že potrestané zůstanou jen ty menší ryby. Takhle to dřív ale okolo Tuzexů chodilo a pro moji generaci je to prostě realita. U filmu jsem se i pobavil, třeba když si "Biny" Roman Skamene nechá přivést ten sníh. Skvělá je hudba Frankie Goes To Hollywood, ale nesmíme zapomínat na významný díl který vložil Ondřej Soukup. ()

Martin741

Vit Olmert v dobe, kedy este vedel tocit peckove filmy o vexlakoch a o tom, ako si husakovsky normalizacny rezim nevedel dat s nimi rady. Vysoko vyzdvihujem hlavne amosferu druhej polky 80. rokov v byvalej federacii, Tuzex, vexlakov a obchody s bonmi. Dalej vyborne rozhovory, slusny pribeh a dost extremny zaver. Praha hra v tomto filme tiez istu rolu, a nie malu. Film funguje ako naprosto perfektny surovy a drsny obraz zivota v byvalej federacii, konecne ziadna idealizacia a la Vesnicko ma Strediskova. Vyborny obraz Ceskoslovenska a Prahy v dobach este stale sa nekonciacej normalizacie 80. rokov. 89 % ()