Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harrison Ford vyšetřuje vraždu své spolupracovnice a milenky. K nemilosti ženatého právníka se důkazy začnou stáčet k jeho osobě… Mistr vykreslování paranoie a plíživého napětí korporátních světů, Alan Jay Pakula (Pohled společnosti Parallax, Všichni prezidentovi muži, Sophiina volba), se koncem 80. let rozhodl natočit filmovou adaptaci románu Scotta Turowa, Presumed Innocent (1987). Ještě než kniha vyšla, producent Sydney Pollack zaplatil za filmová práva milion dolarů. Sázka na jistotu se vyplatila. Pakula v Podezření uplatňuje svůj úsporný, leč navýsost precizní styl, jenž manipuluje diváckými očekáváními. K tomu bezesporu dopomáhá ukázněná kamera Gordona Willise, stálého spolupracovníka Woodyho Allena a Francise F. Coppoly. Zneklidňující atmosféru pak podtrhuje hudba Johna T. Williamse (Hvězdné války, Čelisti, E.T. – Mimozemšťan)... Rusty Sabich je vzorný manžel, občan a úspěšný prokurátor, který má dobré vyhlídky, aby se stal šéfem známé právní společnosti. Když je Sabichovi přiklepnut případ zardoušené a znásilněné spolupracovnice, zdráhavě přijme. Ještě netuší, že kauza navždy změní jeho život. Během vyšetřování začnou okolnosti případu ukazovat směrem k jeho osobě. Zavražděná kolegyně byla naneštěstí Sabichovou milenkou. Prokurátorovi je brzy jasné, že někdo jemu blízký na něj ušil boudu. Ale kdo? Jako obžalovaný se neochotně obrací pro pomoc k dávnému soupeři. A nemilosrdný rozsudek je na spadnutí… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (159)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Téma ne na hony vzdálené tomu, které se o pár let později objevilo v mistrovském Uprchlíkovi , mě připravilo o menší dávku překvapení, které v sobě Podezření skrývalo, i přesto, že má příběhově úplně jiný základ a následné dějové odvíjení se, vede úplně jinudy. Režiséru A. J. Pakulovi chybí jakákoliv špetka dynamiky, kterou by mohl do filmu vnést, a na výsledku je její absence zoufale znát. Každá scéna samostatně sice nepostrádá režijní preciznost a má v sobě jiskření napínavosti či tajemna, jako souvislý celek však postrádají gradaci a spád, čímž film odsouvá diváka na vedlejší kolej, po které vede nebetyčná nuda. Nic na tom nedokáže změnit ani fakt, že samotný scénář má v papírové podobě mnoho originálních míst. Diametrálně velmi odlišné zůstává herecké obsazení. Harrisonu Fordovi role moc nesedla a podává dosti unylý výkon, který zpomaluje tempo filmu ještě více. O to více pak v malé, ale velmi důležité roli, zaúřaduje Raul Julia. Nicméně ani tento vysoký herecký klad nedokáže nikterak pozvednout úroveň samotného filmu, který chtěl (a rozhodně mohl) být krom „obyčejného“ krimi-thrilleru také velmi působivým nahlédnutím do světa právníků a jeho „velkých zvířat“. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tohle rozhodně žádnej extra thriller neni, Harrison Ford je sice výbornej a ve svý roli vyniká, totéž se dá říct i o Raulu Joliovi, ale celkově to nenabízí nic nového a až na pár okamžiků z něho neni cítit ani moc napětí, všechno se točí jenom kolem toho jestli je Ford vrah nebo ne, chvilku to vypadá že jo, pak zase ne a to pořád dokola, skoro až do úplného konce se neví jak to vlastně bylo a je to už toršku moc protahovaný a to nakonec začne nudit. Jediný co je na tomhle filmu oprvadu výborný je konec, tam už je docela slušnej moment překvapení a celkovej dojem z filmu vylepší, ale jinak jsem byl dost zklamanej ()

Reklama

Parlay 

všechny recenze uživatele

Snímek sice nabízí nadprůměrné herecké výkony (Ford, Julia) a překvapivé rozuzlení, nicméně... Plně chápu, že pomalé tempo vyprávění je pro snímky ze soudního prostředí příznačné a zřejmě bych za „šnečí rychlost“ tvůrce kritizovat neměl, avšak… Zařadit „dvojku“ by (alespoň někdy, trošku a decentně) rozhodně neuškodilo :-) ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Podezřelá blbost. Tak bych to asi nejlépe definoval. Jinak se to nazvat nedá. Ale mě to štve. Nedávno jsem shlédl 3 filmy s Harrisonem Fordem. Nejprve Vysoká hra patriotů. A sakra, to mě vůbec neoslnilo, strašná nuda, nelogičnost, trapný závěr. Řekl jsem si aha, výjimka. Pak následoval film Svědek. Tp bylo snad o stupínek horší, ale furt to byla blbost aspon na 2 hvězdy (velmi slabé teda). Řekl jsem si, tyhle staré filmy mě asi moc nechytnou s ním. Dal jsem si do třetice film Detektivév z Hollywoodu - film z roku 2003. A kruci, opět mi to nesedlo. Já mám Forda rád, natočil dobrý filmy. Celá série Indiana Jones, Uprchlík, Firewall a dokonce i starý film 48 hodin v Paříži. Takže nyní k tomuhle filmu. Film má nudný a asi žádný příběh. Harrison Ford hraje postavu kurátora. Dostane za úkol vyšetřit případ vraždy jedné kurátorky. Hrozná nuda, vleče se to, pak se dovíme, že Ford je hlavní podezřelí, neboť zesnulá byla jeho milenka. To vše se odehrává v první půlce filmu. Ve druhé půlce je několik dnů jednání u soudu. Některé pasáže jsou zajímavé, jak se lidi vyptávají u soudz, ale nic významného v tom není. Harrison Ford hraje dobře, má své skvělé grimasy vipné, opět exceluje, ale bohužel v té době vstupoval do mizerných filmů, v tom to je. Zbytek hereckého obsazení nijak neoslní, ale jde to. Hudba od Johna Williamsa ? No představoval bych si ji lepší a výraznější. Zde byla málo, spíše v doprovodu klavírních tónů, takže nic moc no. Žádná střelba, nic. Ale tak je to kriminální thriller. Počkat .. vlastně ani to není. Jako nechci být krutý, ale fakt nuda. Jako námět, herecký výkon Forda to uznávám. Bylo by to tak na lepší jednu hvězdu, ale úplný závěr představoval skvělý zvrat, který se mi moc líbíl. Sice to divně skončilo, ale ten zvrat stál za to. Takže na rozmezí mezi 1 a 2 hvězdou. Bída no, ale přimhuřuji všechny oči a dávám celkově slabých 30% = ** ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zde zřejmě podhodnocený film. Příběh je vedený značně nepředvídatelně, korunován je pointou, kterou jsem, alespoň já nečekal. Harrison Ford je pro tuto roli stvořený. Přesto však musím uznat, že nejlépe zde svou roli odvedl R. Julia. Nahlédnutí do amerického soudního systému je také zajímavé a z pohledů, které se jinde zas tolik nevidí. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (6)

  • Rusty Sabich (Harrison Ford) má v kanceláři obraz ženy jménem Lila Acheson Wallace (1889 - 1984). Byla dlouhá léta předsedkyní a spoluzakladatelkou Klubu spisovatelů. Také věnovala nemalé částky na dobročinné účely. Mezi těmi, kterým přispěla nejvíce, patří Metropolitní museum v New Yorku. (Terva)

Reklama

Reklama