Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

nick.nz

Tohle bylo dobrý,když Willis srazí v plné rychlosti mladou asijskou padesáti kilovou holku terenakem,projede s ní prěs dvě zdi,pak mříží od výtahu a nakonec ji namáčkne na zed v plne rychlosti,člověk by čekal že bude na dvě půlky,ale to se pletete,ona totiž ještě slušně nakope Willisovi prdel jako by se nic nestalo........jinak celkově hodně přestřelený..škoda ()

lahvi

Nejlepsi byl ten nejspis invalidni pilot stihacky na konci :) Pro me to ma s prvnima trema dilama spolecnyho jen jmeno hlavniho herce. Nelibi se mi zpusob, jakym jsou tydle akcni filmy poslednich par let toceny. Je to vsechno na jedno brdo. Kdyz chci peknej akcni film, musim do 90. let. Patej dil radsi ani videt nechci. ()

katjaaa

Nápad by to mělo, ale nějak to už není ono. Vadí mi ta přemíra akce. Auto co vletí do vrtulníku, plyn co bouchne všude kolem hlavních hrdinů... Nemá to to kouzlo předchozích dílů, jakoby už Willis nebyl McClane, ale někdo úplně jiný. Jinak film dobrý, lepší průměr. Má dobrou myšlenku. Protože pokud by selhaly počítače, fakt bychom byli v r.... a líbi se mi, že toto téma je zfilmované. ()

NEAL

Když už musela být čtyřka, tak rozhodně takto. Lenu Wisemanovi nikdo nevěřil. O Willisovi si mysleli, že se zbláznil, když si Wiseman vybral. Přičemž se Willisova senilita projevila až u zatracované pětky. Akce je naprosto uvěřitelná a má přitom tah na branku. Jen trapný úvod připomíná výborný Armageddon - "Proč mi nemůžeš říkat tati?" Povedlo se i finále, které bylo konečně opět "face to face". Dokonalá připomínka původní trilogie. ()

olly32

Wisemanov talent ohúriť nenáročné mladšie publikum sa tu prejavil naplno – scenáristicky nápadité, aktuálna téma, dobrý casting(vyzdvihujem najmä slizkého Olyphanta, Maggie Q a Kevina Smitha :D – Willisa netreba spomínať :) ) a najmä prevedenie. Už to nie je TÁ Die Hard z 90-tych rokov, pre drsných chlapov, už sa aj ona musela prispôsobiť súčasnému Hollywoodu. Táto je napríklad s minimom fuckov a krvi, ale veľmi dobre natočená a zábavná. Možno je to začiatok novej éry. 90% ()

Mate0

Višchni víme a jsme zvyklý na Johnovi neuvěřitelne kousky ala James Bond,ale tady už by skoro jako Riddick...a hlášek mnohem mín než v přechozích dílech,škoda... ()

bctpeyhon

Výborný akční film. Akce nepolevuje od začátku do konce a v jednom kuse se pořád něco děje. Divák se určitě nudit nebude, ale schází mi ten šmrnc, ten nádech starších předchůdců, ta atmosféra devadesátek. Všechno je takové moc moderní a k McClanovi mě to moc přecejenom zas tolik nepasuje. Škoda, že tvůrci tak dlouho otáleli, než natočili tento, v pořadí již čtvrtý díl. ()

Pitman.tom

Sem celkem fanda Viliše v pasti ale tohle už je i na akční film moc akční. 1,2.3 super... tam není o čem ale tohle je vážně moc :D ()

Sandai

Tohle mělo být natočené jako samostatný film. A byl by to velmi dobrý a úspěšný film. Takhle je to Nissan 350 Z s nápisem Ferrari. ()

StaryMech

Dětinskost tohoto filmu je nevinná, na rozdíl od jeho myšlenkového zázemí. Obojí dohromady charakterizuje (pa)kulturu toho, co klasik nazval dějinným omylem a co svými tržními bombami kazí vkus a ochromuje mozek diváků po celém světě. Důkazem jsou i některé zdejší komentáře, jejichž autorům forma díla jak se zdá docela zastřela jeho podstatu. ()

DEAR303

Neohrožený hrdina John McClane opět zasahuje ...líbí se mi jak se akce stupňuje.. zatímco v prvním díle zachraňuje pár desítek lidí v paneláku, ve druhém už stovky lidí na letišti .. ve třetím dokonce celé město ... tak ve čtyřce už celou ameriku .. ameryčané mohou být pyšní na svého hrdinu .. bez jídla bez vody jde za svým cílem ... auta lítaj do vrtulníků .. stíhačky střílí po kamionech a John jde dál sedne si až na konci kdy jsou všichni lumpové mrtví nebo pod zámkem .. nádherný vtipný 4tý díl *****/***** ()

Rorschach_SK

"Veď vy ste zostrelil autom vrtuľník. - Došli mi náboje." Pokiaľ chcete vidieť živého Spidermana, či hľadáte návod ako zostreliť autom vrtuľník, alebo ste len zvedavý na Willisove rodeo na stíhačke F-35 = Smrtonosná pasca 4.0 je do botky pre Vás to pravé. Analógový dinosaurus John McClane si to tentokrát rozdá s digitálnymi teroristami v ceste za záchranou USA a svojej hubatej dcérenky. Sprievodcu, že čo vlastne ten internet je, Willisovi robí otravný hacker Justin Long, ktorého by som najradšej strelil do hlavy, už po pár minútach na obrazovke. Je teda Smrtonosná pasca 4.0 dôstojnými nástupcom série? Skôr nie. Dobré a nápadité akčné prvky, sú tu negované tými, ktoré sú dotiahnuté do absurdity (stíhačka) a sú doslova na smiech. Starší John McClane na oko hláškuje ako za starých čias, ale je to esencia starších dielov. Je takmer nezraniteľný a skoro si nechá nakopať prdel od ženskej (pokiaľ to mal byť feministický prevod súboja s Karlom z prvého filmu, tak na mňa to nezabralo). Séria Smrtonosných pascí je názornou ukážkou toho, že každé ďalšie pokračovanie je horšie ako jeho predchodca. ()

BH7

Společně s trojkou asi dva nejlepší díly Smrtonosný pasti. Některé akce byly, jak bývá zvykem přemrštěné, stejně jako nesmrtelnost Johna McClanea, i přesto jsem si moc užil vykontrastovanou dvojici stárnoucí legendy a ustrašenýho zelenáče v boji s úplně jinou elitou, než bylo v minulých dílech. ()

tommyvercett

I přesto, že by Bruce Willis mohl zachraňovat možná tak seniory v domově důchodců, překonává všechno a všechny. Kdyby "čtyřka" vznikla hned po trojce bylo by to na ***** ()

topol999

Když bych to nebral tak, že se to jmenuje Smr. past, tak by to bylo skvělé překvapení s pořadovým číslem 4 (to se stává málokdy, aby se i na 4. díl dalo koukat a to bez újmy na zdraví). Když zapomenu na název, tak je to slušná porce zábavy. V českém dabingu to vytáhnul Aleš Procházka!!! 85% ()

J.Trinity

Dlouho očekávaný návrat McClanea, byl vcelku pozitivní. Akce je celkem na dobré úrovni a hlášky jsou dosti pikantní. Prostě Bruce válí téměř jako za mlada. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)