Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

FilmWave

"Yippie-kay-yay, motherfucker 4.0" - Chvilku jsem si to musel nechat rozležet, protože tahle série je skutečná srdcová záležitost. Hlavní problém je zápletka z říše sci-fi, která by byla velké sousto i pro Jamese Bonda a k McClaneovi prostě a jednoduše vůbec nepasuje. Akce je solidní a velmi dobře řemeslně natočená. Chybí jí snad jen trochu více originality (hasičák tu byl v "Kurýrovi", gumový protivník je z "Casino Royale" a finále se stíhačkou z "Pravdivých lží"). Vedlejší postavy jsou velmi nevýrazné s výjimkou Justina Longa ("Jeepers Creepers"), který nevděčnou roli ustál slušně. A Willis? Ten se skutečně vrátil a je jednoznačným důvodem existence čtvrtého dílu pastí. Má všechno co k McClanovi patří a jeho studie na téma "zvedám se pomlácený ze země a přitom utrousím nějakou suchou hlášku" už snad definitivně zaslouží definovat zcela novou hereckou disciplínu. Čtyřka je z celé série určitě nejslabší, ale rozhodně potěší. ()

Ferelen

Najuveriteľnejšia časť než predchádzajúce tri diely:-) Robím si prdel. Označil by som to pomaly ako Scifíčko. Nad niektorými scénkami zakrútite hlavou, ale hneď sa usmejete a pokračujete ďalej. A do toho ešte John pustí nejakú zo svojich skvelých hlášok. Prekvapivo sa na to dobre pozerá, nenudí a zabáva. No proste paráda. Taká chladená limonádka na horúce letné dni. ()

Axident

Starý, dobrý John McClane je zpět a kdo by řekl, že mu to v roce 2007 tak sedne! Willis ve své nejznámější roli a dobrý jako před lety!!! Vtipné hlášky a schopnost přežít všechno, oddělat postupně milion padouchů, zachránit světu zadek a skončit jen s pár škrábancema. To je oč tu běží a to je, co divák znalý série očekává. A dobře, že přesně to dostane! Vow! ()

Hogo Fogo

Skvelá paródia na predchádzajúce tri filmy. teda aspoň ja som to tak pochopil. Pokiaľ to bolo myslené vážné tak mením hodnotenie na -5 ()

zelda82

John McClane je zpatky v plne sile! Po novem Rockym dalsi prijemna zalezitost, ve ktere se vraci muj oblibeny hrdina. Nova Die Hard samozrejme vypada jinak nez puvodni dily, ale narozdil od nekterych jinych nemam pocit, ze by to serii nejak uskodilo, spis naopak. Pro me jednoznacne nejlepsi akcni film, ktery sem mel letos tu cest videt! ()

Vodny

Nejvíce našlápnutý díl z celé série. John McClane alias "Smolíček" má zase jednou pech. Tedy jak se to vezme. Zachránit svět před totálním kolapsem je přeci nejenom výzva, ale také čest. Tedy jak pro koho. Jenže, někdo tuhle práci přece musí dělat. A tak Smolíček s jedním hackříkem, který "za nic nemůže", vyráží do boje proti novodobému teroristovi, který má téměř dokonalý plán, jak narušit celosvětovou infrastrukturu, ekonomiku a vůbec celý fungující svět. Výborná zápletka je doplněna stejně chytrou a zběsilou akcí, která je zastoupena v takové míře, že by vydala na další dva samostatné akčňáky. Smolíček je také ve formě, střílí od boku jak John Wayne, okolní dění (akci) komentuje až se šíleným výrazem v hlase a pár hlášek vám i přes nervy drásající akci dokáže pořádně rozhýbat bránici. Jeho nový parťák Justin Long doplňuje běsnícího McClanea velmi dobře a to především svým šokujícím výrazem a vychytaným mobilem. O akčních scénách velmi stručně: Od dob Mizerů 1,2 tady nic podobného nebylo. Navíc je to opravdu šílené! Nebo jste snad někdy viděli sestřelovat vrtulník automobilem, nebo honičku kamionu a stíhačky? ()

zabro

Po moc dlouuuuuuuuuhe dobe poradny akcni film. Sice tomu chybel trocku drsnejsi slovnik,ale i tak Willisovy hlasky meli tu spravnou vahu. ()

jesus666

John McClane, ktorý za film povie motherfucker iba raz (či dva), nie je John McClane. Preto z nostalgie uberám jednu *. "Johne, tvůj čas není v digitální éře!" Toť pomerne výstižná replika z filmu. ()

gumbo

75% -bombastická akce, která dělá z fimlu místy katastrofický nežli akční. Po dlouhé době film s nadupanou a hlavně originální akcí. Dokonce i hackeři vypadají věrohodně(někteří), což snad zatím žádný film made in Hollywood nedokázal. Nebýt dějových skratek(hack) a někdy až do očí bijících nelogismů a klišé bylo by to možná ještě víc než 75. Důstojné pokračování série. ()

hazaba

Jo! Bruce Willis jako John McClane je prostě extratřída :-) Jeho hlášky mnohdy odlehčují rádobyvážné situace. Nejlepší scéna asi byla, když se jej Justin Long ptá, jestli to už někdy dělal, a Bruce se zašklebí tím svým neopakovatelným způsobem. Z filmu je poznat, že se hlavní představitelé při jeho natáčení dobře bavili. ()

strikeman

Doufám, že tento díl Smrtonosné pasti už bude poslední, protože kvalita série s ním padá na hubu stejně razantně, jako Maggie Q do větrací šachty... ...Po delším čase jsem se rozhodl zkonzumovat tenhle spektákl ještě jednou a přimělo mne to přehodnotit můj původní jednohvězdičkový verdikt - ten byl po prvním zhlédnutí hodně ovlivněn mým nenaplněným očekáváním zábavy ve stylu Die Hard 1 až 3. Pokud budu snímek posuzovat jako autonomní akční nářez jedenadvacátého století, je to poměrně pecka a mohl bych dát i hvězdy 4. Nicméně scénu se stíhačkou a likvidaci vrtulníku autem opravdu nemohu akceptovat - za ně jednu hvězdu dolů... 65% ()

paolito

Oh my fuking Karel Gott!!! What the fuk was that?!? Zrušte PG-13 a ty, Johne McClane, přestaň skákat po stíhačkách, ničit autem vrtulníky a hydrantem z nich shazovat vojáky a vrať se k tomu co tě proslavilo, k sarkastickým hláškám nad mrtvolami a k chůzi po střepech ()

Mike.mk1

Jojo, stará klasika zabalená v novém hávu. McClane hláškuje jako za mlada, skvělá podívaná, bohužel "jen" nadprůměrná (třeba úvodní scénu s dcerou bych klidně vypustil), ale nenudil jsem se. "Tys sestřelil vrtulník autem!" - "Došly mi náboje." ()

Karala

John McClane je zpět! A i když chvílemi neuvěřitelně klikaří (katapultace stíhajícího stíhačkopilota), stále však pekelně frajeří. Po téhle jizvami ošlehané tváři se mi už stýskalo a ve spojitosti s vybroušenými akčními scénami se stále nemůžu zbavit nostalgicky nadšeného výrazu ve tváři. Záchrana Ameriky před dalším "Armageddonem" jde hláškujícímu Willisovi opět přímo na tělo (už teda není tak vulgární, ale to jde asi s věkem), a i když postrádám kontinuální napětí a tah jako u Bournea, stále má jedinečný šmrnc a nadhled jaký zoufale postrádám např. u nového Terminátora. I přes humorné šprímy ve scénáři a sem tam bolestně natahované scény (modelka sražená teréňákem, co na kapotě profrčí tři stěny a do poslední to rovnou napere, prostě furt a furt kope), prkennost a necharismatičnost některých postav (šéfovi FBI bych občas nezbaštila ani snídani), stále dávám 4 hvězdy pro dostatečné (ano!) uspokojení akčních choutek v době nechtěné abstinence. A jeden potěšující mrk za Kevina Smithe co si u mě musí žehlit Zacka a Miri. ()

Raziel_cz

Na pětihvězdičkovou jedničku to nemá, ale i tak jsem uchcával nadšením. Smrtonosná past 4.0 ukazuje, jak má vypadat pořádná, nikdy nekončící akce. PG-13 je vyřešeno velmi elegantně, ale filmu by více prospěla větší drsnost, byť za cenu nepřístupnosti do 18 let. ()

bulbasaur

čistokrvá americká hollywoodska akčná jazda plná akcie ...explózií a deštrukcie...Starý McClane stále vládze a nenecháva jediné zločinecké oko suché. Hláškujúc im dáva na frak a stále mu to ide. Nieje to najlepší film DIE HARD série, ale určite jej nerobí hambu. ()

pospech11

Na tohle pokračování nesrmtelného McClana jsem byl v kině a možná, že jsem si měl počkat na DVD protože sem se vůbec nebavil až na pár scén, kdy např. sestřelí policjním autem helikoptéru nebo kdy přejedu tu asijskou teroristku a prpadne s ní do výtahové šachty. 65 % ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)