Detektivové z Hollywoodu

• USA Hollywood Homicide (více)

V hudebním klubu jsou zastřeleni členové raperské skupiny H2OKlick. Případ vyšetřuje postarší a zkušený detektiv Joe Gavilan a jeho mladý parťák K. C. Calden. Gavilan si bokem snaží polepšit realitním makléřstvím. Calden touží po kariéře herce a vyučuje tantrickou jógu. Zmíní se Gavilanovi, že jeho otec, také policista, byl kdysi zabit za podivných okolností při jedné z policejních akcí. Při vyšetřování v klubu policie najde stopy dvou střelců. Na místě také zůstala ležet diamantová náušnice. Gavilan s Caldenem zjistí, že o rapery se staralo vydavatelství Antoinea Sartaina. Sartain, který byl před časem ve vězení, si platí policisty v čele s Leroyem Wasleyem, aby ho chránili. Wasleyho podporuje Bennie Macko z vnitřního oddělení policie. Gavilan ho při vyšetřování jiného případu zesměšnil. Macko má důvod po něm jít. Gavilan také chodí s Ruby, jeho bývalou přítelkyní. Macko Gavilana obviní ze slučování fondů a z toho, že má nesrovnalosti v příjmech a výdajích. Calden najde v pitevně ohořelá těla dvou mužů. Jednomu z nich chybí náušnice. Pochopí, že vrazi jsou mrtví. Gavilan se doví, že při masakru z klubu utekl mladík, který si říká K-Ro. Skládal pro skupinu hudbu. Když navštíví Sartaina, ptá se po něm. Sartain, který již předtím nechal zabít oba dva vrahy z klubu, chce na Wasleyim, aby to s K-Ro vyřídil. Detektivové zjistí, že K-Ro se jmenuje ve skutečnosti Oliver R. a jeho matka byla známá zpěvačka. Oliver jim však utíká, ale nakonec ho dostihnou. Oliver tvrdí, že nic neprovedl. Jeho matka řekne detektivům, že rapeři byli u Sartainova vydavatelství, potom se chtěli osamostatnit, ale Sartain si nechával všechny peníze. Skupina ho chtěla žalovat a ukončit s ním smlouvu. Když se Gavilan s Caldenem vyptávají na Sartaina ve vězení, dozvědí se, že za ním chodil pravidelně Wasley, kterého podezřívali, že spolupracoval s drogovými dealery... (TV Prima)

Slarque

Naprosto průměrná kriminální komedie. Nejspíš si tu třetí hvězdičku ani nezaslouží, ale vyloženě špatná mi taky nepřipadala. ()

klerik

Príjemný filmík. Nič výnimočné, ale vo svojej jednoliatosti a jednoduchosti je výsledok lepší než napr. podobne vystavaná BAD COMPANY. Kinosálu si to nezaslúži, ale keďže som to videl v telke, nie je čo vytýkať. Sála z toho pohoda zrovnateľná s Levinsonovými BANDITMI... ()

SeBig odpad!

Ford a Hartnett - nulová chemie, oba mě srali, humor žádný, nebo tak blbej, že jsem ho nerozeznal, akce taky žádna.. k čeme že tohle teda je? ()

LaciLC

Slabá krimikomédia, väčšinu času nudná, no pár akčných scén je vydarených. Jednoduchý príklad filmu na jedno pozretie. ()

Chrustyn

Další z řady "buddy movies" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. A výsledný dojem nezachrání ani Harrison Ford. ()

sharky

Pár dobrých vtípků, ne úplně blbá zápletka a sympaťák ford, který sice už špatně vydejchává scény, kde se běhá a skákání ze střechy na střechu je projistotu prostříhaný, aby na forda nebylo vidět, ale hraje furt dobře. navíc se mi líbil ten nápad s policajtama, který si musej přividělávat jako realitní agent a učitel jógy, nebo co to bylo. 70% ()

rikitiki

Vždy jsem z amerických detektivek měla pocit, že povolání kriminalisty je časově vyčerpávající, takže detektiv se po hádkách s šéfem, smrtelně nebezpečném honu na zločince v ulicích a nekonečných přesčasech zmůže už jen na rychlou opici v baru a pak občasný návrat k čím dál otrávenější manželce a odcizeným dětem. Tenhle film mě vyvedl z omylu. _____Detektivové stíhají vyšetřovat masakr v hudebním klubu a ještě při tom jeden z nich vede kurzy jógy a dává po večerech soukromé tantrické lekce svým krásným cvičenkám, zatímco druhý provozuje realitní kancelář. Není potom divu, že vyšetřování se vyřeší tím, že jim někdo jen tak mimochodem řekne, co a proč se stalo. ____ Snímek neudrží náladu, chvilku se tváří děsně vážně (pomsta za otcovu smrt) a pak se zase pokouší o komedii, což nevychází, protože divák už je uondaný zoufalou nerozhodností snímku, jestli má být komedií nebo dramatem a taky mizerně napsaným scénářem. Některé vtipy by v jiném snímku mohly vyznít, například když si detektiv zrekvíruje taxíka a taxikář neotřeseně zapne taxametr, protože i když si teď auto zabrala policie, tak kšeft je kšeft. Jenomže i ty chabé pokusy o legraci jsou bídně načasované, takže nevzbudí ani lehké pousmání. ___ Harrison Ford si zde opět střihl jednu střílečku na střeše, ale na rozdíl od Blade Runnera to tentokrát není v dešti, nýbrž za plného slunce, které ozařuje tuhle filmařskou nuzotu. Všechny tyhle okamžiky zmizí jako slzy v dešti a dokonce ještě rychleji, protože na film divák hned zapomene – a to ještě s radostí. ()

Lacike

Neviem čo to bolo, ale asi to malo byť buddy komédia. Lenže chémia medzi ústrednou dvojkou vôbec nefunguje, zápletka je nudná a akcia tu skoro žiadna nie je. Vyzerá to jak TV film do ktorého niekto obsadil Forda. Nechápem jak sa mu to podarilo. 2/10. ()

Terva

Harrison Ford potřebuje jiného společníka. Jinak koukatelný snímek, leč už jsem zapoměl o čem. Musím se zase někdy podívat. ()

moviesfan

Detektivové jsou občas zábavní a ocitají se někdy v dobré akci. Ta akce je ovšem viditelně vykalkulovaná, že ne vždy zaujme. Přesto jako nenáročný film je ideální. ()

corpsy

Tuctový ,,buddy movie,, , ktorý nezachránia ani veľké herecké hviezdy. Málo vtipné a málo akčné a ku tomu všetkému zasadené do hip hopového biznisu, ktorý vôbec nemusím. ()

Defaultovna

Alebo ako sa varí zo sto krát prevarenej vody. A tentoraz je hlavným chodom hollywoodská klišoidná nuda, prešpikovaná pseudovtipnými hláškami raperov (bozaj moju tučnú čiernu riť! - z tejto jednej chytám alergické reakcie), absolútne predvídateľnými situáciami a tak plytkými charaktermi postáv že....že až. ()

JJ.Gibson

Bohužel to nebylo tak vtipné jak jsem očekával. Vznikla z toho taková rádoby slátanina všeho možného, jen ne kvalitního filmu. Ikdyž některé ,,frky" se opravdu povedly, film to ale nevyzdvihuje z podprůměru. Co mě potěšilo, byly často ukazované detaily zbraní a o to víc mě těšilo, že úplně stejnou berretu jako měl Josh Hartnett mám doma :) (samozřejmě je to atrapa, ale 100% věrná, podle toho co jsem viděl) ()

MATADOR

Chjo, jak si sakra může někdo dovolit natočit něco takového, naprosto bezmyšlenkového?! Věděl jsem, že to bude nuda, ale že to bude takovéhle jsem vážně nečekal. ()