Detektivové z Hollywoodu

• USA Hollywood Homicide (více)

V hudebním klubu jsou zastřeleni členové raperské skupiny H2OKlick. Případ vyšetřuje postarší a zkušený detektiv Joe Gavilan a jeho mladý parťák K. C. Calden. Gavilan si bokem snaží polepšit realitním makléřstvím. Calden touží po kariéře herce a vyučuje tantrickou jógu. Zmíní se Gavilanovi, že jeho otec, také policista, byl kdysi zabit za podivných okolností při jedné z policejních akcí. Při vyšetřování v klubu policie najde stopy dvou střelců. Na místě také zůstala ležet diamantová náušnice. Gavilan s Caldenem zjistí, že o rapery se staralo vydavatelství Antoinea Sartaina. Sartain, který byl před časem ve vězení, si platí policisty v čele s Leroyem Wasleyem, aby ho chránili. Wasleyho podporuje Bennie Macko z vnitřního oddělení policie. Gavilan ho při vyšetřování jiného případu zesměšnil. Macko má důvod po něm jít. Gavilan také chodí s Ruby, jeho bývalou přítelkyní. Macko Gavilana obviní ze slučování fondů a z toho, že má nesrovnalosti v příjmech a výdajích. Calden najde v pitevně ohořelá těla dvou mužů. Jednomu z nich chybí náušnice. Pochopí, že vrazi jsou mrtví. Gavilan se doví, že při masakru z klubu utekl mladík, který si říká K-Ro. Skládal pro skupinu hudbu. Když navštíví Sartaina, ptá se po něm. Sartain, který již předtím nechal zabít oba dva vrahy z klubu, chce na Wasleyim, aby to s K-Ro vyřídil. Detektivové zjistí, že K-Ro se jmenuje ve skutečnosti Oliver R. a jeho matka byla známá zpěvačka. Oliver jim však utíká, ale nakonec ho dostihnou. Oliver tvrdí, že nic neprovedl. Jeho matka řekne detektivům, že rapeři byli u Sartainova vydavatelství, potom se chtěli osamostatnit, ale Sartain si nechával všechny peníze. Skupina ho chtěla žalovat a ukončit s ním smlouvu. Když se Gavilan s Caldenem vyptávají na Sartaina ve vězení, dozvědí se, že za ním chodil pravidelně Wasley, kterého podezřívali, že spolupracoval s drogovými dealery... (TV Prima)

Colonist

Komedie s dvojicí nesourodých poldů, jakých už bylo natočeno spoustu. Tahle nepřináší nic nového a já jsem se u ní ani nějak zvlášť nepobavil. Forda mám moc rád, ale tenhle film už znovu vidět nemusím. Je to prakticky o ničem a je to hrozná nuda. Možná je 1 hvězdička až moc přísné hodnocení, ale já prostě nemohu jinak. Naprosto zbytečný film. ()

Chen

Bohužel škádlení mezi Harrisonem Fordem a Joshem Harnettem nefunguje tak, jak by asi mělo. Z jejich protikladů by se rozhodně dalo vytěžit mnohem více. Chybí i výraznější akční scény, takže průměr. 50 % ()

Martin741

Dalsi priemerny pokus stvorit dvojicu detektivov, jedneho starsieho a skusenejsieho /Ford/ a druheho mladsieho neskusenejsieho /Hartnett/. Nechapem, ako toto mohlo zhltnut 80 milionov US dolarov? 54 % ()

cariada

Takový slabší pokus o akční komedii s H. Fordem v hlavní postavě policisty a zároveň realitního makléře (poněkud divný spojení). Jeho parták J.Hartnett zase pro změnu hrál divadlo a cvičil jakousi "jogu". Dostanou za úkol vyšetřit 4násobnou vraždu a už to jede. Působí to sice poněkud křečovitě ,ale i tak je to taková odychovka u které se docela zasmějete (aspon já se docela smál),ale žádná díra do kinematografie to není. ()

bourec

Několik opravdu vtipnejch scén tam je, Ford i Hartnett hrajou obstojně. Bohužel film nemá solidního záporáka, což jak víme z některých jiných filmových krimi komedií, je vždycinky problém. I přes to, jsem se nenudil. Slušnej průměr. 60%. ()

ic

Líbí se mi práce dvojce hlavních hrdinů z Hollywoodu... když neví coby zajdou za vědmou, která použije své psychotronické schopnosti a navede vyšetřovatele na správnou stopu. Já už si myslel, že tohle se děje jen u nás XD . ()

pakobylka

Nepřesvědčivé a roztříštěné. Měla to být kriminální komedie - ale na to v ní bylo zatraceně málo napětí i humoru. A nezachránila to ani závěrečná honička, kde se alespoň jiskra obého objevila. ()

emo

Tohto filmu je škoda. Skúsený režisér, hviezdne obsadenie, ale ten scenár. Na epizódu televízneho seriálu by to stačilo, ale na celovečerný film... Najväčšou slabinou filmu je jeho priemernosť. Ničím si vás nezíska, ale ani neurazí. ()

otík

Velmi průměrná komedie, ve které se první polovinu hodně nudně kecá a až druhou polovinu se konečně děj rozjede správným směrem. Ford je klasický i se svými úšklebky, Hartnett je nic moc. Často jsou tam zcela samoúčelné scény, které nemají valného významu. Mnohé scény vůbec nejsou dotažené do konce. Alespoň sympaticky dějová druhá půlka to trochu zachraňuje. ()

Stegman

Svižný a zábavný snímek. Vzhledem k té dlouhé honičce v atraktivním prostředí Hollywoodu ve druhé půlce filmu a zajímavě napsaným postavám jsem chvíli přemýšlel i o pěti hvězdičkách, ale na ty se to přece jen pomalu rozjíždělo. Ale jestli někomu přijde, že je ten film tuctový, tak bych ho rád požádal o vyjmenování toho tuctu filmů, které se tomuto podobají. ()

plechulka

Bože, to byl blábol! Nechala jsem se nachytat na představitele ústřední dvojice, ale to je tak to jediné, co je na tom filmu zajímavé. Myslím, že to je nejhorší film, co jsem s Harrisonem Fordem viděla a chvilkama se mi zdálo, že i on se moc nesnaží a jen plní zadání. Scénář je absolutně zmatený a vůbec neumožňuje napojení se na kteroukoli postavu.... Jít na to do kina, požaduju vrátit zpět vstupné! ()

lennyd

Zas tak strašný jak recenze udávají do nebylo. Je pravda, že Josh Harnett tady byl takřka zbytečný - veškerá váha ležela na Harrisonu Fordovi - jeho stárnoucí polda / realitní agent je skvělej. Některé části filmu jsou dost zábavné (výslech obou policistů, Fordova jízda na kole ukradeném dítěti) ale na druhou stranu to jinde zase docela pokulhává (hledání pachatelů podle jasnovidky)... Prostě - nijak extra nepotěší, ale ani neurazí ... ()