Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

sedm.1

Hodně dobrý nářez...se začátku vyvražďovačka(ovšem ani trochu nenudící),ale pak od půlky filmu to přijde....Freddy vs. Jason....tomu říkám soupeři,tomu říkám bitky.....Ronny Yu to udělall nejlíp,jak jen to snad udělat šlo a připravil alespoň pro mě parádní zážitek....ti dva jsou prostě neodolatelní "mazlíčci"! ()

Anticque

Tady jsem nechápal, vůbec myšlenku spojení těchto dvou postav, obě dvě jsou nesmrtelné, takže bylo hnedka jasné kam režisér směřuje, budou jatka. Litry krve, atmosféra opětovně dobrá, hlavně díky nestárnoucímu Freddymu, Jason mi přijde jako druhé kolo u vozu. Ulice Elm Street je opět v ohrožení, umírá jeden po druhým a Freddy se jenom směje. Přichází jedna bitka za druhou, ale výsledek není možný. Jak to dopadne je také jasné, vyhrává člověk. ()

Mr.Jackass

Nečekaní překvapení na pomezí 3* a 4*. 2 největší zabijáky teenagerů nahnat do jednoho filmu se mě překvapivě zamlouval a scény s poskakujícími "herečkami", které utíkají od Jasona k Fredymu a zpět byly dokonce i zábavné. ()

The Viper

Slušná, ale nerozvinutá zápletka. Jako vždy skvělý,vtipný, no prostě úžasný Freddy Krueger v podání Roberta Englunda co by nadlidský výkon. Pozadu nezústává jistě ani Jason, ale už to není takový srandista a sympaťák jako Freddy, ještě aby jo když nemluví. Lidi byli jaksi navíc a mrzí mě, že to dopadlo, jak to dopadlo + otevřený konec mi už napovídal po pokračování, ale bohužel sem se nedočkal. Určitě je dobře, že tento souboj ze sebe vytřískal takřka vše co se dalo a nebyla to - nechci říci hloupost, jen to nebylo tak záživný - jako AvPčka. Snad jediné co bych ještě dodal, překrásná Monica Keena. Plné hodnocení za tuhle hororovou lahůdku od Ronny Yu. ()

Šakalík

O tomhle crossoveru se šeptalo už od počátku devadesátých let, ostatně už na konci jinak příšerného devátého dílu Pátku třináctého z 93. roku objevíme kratičký odkaz na Freddyho Kruegera. Trvalo ale dalších dlouhých deset let, než světlo světa spatřila tahle možná až překvapivě vydařená pocta oběma hororovým legendám. V ní se totiž nic moc nevysvětluje, s ničím se to nemazlí a jde se rovnou na věc – a tak se nám to líbí. Tenhle film je příjemně naladěn jako absolutní nadsázka, především Robert Englund si úlohu vyčuraného Freddyho očividně užívá a svou životní roli přitom obohacuje o dosud neviděný, humorný rozměr. Ostatně jeho hlášky jsou ozdobou filmu a jeho vitalita je přímým opakem tradičně toporného Jasona, který ale ve svých krvavých partech doslova září (úžasná je především scéna, kdy hořící Jason vtrhne na mejdan uprostřed kukuřičného pole). Celé to pak vygraduje k veleočekávanému finále jeden na jednoho, kterýžto krvavý masakr zahřeje na duši fanoušky obou zabijáků. Já osobně tleskám, tohle se fakt povedlo. Na rok 2015 je plánovaný druhý díl, já už se nemůžu dočkat. :-) ()

civrss

Při toulkách databází jsem narazil na svoji noční můru. Noční můru, kterou mě a ostatní desetileté hokejisty před více jak deseti lety s úsměvem na rtech dopovali zvrácení trenéři. Rozhodl jsem se jí postavit čelem, podívat se znovu, co mě to vlastně tolik nocí trýznilo. No nic, to byl flashback do mého otřesného dětství a teď k samotnému filmu. Očekával jsem klasický tragický vyvražďovací horor a ejhle, dostal jsem slušný, chvílime ironický biják plný krve a strachu. Relativně sympatičtí puberťáci, zajímavý scénář a litry krve. Suprácké souboje Freddyho a Jason v doprovodu metalové muziky, fakt sranda pokoukat. Komediálního nádechu si nešlo nevšimnout. Slušný a zábavný nářez, který mi dokázal, že jsem se opravdu bál zbytečně. [6/10] ()

Kelly2502

Je rozdiel v tom keď sa film neberie príliš vážne a dovolí si zavaliť diváka spŕškou pathosu a v tom keď sa Freddy Krueger zmení na chrobáka a podelí sa s týpkom o bongo...alebo keď sa Freddy rozhodne "strielať" po Jasonovi plynovými fľašami... Má to veľmi zaujímavý vizuál, ktorý sa mení aj podľa toho či sledujeme Freddieho, Jasona, alebo oboch. Takisto ma prekvapili praktické efekty a kopa krvi. Nemôžem povedať, že by to bolo najhoršie, alebo že som sa miestami nebavil. Dokonca tam boli zo tri veľmi kvalitné scény, ktoré vo mne dokázali vzbudiť napätie...ale keď si musíš každú druhú minútu dávať facepalm pretože dávka pathosu je až neznesiteľná asi je niečo zle. Btw Piatok trinásteho 6: Jason žije je pekným príkladom filmu, ktorý si dokáže zo seba robiť srandu no zároveň nebyť príliš trápnym. ()

darwin

Tvůrci postav Jasona a Freddyho zřejmě už propařili hodně peněz a tak bylo třeba natočit další film. Bylo by ovšem rouháním, kdyby se ten film tvářil seriózně a tak se udělal ve stylu popcornové slasherové zábavy a tak je taky tento film třeba hodnotit. Zábava je to slušná, a tak překousnu i nelogičnost chování postav. Nechybí spousta teenagerů, sex, rave party, správní stoneři ani noční můry. Máme tu i sympatického slušňáka (Linderman), který by rád sbalil nějakou holku a také Lochlyna Munro, který se s námi rozloučí dřív než byste řekli "Drew Barrymore". Jediný kdo mi tu vadí, je Monica Keena, které nežeru tu její slušnost a nevinnost. Kdo se díval na Dawson's Creek, ví jaká je Abby Morganová děvka! ()

Han22

Nehorážný nářez, který proti sobě staví dvě ikony hororu. Mnohem lepší než oba Alien vs. Predator. Jason je kosič jako obvykle, který se s nikým nesere, Freddy se vyžívá ve svých tricích, dokud nezjistí, že mu Jason zabíjí jeho oběti dříve než to stihne on. Následuje boj, ve kterém je neskutečně zábavné sledovat, jak Freddymu jeho triky proti Jasonovi nevychází, protože mu nemůže ublížit. A finální masakr ve kterém lítají potoky krve je nehorázný. Hvězdičku dolů jen za stupidní teenagery, kteří se pokoušejí být více než jen křovím a moc se to nedaří. ()

jondoe

no mne sa to pacilo.atmosfera sice nie je bohvieco ale filmy s frediem som mal vzdy rad takze som sa skvele bavil. ()

bruceman7

Sice nejsem obeznámen se situací kolem Friday the 13rd, Nightmare ale nastudovaný mám. Tuhle kompilaci hodnotim jako vcelku zábavnou podívanou. 6,5/10 ()

666Carnage

Výbornej fight dvou mistrů z hororové sféry. Vynikající akce, skvělé efekty a výtečný soundtrack. Finální boj je naprosto skvělej a Freddy servíruje jednu hlášku za druhou. Pro mě vynikající film. Kde jsou moje dvě oblíbené postavy co se týče hororu. Viděl jsme všech 9 dílů Pátku 13. včetně Jasona X a nového hrozně špatného Pátku 13.. A taky jsem viděl všech 7 dílů Freedy včetně nového špatného remaku. A musim říct, že tohle je pro mě naprostá bomba. Být po mém přidal bych tam i Michaela Myerse s panenkou Chucky na rameni a klidně by je pak mohl všechny dojednoho oddělat Ash z Evil Dead. 90% ()

Wally

Děsně americký...ale pobaví. Ne každé setkání dvou filmových legend se podaří, viz třeba Alien vs Predator. Tady se to však jakžtakž podařilo a hlavně fanoušci to určitě ocení... ()

iXtr3m3

Videné v dobe vzniku, videné po 14tich rokoch a uspelo by to aj dnes. Obľúbený Freddy vs. Jason, hektolitre krvi a stupídna mládež, toto len tak nezostarne. :) ()

Loki_Six

" My children... from the very beginning, it was the children who gave me my power. The Springwood Slasher, that's what they called me. My reign of terror was legendary. Dozens of children would fall by my blades. Then the parents of Springwood came for me, taking justice into their own hands. When I was alive, I might have been a little naughty, but after they killed me, I became something much, much worse. The stuff nightmares are made of. The children still feared me, and their fear gave me the power to invade their dreams, and that's when the fun REALLY began. Until they figured out a way to forget about me. To erase me completely. Being dead wasn't a problem, but being forgotten, now that's a BITCH. I can't come back if nobody remembers me. I can't come back if nobody's afraid. I had to search the bowels of Hell, but I found someone, someone who'll make 'em remember. He may get the blood, but I'll get the glory, and that fear is my ticket home. " ()

Eraserhead

Jsem nadšen. Po dlouhé(!!!!!) době zase pořádnej krvák. Při závěrečném souboji, kdy do sebe řežou tihle hororový titáni, musí snad každý horor-fanda zamáčknout slzu dojetí:-))) ()

BlueZero odpad!

Keď som sa zahľadel na tie vaše hodnotenia, tak som si pomyslel, že som uplne iný. Mňa tento film vôbec nenadchol. Bol to uplný brak. Žiadne napätie a ani humor. Proste odpad! ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)