Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

LaciLC

Sean Penn nakrútil drámu, kde Jack Nicholson hrá detektíva a sľúbi rodičom jedného mŕtveho dievčatka, že jej vraha odhalí za každú cenu. Nie vyložene zlé, ale na môj vkus trochu nudné. ()

Crocuta

Sean Penn je výborný režisér, ale "Přísaha" jde trošku pod jeho standart. Možná se autoři příliš snažili odlišit od švýcarského snímku, podle kterého svůj film natočili, ale "Stalo se za bílého dne" mělo proti remaku několik předností: uvěřitelné chování postav, vhled do psychologie a jednání pachatele a především konec, který divákovi nabízí nejen určitou katarzi, ale celý příběh logicky uzavírá. Největším přínosem "Přísahy" tak zůstává tradičně skvělý výkon Jacka Nicholsona. ()

Chrustyn

Ze začátku velice zdařilá detektivka, která se však v polovině filmu změní na drama a díky tomu zbytečně zpomalí. Ne, že by se děj zastavil a i v pozdějších fázích se najde několik napínavých scén, ale film by mi více vyhovoval jako klasická detektivka, kdy jde stárnoucí detektiv po vrahovi malé holčičky. Přesně takhle se snímek tvářil ze začátku. Poté se však detektiv s tváří Jacka Nicholsona "odklidí" kamsi do divočiny, aby si užíval zaslouženou penzi, ale jelikož dal slib, že vraha najde, tak ani zde nepřestává pátrat. Sean Penn dokáže vytvořit napínavou paranoidní atmosféru, ale děj se občas zbytečně moc táhne a i když je konec zajímavý nedokázal jsem se zbavit dojmu, že vůči zvědavému divákovi, je tak trochu odbytý a nefér. Chvílemi jsem přemýšlel o vyšším hodnocení díky dobře budované atmosféře, standardně skvělému Nicholsonovi a minimalistické, ale působivé hudbě Hanse Zimmera, avšak na konci jsem si uvědomil, že se jedná "jen" o slušný a rychle zapomenutelný průměr. ()

MontyBrogan

Budú spoilery. Zaujímavé by bolo vidieť The Pledge bez znalosti predlohy. Chcel by som totiž vedieť, či by film pôsobil viac nejednoznačne. Bol by hlavný hrdina skôr popletený starec a menej oddaný detektív so smolou v poslednom prípade kariéry? Ja sa obávam, že nie. Príbeh predostiera túto dilemu. Ale načo, keď všetky odpovede máme? Temný koniec nabáda myslieť si, že Jerry Black sa nikdy nedozvedel pravdu o horiacom aute. A že kvôli tomu ostal sám, obklopený iba spochybňovaním vlastného úsudku. No ako (bývalý) policajt predsa musel zistiť, že sa udiala nehoda v bezprostrednej blízkosti. Potom by si už len dosadil mŕtveho šoféra do chýbajúcej skladačky. Takže psychologicky vyšperkované, to áno, podľa mňa však samoúčelne. ()

honajz

Atmosféra je bezesporu úžasná. Problém mám ale s hlavním tématem oné zarytosti a přesvědčení o vlastní neomylnosti, MOŽNÝ SPOILER na níž je postaven konec a řešení se tak vkládá do rukou Božích. Problém je v tom, že se ztvárnění od původního námětu (knihy) i filmu odklání směrem, který nakonec popře. Kdyby to celé bylo tažené psychologií postavy, budiž, ačkoliv i tak je to v mnoha chvílích lacině americké a prdlajs psychologické. Ale dalo by se. Takto je to však kočkopes. ()

mm13

Komorná a o to drásajúcejšia dráma príliš poctivého muža, ktorý na výprave za splnením sľubu zišiel na cestu, z ktorej niet návratu. Jack Nichoslon dokazuje, že mu to stále dobre šliape, Sean Penn ako režisér potrebuje dobrý scenár a potom už nemá starosť, pri troche šťastia urobí z malých príbehov veľké. To všetko je fajn, lenže je tu ešte Mickey Rourke a jeho mini rolička, v ktorej podal natoľko úžasný výkon, až som sa seriózne zamyslel nad tým, prečo sa neudeľujú herecké ocenenia v zvláštnej kategórii „štek roka“. Dojal sám o sebe, ale silou svojho výstupu tiež výrazne pomohol celému príbehu, najmä, čo do motivácie hlavnej postavy. Také čosi som ešte nevidel! ()

Gary

Nevím,co mají všichni proti režii Seana Penna.Film je výborný.Jack Nicholson je ještě lepší.Trošku fajnšmekrské zpracování staré krimi,do které je vložena absolutní změna detektivova vyšetřování,ze kterého se postupně stává posedlost.PS:Všimněte si také Mickeyho Rourkea,jak moc vytěžil z tak malé role.Snad...kdyby si nezničil život alkoholem a také občasnou agresivitou,mohl být jedním z nejlepších a charakterních herců současnosti. ()

bouncer

Slavný námět Friedricha Dürrenmatta jsem četl a musím říct, že hollywoodský pokus Seana Penna se docela povedl...Nicholson jako obvykle exceluje a snímek s prvky detektivky i pohledem na posedlost slibem je dobře vyvážený. ()

Terva

Vraha dostane za každou cenu... Thriller inspirovaný detektivkou " Stalo se za bílého dne ", která vycházela ze skutečného příběhu. Scénář : Jerzy Kromolowski a Mary Olson-Kromolowski. Kamera : Chris Menges. ()

corpsy

Už úvodné titulky, v ktorých sa dočkáme niekoľkých zvučných mien ( aj keď u mnohých je to iba cameo ), vyženú očakávania vysoko. Ku tomu pochmúrna a ( doslova ) mrazivá atmosféra, kde sa to všetko pomaličky zalieza pod kožu. A potom príde zmena, ktorá vyústi v sklamanie mnohých divákov, ale v mnohých ostatných zase sedenie na ešte ostrejších ihlách. Akým smerom to povedie, bude to happy end, alebo tragický záver? Jednoznačne to nebude nič tuctové. ()

schizmo

Sean Penn je sice skvělý herec, ale režírování mu už tolik nejde, čehož důkazem budiž tento zdlouhavý thriller se sice standardně skvělým Nicholsonem, zato však pokulhávájícími ostatními věcmi, takže víc než napínavou honičku za vrahem malých holčiček čekejte spíše osobní souboj policisty ve výslužbě a vyvrcholení zašlapené do země před samotným závěrem. ()

Johanka

S nadšením jsem si půjčila tento film na DVD. Tento žánr mám ráda a díky představiteli hlavní role J. Nicholsonovi jsem se těšila dvojnásob. První polovina poměrně dlouhého příběhu mi připadla celkem dobrá, ale ten závěr a tím i celá pointa mi trošku zkazila dojem z celého filmu. ()

fannah

Komorní drama / thriller který napne každého diváka. Jeho syrovým a mrazivým způsobem odvyprávění tím víc, a koncem nejvíc.. ()

Turiec

Čakal som krimi-triler, ale bol som zaskočený. Až na trochu drsný úvod išlo skôr o drámu. Ako sa film posúval k záveru, myslel som si, že viem ako sa to skončí a ide o priemerný film. Vďaka (pre mňa) prekvapivému záveru pridávam hviezdičku navyše. ()

Ozo

Fů, tak toto mi tedy dalo. Drsný policajt v důchodu, v podání skvělého Nicholsona, jde neúnavně za případem, na němž mu prostě něco neštimuje. Postupně odhaluje spojitost s jinými případy a nakonec, díky šťastné náhodě, vymyslí bláznivý až ďábelský plán, jak vraha dostat. Nakonec to ale dopadlo úplně jinak, než jsem čekal. Což ovšem nemění nic na faktu, že jsem Nicholsonovi držel palce, aby mu jeho plán vyšel a modlil se, aby to nedopadlo špatně. Dávám tři hvězdy, mimo jiné i pro to, jakým způsobem mne film dokázal udržet v napětí a fandit hlavní postavě. ()