Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

chrispe

Rozkoukávala jsem to celkem třikrát a až tento rok jsem se dostala přes prvních 15 minut a dodívala se do konce. Spojení Zemeckis-Hanks mi prostě nedalo. Zpracování je pěkné, i když s zvlášť s postavami dětí si mohli vyhrát o něco víc. Samotný Santa, který se ukáže opravdu jen na chvíli, byl zpracován vážně divně, viděla jsem tam hlavně Mrazíka a prostě do toho dobrýho tlustýho staříka měl hodně daleko. Ve filmu zaznělo i pár písniček, které byly naprosto nicneříkající a nezapamatovatelné, dost mě zklamaly. Taky to na mě bylo moc akční. Zní to divně, ale myslela jsem, že dostanu klidný vánoční příběh a namísto toho se hlavní hrdinové přesouvali plynule z jednoho průšvihu do druhého, já byla napnutá jak guma v gatích a vlastně jsem si u toho filmu vůbec neodpočinula :-) ale jasně, to je čistě můj problém. Přemýšlím nad nějakými plusy, co bych mohla napsat, aby ten komentář nevyzněl tak negativně. Líbil se mi tajemný duch - černý pasažér. ()

skleboun

na imaxu by to melo vypadat super (ty "akcni" sceny se mi libily snad uplne nejvic), ale v tom pripade by bylo mozna lepsi zajet si na to rovnou do Anglie, protoze cesky dabing me docela zklamal...chapu, ze kdyz je to hlavne pro deti, musi se to predabovat, ale ty pisnicky zni dost hrozne :(( jinak mi to prislo celkem dost naprogramovane a prvoplanove (nektere sceny - hlavnety na konci - me nutily hryzat operadlo kresla a rikat si, "jak tohle muze nekoho dojmout?"), mozna i proto, ze Santa Kaluse vazne moc nemusim :(( ale ma to plno zabavnych a akcnich scen (treba tu s cokoladou ;), krasnou vytvarnou stranku (to se zas musi nechat) a mozna je proste chyba ve mne, ze uz neslysim cinkat rolnicky... ()

Yomega

Celé to je jedna velká kýčovitá reklama na Santa Clause. A to mě, jako velkého zastánce Ježíška moc nevoní:-) První polovinu filmu jsem se opravdu bavil a vychutnával si úžasné technické zpracování snímku. Ovšem s příjezdem na severní pól se dostavila nehorázná nuda a tak jsem závěrečné titulky přivítal opravdu s radostí. Ale i přes to, že film byl svým obsahem lehce stupidní, opravdu dokonalá animace, mimika obličejů a vůbec celé technické zpracování bylo tak perfektní, že mě to přesto docela bavilo. Ale myslím, že na tento film platí přísloví, jednou a dost.dvě a půl hvězdičky. ()

svobodas odpad!

Co to má sakra za smysl, točit takovejhle přeplácanej odpad,nuda, antifyzika, KÝČ JAK PŮL PRASETE Z KŘOVÍ!!!!, žádnej děj, a smysl to má asi jako vypouštět vodu z brněnské přehrady pomocí nosorožce se zrezlou naběračkou a useklou pravou přední nohou!!!!!!!. ROBERTE STYĎ SE, TAKOVOU HOVADINU VYPUSTIT DO SVĚTA!! ()

Kryat

Tento film se nedá sledovat jindy než okolo Vánoc, ale v tomto čase mi vždy přijde kouzelný s krásnou hudbou a skvělým výkonem Toma Hankse, který zde namluvil asi deset postav. Jízda vlakem se opravdu vydařila, pak sice následuje trochu slabší část, ale celkově si Polární expres dojel pro 4*. Prostě pohodička, sníh, Vánoce, děti. P.S.: Rok se z rokem sešel a opět jsem se s maminkou podívala před Vánoci na Polární expres a nemůžu jinak, než přidat i pátou hvězdičku. Prostě, když něco vidíte počtvrté a zase se u některých scén usmíváte jak idiot a u jiných máte na krajíčku slzičky a zůstane vám na konci příjemný pocit u srdce a říkáte si, že příští rok si to dáte znova, tak co už, že? ()

pravo

Animovaná rozprávka o Vianociach a Santa Klausovi. Pri technológii v čase natáčania by bola pre film s takýmto dejom asi vhodnejšia hraná forma s reálnymi hercami a reálnym prostredím upraveným pre jednotlivé potreby digitálnymi efektmi. Príbeh je pomerne lineárny bez neočakávaných situácií, čo však u filmu pre deti nevadí (pri rodinnom filme trocha áno) a preto by som film zaradil do kategórie dospelým neprístupný. ()

Amilet

Nádherně přeslazená vánoční pohádka a přesně takhle to mám rád. Atmosféra je opravdu kouzelná, spousta sněhu, rolničky, dětí a přání. V rámci žánru dávám 80% rovných! ()

mupimup

Ježíšek se zlobí! A na vině je samozřejmě zvrhlá vánoční dogmatika obyvatel Nového světa. Už to, že si jako všichni normální lidé dobré vůle neobalí pár rybích kostí, ale místo toho dusí v pekáči nějakého ptakopyska, je čirý, cinický výsměch skutečné tradici. To si snad dávaj pod ubrus peří, nebo co? Že nemaj kapry? No a co! My máme taky plnou sámošku jablek z Argentiny. Když se chce, tak to jde! Mno, ale zpět k hodnocení tohoto filmu. Když jsem se zhruba v polovině filmu probral, s údivem jsem zjistil, že zírám na davy mužiků v červených čapkách, útočících na Zimní palác a vedených jakýmsi Rudým Otyloněm, vlečeným kdovíproč soby. Apropo v dětství jsem měl kolo Sobi 20, asi že vážilo 20 kilo, ale to sem tak úplně nepatří, že. Během pár chvil mi došlo, že se nedívám na Rudé náměstí ani nebeský Jeruzalém v zimním hávu, ale na Santův polární base camp a Rudý Otyloň že není propagandou nafouknutý Lenin, ale sám velký X-boss osobně. Americký vánoční folklor by mě, při periodické masáži, svým kouzlem asi donutil konvertovat k jehovistům. I kdybych dostal pod stojan s kravatama jen svázaný ročník Strážných věží, aspoň bych bezpečně věděl, že mi je s uvědomělou láskou zabalili tatínek s maminkou a ne nějaký červenobílým buřtem cepovaný skřet. Dvě hvězdy za nadupanou, akční, vlakovou jízdu na ledě. ()

ClayGirl

Krásná pohádka, která na vás dýchne kouzelnou artmosférou Vánoc. Vždycky se na ni o svátcích těším a při sledování si taky přeju být malou holkou v pyžamu, která nastoupí do tajemného Polárního expresu. ()

CharlieSs

Co na to říct? MILUJI POLAR EXPRESS!♥ Dnešní sledování ve třídě mi vrátilo vzpomínky na dětství a navíc jsem zjistila, že jsem ho nejspíš nikdy neviděla celý. Moje rada zní asi takhle: Nekoukejte na nudné filmy, pusťte si radši vánoční animáky!:-)♥ ()

Ozzy2

Zdejší intelektuálská honorace v čele s golfistou snímek jaksepatří setřela.Jejich chyba, že si to nedokázali užít.Kdo tam necítil opravdovou vánoční atmosféru, koho nedojmuly mnohé scény, zvláště v závěru, je zatrpklý a bezcitný mamlas.Vy radši nějakou hongkongskou kung-fu sračku, že? ()

Plechpetr

Ono by to nebylo tak špatné, kdyby celá za animace nebyla tak špatná. Ty pohyby byli fakt divný. Ale pohádka to je dobrá. Pro děcka akorát. ()

Hpatrik

Nádherná vánoční pohádka, která má všechno co k vánocům patří a ještě něco navíc. A na to že je cílena primárně dětem, její přetékající vánoční atmosféra je tak nakažlivá, že dokáže strhnout i již nevěřícího dospělého. Technicky je na svou dobu průlomová, i když obličeje postav nejsou nejkrásnější, ale zkuste něco podobného udělat v r. 2004, tedy před 15 lety. ()

Vabr

Moje nejoblíbenější Vánoční pohádka. Je celkem vtipná, akční, jsou zde pravdu dobré vztahy mezi postavami, v divákovi dokáže vyvolat vysokou atmosféru napětí, má skvělou animaci, sleduje se výborně a opravdu nenudí, má dokonalý příběh. Prostě je fakt boží a doporučuji. VYHODNOCENÍ: ,,HLEDÁM JEDNU HOLKU.'' ,,A KDO NE?'' ()

geek.ondra

Nádherná leč scénáristicky utahaná a zdlouhavá báchorka. Hanks ale dělá radost a při vánočních svátcích udělá radost i zbytek filmu. Vánoční koleda je ale na jiném levelu. 7/10 ()

Kingjiri

Vizuálně i dneska vcelku fajn podivaná, ale ten příběh fakt za moc nestojí. Nápad s vlakem dobrej, ale po příjezdu na severní pól už příběh nemá co nabídnout. Postavy nudný, nezajímavý (ani se o nich téměř nic nedovíme) a zábava téměř žádná. Pokud bych na to měl koukat optikou rodinnýho filmu, nenabízí scénář pro větší diváky (tak 12+) vlastně vůbec nic. Naopak infantilnosti je zejména na severnim pólu vrchovatě. Kdyby nebyl rozpočet na svojí dobu monstrózních 165 mega, dal bych z pohledu filmu zaměřenýho na hodně malýho diváka tři hvězdy. Ale takhle tristní poměr cena / výkon už jsem dlouho neviděl, dvě silnější hvězdy. ()

FeriusParfax

Pro mě naprosto nehezká animace. Strašlivě nesympatické a protivné děti, které by nebylo těžké "omylem" vyhodit z vlaku. Už v dávných dobách, kdy jsem byla ještě malé pískle se mi tento animák absolutně nelíbil a ty rozmazlený, nesympatický děti mi vadily. A pamatuji si to natolik dobře, že můžu bez okolků říct, že to je opravdu nepěkná pohádka.  Určitě jsou hezčí vánoční pohádky. Jelikož vás podobnými věcmi na Vánoce všude krmí, tak nebude těžké toto přeskočit a pustit si něco lepšího, kde vás nebude štvát příběh, zápletka, děti, animace, amerikášství, atd. ()

chlebos

Na Polarnim expresu jsem byl ve zdejsim imaxu v bristolu. Film ma slaby scenar a postavy maji trochu sklenene oci a nekdy se pohybuji jako zombie. Nicmene narozdil od final fantasy ma tento film skveleho rezisera a bajecneho herce. Nektere sceny jsou naprosto skvele natocene {servirovani kafe, let listku, nehoda..] V imaxu to proste byla neuveritelna jizda v normalnim kine to bude asi trochu nuda. Skoda ze si Zemeckis nevybral lepsi namet a nebo se aspon nesnazil o lepsi scenar. Po druhem zhlednuti musim rict, ze do budoucnosti se musi nova technologie hodne vybrousit, ale potom si hracickove jako Zemeckis, Besson a Cameron bajecne vyhrajou a my divaci asi skvele pobavime. Jenom by to chtelo lepsi scenar. Nicmene za odvahu davam Zemeckisovi proste 4. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)