Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

remy

Je až neskutečné, jak dokáže tahle pohádka dojmout - vždycky mě přenese zpátky do dětství a připomene mi tolik krásných vzpomínek na nejkrásnější čas v roce. Vánoce nejsou Vánoci bez Polárního expresu. Naprosto kouzelný příběh, plno emocí, zábavy ale samozřejmě až ta nepřetržitá atmosféra Vánoc tomu dává ten pravý zážitek. Kouzlo se nikdy nevytratí. 100% ()

Maynard.

V čase Vánočním mi to takle v prokopřený neděli po kapelnický besídce nedalo a pustil sem si 3. animovanej kousek od borce, který dal Světu Forresta. Předchozí dva animáci jsou pro mě parádní. Škoda, že tohle bylo pouze pro děcka. Jako, čekal sem to samozřejmě, ale možná, že sem se moc těšil na další skvělej a třeba trochu i temnej příběh. No a tady se celou dobu vlastně jen jelo ve vlaku a nic víc. Animace kvalitní, o tom žádná, ale jinak nič moč. ()

Sdoom

Tak tohle rozhodně nebude můj oblíbený vánoční film. Příběh je slabý a postrádá emoce, hloubku, prostě něco, co zaujme. Nejsou tam žádné zajímavé postavy a navíc tenhle typ animace mi není kdovíjak sympatický. Slabé 2 hvězdičky. (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

Koda

Legendární Polární expres, který mě taktéž doprovázel dětstvím. Tenhle vánoční filmek je tak trošku speciální v tom, že animace postav byla úplně odlišná, než jsme zvyklí z Disney a jiných filmů. Nicméně ten příběh mě doslova uchvátil, protože se prakticky víc jak půl hodiny filmu vezeme s dalšími dětmi a hlavní postavou Chrisem v parní lokomotivě na severní pól k Santovi, a celou tu cestu prožíváme krásné i celkem bláznivé chvíle, kdy se hledá jízdenka, která vyletí z vlaku, extrémní projížďka na lyžích na hřbetě vlaku, jízda vlaku na ledu a další dobrodružství. Vše doprovázené skvělými písničkami, které tomu dávají šmrnc, pravdu a tyhle netradiční vánoční písničky nám říkají, že o Vánocích jsme stále děti. Je trošku škoda, že tento film není určený pro nás, kteří máme Ježíška, ale zase na druhou mě na konci filmu mě zarazil už dospělý Chris, když říká, že když věříme, tak rolnička stále zvoní. Víte, já jsem člověk, který rád věří na takové věci a určitě věřím v tom, že náš Ježíšek je stále mezi námi a dává nám radost. Je to možná zvláštní to takhle napsat, ale díky tomu se mám daleko lépe, když věříme na zázraky. K tomuto filmu se absolutně hodí od skvělého Josh Grobana vánoční a pravdivá píseň Believe. Nesmím zapomenout ani na píseň která mě okouzlila vánoční atmosférou - When Christmas Come to Town. Za tento nádherný film moc děkuji a každým rokem si ho pouštím o Vánocích. :) PS: Měním hodnocení na plný počet - I když už nejsem dítě, stále věřím v ducha Vánoc a hudba Believe mě vždy chytne za srdce. <3 ()

Melios

Robert Zemeckis toho za svoj život natočil veľa zaujímavého a nevídaného. Preto je pre mňa tak trochu prekvapením, že sa mojou niekoľkoročnou klasikou stala jeho "animovaná revolúcia" menom Polárny Expres. Film, ktorý vám toho veľmi veľa nepovie. Aspoň nie priamo. Zato vám povie veľmi jednoduchý a pútavý príbeh, ktorý ani nepotrebuje mať obrovský zmysel, alebo hlbšie ponaučenie. Je to len príbeh o malom chlapcovi (,ktorého meno sa vo filme nedozviete, ale podľa predlohy sa vraj volal Chris), ktorý neverí v Santu (ach to USA) a tak sa jednej noci keď celý jeho barák a štvrť spia pred jeho príjazdovou cestou znenazdajky ukáže obrovský vlak mieriaci na severný pól s možnosťou, aby nastúpil aj on. Jednoduchý príbeh podaný veľmi pútavým štýlom doplnený o zaujímavé postavy, ktoré vám len tak z hlavy nevypadnú (ako napríklad uponáhľaný rušňovodič či lyžiar bezdomovec). Film má aj mnoho nástrah ktoré na mladého chlapca čakajú a niektoré narážky až odstupom času pochopíte ako sú temné - mne niektoré trvali pochopiť 10 rokov (typickým príkladom je práve lyžiar bezdomovec. V skutočnosti je to duch, ktorý zomrel na streche tohoto expresu kvôli tomu, že sa nestihol skovať v čase keď vlak vchádzal do tunela. Ak vám toto nepríde na detskom filme desivé potom neviem). Ako je to zvykom film nikdy nie je dokonalý, ani tu to nie je výnimkou. Nájdete tu veľa vecí, čo vám nebudú dávať zmysel či sú to dejové chyby alebo vizuálne chyby, ktoré si uvedomíte až neskôr. Mne osobne tieto chyby nevadia a o to viac mi ten film príde sympatický. Nemám na to nejaký určitý dôvod. Proste to tak cítim. S hercami sa tiež nešetrilo a i keď tu hrá hlavne Tom Hanks (hrá tu asi 3 postavy) máte pocit akoby každá postava bola hraná niekym iným a mala svoju osobnosť. 3D animáciu ani nebudem spomínať. Je síce pravda, že film nebol prvý svojho druhu, ktorý použil skutočných hercov, aby na-animoval ich pohyb a následne to prerobil do animácie, ale bol to jeden z prvých takýchto veľkých projektov vďaka čomu sa to začalo robiť častejšie (hráči nemáte za čo). VERDIKT: Film Polárny Expres je mojou vianočnou klasikou, na ktorú nikdy nedám dopustiť i keď by to bol priemerný film ako sa len dá. Je to jednoduchá a pre mňa naozaj ikonická rozprávka, ktorá na svoje vytvorenie zožrala toľko prachov, že po vizuálnej stránke vôbec nestarne. Je to neutíchajúca jazda, pri ktorej sa budete mať stále na čo pozerať. Možno niekomu tento film príde divný, no pravdou ostáva, že naozaj divný je. A preto ho mám tak rád. 90% a Známka: S ...Niekedy vám na vytvorenie nezabudnuteľného filmu stačí iba obyčajný nie moc odvážny chlapec v modrom župane s roztrhnutým pravým vreckom... ()

Red Meat

Ideální podívaná v IMAXU pro americké děti předškolního věku. Nicméně mě to, jako (relativně) dospělého a v obyčejném kině, celkem dost nudilo. ()

Fish

Byl jsem na tom v IMAXu, takže vizuálně mi to přišlo nádherný. Horší je, že to mělo dabing... Nicméně, ten by film stejně už nezvedl. Děti už se před koncem začali docela ošívat a ptát se svých rodičů, kdy to bude končit. Já jsem jen tiše seděl a bolela mě hlava a nos z těch brejlí... Ale myslím, že v Americe se to dětem musí líbit a asi stejně tak každému, kdo věří na Santu. Já ale věřím na Ježíška, takže...:-) ()

PALINO

ROBERT ZEMECKIS zvykne svojich divákov rád ohurovať a to sa mu podarilo aj na poli počítačovej animácie. Pred tým ale, ako sa rozhodnete nastúpiť do jeho Polárneho expresu, by ste sa mali sami seba spýtať, či je vo vás ešte aspoň kúsok dieťaťa a či stále veríte v ducha Vianoc. Ak áno, určite do Polárneho expresu nastúpte a nechajte sa unášať jeho výtvarnou pôsobivosťou a režisérskou zručnosťou a aj keď počas 100 minútovej cesty narazíte aj na niekoľko slabších úsekov, ako celok vo vás ale POLÁRNY EXPRES zanechá pocit, že ste prežili jedno veľké, fascinujúce a nezabudnuteľné vianočné dobrodružstvo, okorenené naviac magickou hudbou ALANA SILVESTRIHO a digitálnymi kópiami TOMA HANKSA, ktorého herecké kúzlo sa nestratilo ani v počítačoch. ()

Bobek15

V kvalitnom 3-D kine určite skvelý filmový zážitok (špičková animácia, výborné jazdy vlakom a opäť krásna hudba Alana Silvestriho), ale musim sa priznať, že ja som sa pomenre slušne bavil aj doma pred televízorom. No vidieť to 1x mi asi stačí;). ()

hudryhudry

Příjemná vánoční pohádka, která se mi spíše než kvůli ději líbila kvůli hezkému vláčku (ano, jsem infantilní) a pěkné grafice. Nápady jako jízda na jezeře či horská dráha tomuto filmu hodně přidávají, naopak závěrečná procháka v továrně na dárky mi svým vzhledem maličko připomíná Karlíka a továrnu na čokoládu, ale to je jen můj pocit. Co mě však vysloveně otravovalo jsou neustále moralizace, vzkazy a poučky, které jsou jak polopatě servírovany malým dětem, až jsem měl chuť začít zlobit :-) Proklamovaného hlasu Toma Hankse jsem si bohužel kvůli otřesnému českému dabingu nevšiml, takže jsem mohl jen porovnávat tváře, ale v panu průvodčím jsem ho bohužel moc neviděl. Na závěr mě odpudil obrovský Santa, který byl tak zvětšen, že spíše připomínal obra s rudou čepičkou, až bych se být tím dítětem bál. No, za pokus to sice, Tome, stálo, ale moc se to nepovedlo a mezi tolika novými úžasnými animáky Polární expres velmi rychle vykolejí. ()

rozbris

Na štědrý den jsme jako rodina sedli v televizi a zrovna dávali Polární Expres, když jsem to uviděl ani jsem se nechtěl koukat do konce, ale dobře jsem udělal, že jsem se díval. Velice pěkné graficky zpracováno, skvélý scénař, jen některé scény mohly být vystřiženy - např. chůze po vlaku či tobogád, který směřoval dolů k dárkům....atd. to nelze přežít, ještě by to děti mohly zkusit a velice by se divili:-) Ale na pohádku se to dá odpustit, ale ta hvězdička ne:-) ()

Cracker

Zemeckis ma prekvapil myslel som že on je iný typ režiséra ale on asi rád zabáva malé deti, chcel by som aby natočil niečo aspoň podobné Forrestovi. ()

iXtr3m3

Najjasnejší príklad toho, kedy sa režisér viac zaoberá vizuálnou stránkou snímku, ako tou obsahovou... UPDATE po zhliadnutí s 10ročnou dcérkou. Tak nakoniec to nebolo až také zlé. Animácia samozrejme zastarala, ale posolstvo a príbeh pre deti celkom fungujú, takže dvíham o jednu hviezdu z dvoch na tri. ()

Han22

Bože... až mi někdo ještě jednou řekne něco o americké sračce nebo kýči, vzpomenu si na tenhle film. Tak monstrózní, nabubřelou, nevtipnou, zdlouhavou a příšerně kýčovitou blbost jsem snad v životě neviděl. Rodinné hodnoty, moralzování víra v Santu, v americké Vánoce, v to že musí všichni být na Vánoce šťastní - tohle všechno nám pere pan Zemeckis do hlavy doslova s elegancí buldezeru. Nechápu co ho to popadlo a asi se to nikdy nedovím. Ale hlavně - chybí tomu opravdovost, něco co donutí člověka se nesmát a nežasnout, ale dojme ho to. Ruku v ruce s tímhle kýčem jde naprosto neuvěřitelná animace. Když jsem spatřil ty děti spadla mi čelist a poté chvílemi jsem zapomínal, že nejsou živé. Jízda vlakem, dobrodružství na ledě, všelijaké průjezdy něčím z prvního pohledu, příjezd a prozkoumávání Santova města a monumentální shromáždění na konci - tohle vše bere dech a každá další scéna vypadá ještě líp než ta předtím. Resumé? 5* za úchvatnou animaci a 1* za příběh a celou tu oslavu amerických komerčních vánoc. Zprůměruji to na tři, ale myslím, že tohle nemůže bavit snad ani ty děti. ()

borec999

Pre mňa ukrutne nudný a nezaujímavý film. Animákom sa vyhýbam a mal som sa vyhnúť aj tomuto... Povedal by som, že je to film len pre najmenších, ale poznám veľa ľudí aj v mojom okolí, ktorí sú už dospelí a aj napriek tomu sa im film páčil tak, že ho videli dokonca viac krát, čo je pre mňa naozaj záhadou. Ja som mal čo robiť to dopozerať čo len raz. 20% ()

Balu...

Milá pohádka s oduševnělým námětem a několika zajímavými momenty. Scéna s jízenkou volně poletující vzduchem neomylně zařadila režiséra kopírujícího sama sebe, infantilnost mě kazily písničky v českém znění a vleklost bez obsahu.. ()

cab

Vylozene detsky animak podle knizni predlohy o neco vice nez 30stranach trpi hlavne v dejove linii a svou bezpohlavnosti, ale zpusob natoceni pomoci nejnovejsi digitalni technologie podbarvene hezkou hudbou dela film zajimavym, i kdyz mimika postavicek a pohyby maji k dokonalosti daleko. Doporucuji se divat v dobe treskutych mrazu a padajicich vlocek snehu. 50% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)