Epizody(8)

Osemdielny taliansky televízny seriál o životnej púti presláveného stredovekého cestovateľa a objaviteľa. (oficiální text distributora)

Yahey

Je možné dát 10 hvězdiček? Tolik krásy ve slovech, hlubokých poutech mezi lidmi, zvídavosti a úžasu z poznání, dojetí z lásky i její ztráty. Skvostná výprava. A k tomu všemu božská, nadpozemská hudba Ennia Morricone. S Marcem Polem poprvé tryská do středověké temnoty proud světla ohlašující se renesance. S pokorou smekám před jeho duchem, jeho cestou a tímto geniálním seriálem. ()

Pulper

Legendární velkorozpočtový seriál. Nikdo vlastně jistě neví, jestli Marco Polo u Kublaje opravdu byl, ale tenhle příběh je tu natočený a zahraný mistrovsky. ()

nmarca

Jsem moc ráda, že i tenhle, mnou často vzpomínaný seriál, konečně vyšel na DVD. Příběh Marca Pola, nejznámějšího cestovatele středověku, mě vždy fascinoval jeho odvahou, kdy cesta do pohanských krajů znamenala rozloučení s domovem možná na vždy, mnohaměsíční a mnohaleté putování do neznáma. A tohle zpracování se spoustou skvělých herců, pohledným a dobře hrajícím hlavním hrdinou, realisticky vylíčeným prostředím, nádhernou hudbou, patří rozhodně k nejlepším. Kdykoli budu v Benátkách nebo na ně budu vzpomínat, budu mít tenhle seriál před očima. ()

Mykhaluu

Já to tak miloval! Už jen ta hudba znělky mě úplně po leta dostávala!!!! Toužil jsem vypadnout ze zatuchlých Benátek do slunné Asie! :) To byla poctivá, ač seriálová velkovýprava!!!! Mňam!!! ()

Pavlin

Tak tohle je nádhera.Seriál plný krásných zážitků vskutku legendárního cestovatele,který daleko předběhl svou dobu,možná i tu dnešní. ()

MP17

Tím seriálem jsem byl unesený jako malý kluk, i jako dospělák. Strhující atmosféra, nádherná a smutná hudba, mrazivé dílko. ()

rajot

Ehm, no vim, že todle není to "pravý" hodnocení seriálu, ale :)) Nejlepší byla scéna, kdy se Marcův strejc sjel nějakejma bobulema a celou noc ležel na dešti a měl halušky :) ještě druhej den měl řeči jak hipík na LSD :) ehm, no :)) A co se týče seriálu samotnýho: v dnešní době je to už mírně nudný, zbytečně zdlouhavý a místama je to celkem úsměvný, ale v tý době to bylo něco jinýho (nikdy nezapomenu, jak mě děsila ta morová pandemie a mimořádně depresivní hudba), proto dávám 4 hvězdy. ()

p.a.douch

Ježiš, proč už to nedávaj?? Místo těch blbostí na které nás nutí koukat. Skvostná výprava, perfektní obsazení, parádní kostýmy - seriál na který se jen tak nezapomene. Hudba od Ennia Morriconeho - znovu paráda. Vzpomínám vždy na titulky a příjezd křižáků - dodnes. Kamera Pasqualina De Santise - úžasná. Zkrátka, když si vzpomenu na tento seriál mám na jazyku i klávesnici jen samé superlativy. 95 % ()

joseee

Z historického a faktického hľadiska je v seriáli mnoho chýb. Marco Polo nevedel po čínsky a pravdepodobne sa ani s Číňanmi príliš nestretával. Chybne sú tu zobrazené Zakázané mesto (v tomto čase ešte nebolo postavené), Dlhý čínsky múr (v zápiskoch nebol spomínaný) a mnohé ďalšie nezmysly. Napriek tomu je to zatiaľ najlepšie spracovanie nevšedných ciest tohto talianskeho (či chorvátskeho) cestovateľa, či veľkolepého klamára v svojej dobe :D ()

japekli

Oblíbenej seriál mojí babičky, ale já na to, jako harant, koukal taky, jen mi představitel Marca už tenkrát připadal nějakej změkčilej na takový cesty. Díky tomuto výpravnýmu dílu, se nejeden divák dostal zadara do zahraničí a relativně čuchnul k nepoznanýmu a jestli se leckdo díval na Mongoly ´z patra´, stejně jako tenkrát já, trochu musel po shlídnutí seriálu slevit. ()

zigy

Ušlechtilý Marco, ke kterému se skvěle hodí hlas mladičkého Petra Svobody. V temném středověku je nositelem jiskry humanismu - víry v člověka, který se stále vyvíjí k lepšímu, tím že poznává nové a neobjevené. První půlka seriálu, kdy putují do Číny, je daleko lepší než ta druhá, trochu statická (zaplaťpánbů za skvělou postavu Kublajchána). Marco je dobře zahraný málo známým Kenem Marshallem (a ne že ne, kritici) - má v sobě přesně tu dávku nadšení a naivity, která vás nutí mu bezmezně fandit. Ale i další postavy jsou vymazlené - hlavně otec a strýc, ty jsem si fakt oblíbil. Největší devízou seriálu je určitá dávka tajemna, která mě osobně zcela pohltila a byl jsem vždy na hodinu středověkým člověkem, který je fascinován přírodními jevy, jimž nerozumí a které teprve čekají na objevení. Tajuplně taky působí restrospektivní vyprávění Rustichelliho z vězení, kdy vlastně nevíme, jestli je Marco ještě naživu, nebo co s ním vůbec je. Samostatnou kapitolou je dabing - jeden z nejlepších, kdy i mistři jako Vinklář mají jen štěky (ale jak mistrně zahrané). Další samostatnou zmínku zaslouží hudba - konkrétně znělka, která v kombinaci s úvodním sestřihem (toho nejlepšího) k titulkům, vyvolá vždy mrazení v zádech, případně u posledního dílu dojetí, protože víte, že je to naposledy. Ale k Marcovi se zase po čase musíte vrátit, je to povinnost nejen pro historické nadšence. ()

Iroquois

Jedním slovem lahůdka, už jako kluk jsem tento seriál zbožňoval. Téměř vše, tak jak má být. Délka přiměřená, aby nenudila a nebo naopak příliš nezestručňovala. Kostýmy a výprava - skvělé. Překonávají i spoustu dnešních hollywoodských digitálních "trháků". Hudba naprosto geniální, to je Morricone "at his best". Při začátku každého dílu, kdy běží pilotní skladba jsem míval mrazení v zádech v okamžiku, kdy se otvírá brána císařského paláce a hudba se rozjede naplno...sluchový orgasmus. Scénář velmi slušný. Mám jen dvě malé výtky, které jsou ale spíše o pocitu, než o skutečné chybě. Přidal bych malinko na akčnosti, přeci jen je to místy příliš popisné a usedlé a obsazení hlavního hrdiny také není úplně stoprocentní. Ken Marshall není špatný, ale přijde mi často až moc "hodný" a naivní. Dávám 95 %. ()

Agnostik

Můj oblíbenej seriál z dětství,který ani po letech neztratil nic ze své výjímečnosti.Nemá cenu omílat již mnohokrát řečené o Marcu Polovi.Mohu jen říci že těžko jej v budoucnu překoná snad nějaká další verze na téma tohoto velkého cestovatele a objevitele zemí na dalekém východě,a pokud se k tomu někdo z filmové branže odváží,tak to bude mít velmi,velmi těžké,protože tento seriál se již dávno stal kultem a legendou! ()

Himbajz

I po tolika letech je to stále TOP Marco Polo. Ostatní je šméčko. Je dobré se na to juknout s odstupem dvaceti let. A od 9 let až doteď si pamatuji scénu, kdy Marco přišel na audienci za Kublai Khanem a byl upozorněn že na práh u dveří se nešlape, že to přináší smůlu. A od té doby nešlapu na prahy :-). Zvláštní dětská asociace. ()