Epizody(8)

Osemdielny taliansky televízny seriál o životnej púti presláveného stredovekého cestovateľa a objaviteľa. (oficiální text distributora)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 31.1.1986, réžia českého znenia (ČST Praha) = BLANKA NOVÁKOVÁ (6.2.2009) ()

Rattus Rattus

Velkolepá výprava, výborné herecké výkony a obsazení, bohužel v některých scénách značně zdlouhavé, facelift z rukou střihače by neuškodil. Seriál jsem viděl po mnoha letech v originálním znění (cca před dvěma lety), ale původní český dabing je špička, naštěstí nedošlo k vytvoření nového dabingu (pochvala distributorovi). Abych nezapomněl, fenomenální soundtrack od Ennia Morriconeho. ()

Kimon

Rozumná délka seriálu, vynikající výprava, krásná hudba (Ennio Morricone), pro ženy přitažlivý kukuč páně Marca a smysluplný děj. Dohromady smícháno a naporcováno do 8 dílů, ve kterých režisér Montaldo nabízí divákovi jeden z mála seriálů, které nevznikají zbytečně. Poučný i zábavný, takový je Marco Polo. ()

corpsy

Na televíznu zábavu, celkom obstojný pokus o výpravný seriál s hviezdnym obsadením. U nás, v dobách dávno minulých, jedna zo senzácií sezóny. ()

curunir

Podľa mňa jeden z najlepších seriálov a to nielen kvôli obsahovej stránke. Je to už mnoho rokov čo som tento seriál pozerával v televízii (jeho vysielanie som zažil dvakrát na ČT) a zanechal vo mne množstvo spomienok, na ktoré sa nezabúda. A teraz po rokoch mi bolo vďaka priateľovi tahit-ovi opäť možné tento skvost vzhliadnuť. Opulentná výprava (nakrúcalo sa na troch svetadieloch) a vo svojej dobe azda najhviezdnešie možné obsadenie (skvelí sú predovšetkým Delholm Elliott, F. Murray Abraham a Ruocheng Ying v úlohe Kublaja) rozprávajú príbeh muža, ktorý sa dostal tak ďaleko ako nikto predtým, veľa získal, ale i veľa stratil. Skvelo tiež ukazuje kontrast medzi zaostalou a prísne dogmatickou Európou 13. storočia a ďalekým východom, svetom tak pestrým spôsobom života i myšlienkami, že tomu dovtedy nikto nechcel uveriť. Osobitne treba vyzdvihnúť geniálny hudobný sprievod Ennia Morriconeho, jedno z najlepších maestrových diel, kde mi ústredný motív dokonale uviazol v hlave už ako malému, keď som seriál prvý krát videl a pritom filmovú hudbu som veľmi nevnímal. Pre mňa je tiež nezabudnuteľnou hlavne scéna masakru beduínov križiakmi. Zo všetkých 8 častí je najlepšia tá posledná. PÁN SERIÁL. ()

Orlau32

Úžasný seriál s vynikajícím hereckým obsazením. Seriál si kladl za cíl seznámit diváky s mnohonárodnostní kulturou, která ve 13.stol. působila válečné rozbroje, nájezdnické výpady a obrovskou expanzi z východu na západ. Ale též moudrost a vzdělanost vládců tehdejší Číny. Slova velkého Kublaj-Chána: "Svět můžeš dobýt v sedle koní, ale v sedle koní mu nemůžeš vládnout !" ()

blackrain

Hudba Ennia Morriconeho mě stále uchvacuje a pořád objevuji něco nového. Morricone je Mistr ve svém oboru. Málokdo se mu dokáže vyrovnat. Hereckému obsazení a výpravě nemám co vytknout. Český dabing se také povedl.Seriál ve mě probudil lásku k cestopisům a vlastně k historii vůbec. Vzhledem k to mu, že legendární seriál opět vychází, tak jsem po něm skočila jako krvežíznivá šelma. Potřebovala jsem si totiž spravit chuť po tom, co nám před nedávnem předhodila TV Nova. Nebudu se tady rozepisovat o životě Marca Pola, protože bych odvyprávěla seriál a zabloudila bych do historie. Pokud chcete, kupte si dvd. Sami se pak můžete přesvědčit o nesporných kvalitách seriálu. Mám na mysli jeho zpracování a výpravnost. ()

PP66

Inspirativní i dnes pro leckterého cestovatele. Narozdíl od Polovi faktografické knihy je film hodně romantický. ()

Chrysopras

V dětství mě tenhle seriál uhranul. Skvělé dobrodružství s vynikající výpravou a exotikou jak prostorovou i časovou, pro klučičí duši to pravé. A především dle mého soudu nejlepší seriálová hudba vůbec - vždycky mě chytí za srdce. Morricone prostě JE génius. Vytknul bych jen ( dle mě ) trochu odbytej konec, kdy návrat domů do Benátek je prakticky vynechanej... A to DVD by si zasloužilo remastrovat barvu i zvuk - ovšem je pravda, že dabing ČST je prvotřídní. ()

SoolenJV

Téměř dokonalé. Na televizní produkci neskutečně velkolepé, žádné kašírované stavby, ale reálná místa (nebo tak alespoň působí) a vynikající Morriconeho hudba. Co bych vytkl, je možná až přílišná popisnost a místy až příliš okatá snaha poučit. Chvílemi to zavání až folkloristickým dokumentem... ()

Vraccas

Žádné zbytečné pasáže, seriál rychle ubíhá, dobré herecké obsazení, stylová hudba a ke všemu se dozvíte i něco z historie:-) ()

filmmovier

Jeden z nejlepších dobrodružných seriálů všech dob a zároveň úchvatný životopis legendárního cestovatele. Výpravná velkoprudkce s monumentální výpravou, fenomenálními herci (Nimoy, F. Murray Abraham a mnoho, mnoho dalších), fantastický hudební motiv Ennia Morriconeho a skutečně nádherný a působivý zážitek. Nádherné dílo. 80%. ()

lennyd

Marco Polo (Ken Marshall), syn benátského kupce a cestovatele Niccola Poly, už od malička chtěl cestovat stejně jako jeho otec a strýc. Ti jsou ale na dlouhé výpravě v daleké Číně, a Marco se mezitím učí na obchodníka s plátny. Ale jakmile se jeho otec vrátí, a začne chystat další výpravu k velkému Chánovi, Marco nechce stát opodál. Během dlouhé cesty přes několik válečných území, morem zničená města až nakonec na dálný východ, Marco dospívá a stává se respektovaným mužem... Seriál si ještě pamatuji z let, kdy běžel na jediném kanále v neděli dopoledne, a jeho sledování byl takřka rituál. Nejvíce mi v paměti uvízla nádherná hudba Ennia Morriconeho (hlavně ústřední motiv) a pak scény z morem postižených měst. Nedávno na mne padla nějaká chřipka, a tak jsem si celodenní ležení v posteli okořenil všemi osmi díly seriálu. A i když jsme o několik desetiletí starší, a (snad i) rozumnější, stejně mne nejvíce zaujaly opět Morriconeho hudba a třetí epizoda s hroznou nemocí. Ale tentokrát jsem si dokázal vychutnat i další detaily, hlavně z pozdějších dílů, kdy Marco, jako Chánův vyslanec, objevuje krásy jižní Číny. Ale celkově si seriál drží svoji kvalitu po celou dobu, i herecké výkony jsou (na italské poměry) téměř dokonalé. A ještě jednou nakonec musím zmínit Ennia Morriconeho, který dal celému dílu ještě něco navíc... ()

hanagi

Pomalé tempo, důraz na obsah, nádherná výprava, vcítění se do hlavních hrdinů, hudba, která se vybaví i po třiceti letech...Lahůdka pro každého, kdo má rád historii, umění a daleké kraje... ()

dr.jacoby

Môj úplne najobľúbenejší seriál všetkých čias. Krásny príbeh, dobrodružný, romantický, napínavý so skvelými hereckými výkonmi a v neposlednom rade aj vynikajúcim českým dabingom. Veľmi sa teším, že seriál konečne vychádza v našej oblasti na DVD. Je to úplne prvý seriál, pri ktorom som začal ako malý chlapec vnímať filmovú hudbu. Niektoré motívy som si pamätal ešte veľmi dlho. Vtedy som ešte nevedel, kto je Ennio Morricone, ale teraz to už dávno viem a aj soundtrack zo seriálu Marco Polo je v mojej zbierke. To, čo dokázal Morricone zložiť pre tento seriál je jednoducho nádhera, napr. téma Marca, alebo melódia použitá pri úvodných titulkoch patria dodnes pre mňa k tomu úplne najlepšiemu, čo som kedy z filmovej hudby počul. Po rokoch si spomínam na množstvo scén, ktoré mi najviac zarezonovali v pamäti : Marco v tajnosti opúšťa Benátky, jeho stretnutie s neskorším pápežom, vyvraždenie saracénskej dediny križiakmi, Marco ako správca chánovho majetku, jeho trpký návrat domov a nenaplnená túžba vrátiť sa späť. Ale nadovšetko si vážim najmä Morriconeho hudbu. ()

pávek

Dík edici Ráj DVD se vrací tento výpravný seriál i se zachovaným původním dabingem. Kdyby se toho chytla Řitka, vznikl by další paskvil. ()

velkyvezir

Naposledy jsem seriál viděl někdy v 80. letech v ČST než jsem dnes na to sedl a na jeden zátah jej shlédl díky pátečním dvd v trafikách. Hudba úžasná, kostýmy skvělé, výborné obsazení, ten seriál mne opět fascinoval. A v melancholickém závěru jsem zamáčkl slzu, tak mi bylo líto Marca, že už se nikdy do Číny nepodíval. ()