Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po těžké autonehodě se Dan Merrick ocitá na pokraji smrti. Zázrakem se mu podaří přežít, je však třeba spousta operací, aby se mohl vrátit do normálního života. S jedním mu ale lékaři nepomohou – Dan po nehodě utrpěl ztrátu paměti, neví, kdo je, nepoznává ani své nejbližší. Snaží se získat co nejvíce informací od své manželky Judith, ale postupně zjišťuje, že nemůže věřit jí ani nikomu jinému. Záblesky paměti, které mu stále častěji probíhají myslí, naznačují něco strašlivého… (Vapet Production)

(více)

Recenze (21)

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Snímek se na samém počátku tváří jako nevinná autonehoda s následkem léčení hlavního hrdiny. Jenže opak je pravdou a chlapík postupně dává střípky událostí dohromady a za pomoci soukromého detektiva zjišťují, že za událostmi z posledních dní je vypočítavá žena a pár osudových okamžiků, které všem změnili navždy život! 60% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vidieť dnes film, kde ma ešte prekvapí pointa, je vždy veľmi príjemné. Shattered nie je ani tak 90kové béčko typu Mrazivá vášeň, ani neonoir (i keď ten proste je), ako klasický noir zo 40. rokov. To sa týka vlastne všetkého vo filme (nejedná sa napríklad o erotický triler, všetko je v náznakoch), i keď bary nahradili domácnosti. Rodiny sú ale stále rozbité a zápletka komplikovaná a zamotaná až do úplného záveru. Film môžete odsúdiť ako lacnú produkciu, vhodnú najmä do televízie, ale práve tie styčné prvky s klasickým noirom (Petersen sa pohráva aj s úlohou detektíva, ktorým je aj nie je Merrick) sú na ňom to najchytrejšie a robia film aspoň trochu nadčasovým. ()

Reklama

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Tom Berenger nemá žiadnu charizmu a  celkovo hrá slabo, ale Hoskins to kompenzuje vždy, keď sa objaví na scéne. Atmosféra by sa dala krájať a ženám ich zvody neveríte, čiže netrvá dlho, kým si film zaradíte ako neo-noir. Rozuzlenie je natoľko stupídne, že diváka vlastne milo prekvapí ako niečo originálne. Ten zvrat by totiž nikomu nenapadol, pretože moc nedáva zmysel. Guilty pleasure. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Trochu mne mrzí, že jsem pointu odhadl po zhruba čtyřiceti minutách, ale to se mi u Šestého smyslu stalo taky. Jen si čloěk pak ten film poněkud jinak užívá, no. Tohle začne jako taková obyčejná tuctovka - manželé mají nehodu, manžel trpí ztrátou paměti, ale postupně se objevují různé nesrovnalosti. Musím uznat, že to má na začátek 90. let skvělou kameru a zvláště záběry v mlze se povedly. Třeba ten u první návštěvy vraku, to je až mystické. A jak jsem věděl, resp. odhadl, co a jak, najednou jsem si i víc všímal detailů a moc mne těší, že jde celý ten příběh ze střípků na konci nejen poskládat, ale nezůstane ani jedna otázka nezodpovězena (možná až na tu, co dál, ale nezapomínejme na sekretářku, že?), a to skutečně i co se drobnějších detailů týče jako třeba povaha manžela.Jen mne mrzí, že mi zabili jednu z postav, kterou jsem si oblíbil, ale co už no, je to thriller. A moc mne potěšilo začlenění mé oblíbené písničky Nights in White Satin. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Povedeny film na temu autonehoda a nasledna amnezia. Na tom sa da stavat a vybudovat a natocit namakany film. Zacina sa to uz spominanou autonehodou. Nasledovne je dost masakrozne a psychicku pohodu likvidujuce sledovat priebeh amnezie, ktora sa zhorsuje - nechybaju podivne zablesky stratenej pamate, ale aj strasidelnejsie okamziky. Rezisera Wolfganga Petersena poznam ako tvorcu filmov Ponorka 1981, Er Fors Uan 1997, Dokonala Boure 2000, tentokrat som sa zameral na jeho starsiu tvorbu. A dobre som spravil. Tempo slusne, dailogy namakane, ani kusok vaty, nuda nehrozila - teda aspon mne : 65 % ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama