Série(2) / Epizody(14)

Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

Martin741

Sympaticky film, ktory sice nie je kult, ale na nedelne poobedie, ked vonku prsi/snezi a niet co na praci, je to ako stvorene. 78 % ()

MarekT

Mám rád Rowana Atkinsona. Mám rád též Jiřího Lábuse. Ale jejich vzájemnému spojení jsem nedával moc šancí na úspěch. I kvůli tomuto zajímavému obsazení v české verzi jsem si další výtvor z pera Bena Eltona nenechal ujít. Tak netradičně už na úvod k dabingu: Jiří Lábus mi po Zelňačce přichystal další překvapení, i roli Rowana Atkinsona zvládl nečekaně skvěle, a tak není divu, že se při každé epizodě výborně bavím. České znění se povedlo i v případě dalších postav, nechce se tomu věřit, že toto a Černou zmiji vyrobila stejná stanice (ČNTS Nova). Seriál sám o sobě je též špička, hlavně když Atkinson tentokráte jako inspektor Fowler hýří svým typickým sarkasmem. Jak už zmínil Oskar, pointy epizod či gagů vás opravdu dostanou do kolen. Nedosahuje to kvality těch největších perel BBC, ale tenhle bych teda nenechal krčet se v koutě a pět hvězd je naprosto zasloužených. ()

MJMilan

Seriál plný inteligentního, anglického a hlavně povedeného humoru tentokrát z prostředí anglické policie z pohledu hlavního hrdiny inspektora Fowlera, klasického stereotipního Brita, který nemá rád změny a má rád život takový jaký je. Obvzláště povedený je úplně poslední díl druhé serie. ()

Radiq

Série 1: je to klasickej anglickej humor - suchej jak z suchý z nosa, ušklíbající se nad nechutností lidské sexuality, používající inteligentní humor a řekl bych, že si ho užije spíš vyspělejší publikum (nejnechutnější scénka byla, když si Raymond nasadil čepici s blitkama). Nestane se, že byste se smíchy v křečích váleli po zemi. Nestane se, že by někdo přehrál Rowana Atkinsona (což je jedině dobře). Ale je to seriál, kterej jsem vlastně ani vidět nemusel a nijak by mě to nemrzelo. Přesto mě to v podstatě bavilo. Ale bacha - dejte si pozor na nadměrné hodnocení tady na čsfd. Myslím, že je to dost přehnané... PS: doufám, že to nikdo nebude srovnávat s Mr. Beanem, jak mají lidi ve zvyku, když vidí Rowana Atkinsona. ()

Splasher

Přijde mi, že Ben Elton sázel až příliš na jistotu. Vznikl tak dobře fungující, ale taky velmi schématický sitcom. Grim lepší Fowlera, aneb předzvěst nezapomenutelného Steva Fleminga z The Thick of It. ()

vesper001

Proti jiným sitkomům (nejen) s Atkinsonem je to také nedochucené. Anebo mi vtipy o policajtech prostě nepřipadají moc vtipné. Hlavně ty pravdivé. ()

filmmovier

Další excelntní výkon Rowana Atkinsona v dalším geniálním sitcomu tvůrců Mr. Beana. Kvalit Černé zmije ani Beana to dle mého názoru sice nedosahuje, ale příjemně se na to kouká. Jiří Lábus se na dabérskou roli hodí a co se týče zápletek, je to téměř bezchybné. Skvěle napsané, obsazené i zahrané postavy a precizní hlášky první třídy, to vše dělá z Linie další vynikající sitcom. I když je pro mě z trojice Edmund - Bean - Fowler nejslabší, musím ho ocenit plným hodnocením. Musím ocenit i excelentního Jamese Dreyfuse, který dost možná Atkinsona překonává. A co pak David Haig.. V tomhle sitcomu je tedy bez chyby téměř vše a hláškám a trapným situacím se budete ještě dlouho smát. Za mě tedy 95%. ()

fabecc1222

Naladěný geniálními seriály Černá zmije a Mr. Bean jsem se s chutí vrhnul na další Atkinsonův pocit, a tento seriál ve mě bohužel zanechal značné rozpaky. Seriál často balancuje na hraně trapnosti a příliš dětinského humoru, a některé postavy (Dreyfus, Haig) jsou dost často velmi otravné. V některých dílech občas vysvitne nějaká jiskřička, že by to třeba mohlo jít, ale není jich bohužel příliš. Oproti ostatním počinům s Atkinsonem je tak tento seriál ve výsledku spíše zklamáním. ()

Koryntos

Další skvělý komediální seriál s typickým britským humorem. Myslím, že je nejlepší ze všech seriálů, které si utahují z policejní tématiky. Rowan Atkinson, tomu dává šmrnc, ostatně jako ve všech filmech. ()

P1tr

Atkinson si umí vybírat. Má na kontě další úspěšný vtipný seriál, tentokrát z policejního prostředí. ()

Georgex

Celkem zábavný britský sitcom, který bohužel doplácí na nevyváženost jednotlivých sérií. Zatímco první je skvělá podívaná plná vtipných momentů, v té druhé se už Rowan Atkinson, ale i další hrdinové příliš pitvoří a zábavnost jednotlivých epizod jde dolů, což je škoda, jelikož postavy jsou jinak velmi dobře napsané. Moje hodnocení 55%. ()

wosho

Opravdu nic moc, asi nejhorší televitní počin Atkinsona. Co si pamatuji, skoro vše "vtipné" se mě vtipné nezdálo. Nic moc seriál. ()

ThomasCrown

Ak Rowan Atkinson, tak Mr. Bean a Black Adder, no aj tento seriál je vcelku vtipný a nie je to iba zásluhou samotného Rowana, ale všetkých postáv. ()

Wishkah

Výborný sitcom, ve kterém se Rowan Atkinson předvádí ve světle, které mu absolutně dokonale sedí. Hraje postavu, která dokáže s naprostým klidem a drsným sarkasmem utřít kteroukoli jinou postavu. V českém dabingu navíc ještě s hlasem Jiřího Lábuse, který k němu výborně sedl. Já mám tenhle seriál i přes pár hluchých míst velmi rád ()

Paldiny

Rowan po Čiernej zmiji a Mr. Beanovi uzatvára svoju trilógiu sitkomov na policajnej stanici a teda paradoxne tam, kde by po poslednej Beanovej eskapáde aj skončil. Určite si pamätáte vlakovú stanicu, plaziace sa vrece a nechcený výlet do Moskvy. Rovnako ako v Beanovi aj v Tenkej modrej línii máme 14 epizód, pre tentokrát rozdelených do dvoch sérií. Príbehy malomešťanov pracujúcich v službách jej veličenstva si zakladajú na bežných sitkomových gagoch (sexuálne narážky) a zápletkách (dvojzmyselnosť a z nej plynúce nedorozumenia). Čím sa odlišuje od dobových seriálov, že takmer všetky fórky a početné politické, kultúrne či náboženské narážky vie podať vkusne a s britskou eleganciou. Sarkastický Atkinson s kultivovaným prejavom je bezpochyby hviezda najväčšia, zvyšný kasting sa tiež vydaril. Najmä černošský (ehm) afroamerický policajt, ktorý za diel prednesie dve-tri vety hravo predčí kdejakého ukecaného komika. Prvá séria je humorne vyrovnaná, druhej chvíľu trvá kým sa zbaví zbytočného šaškovania (mop na hlave, moriak pod zadkom), aby mohla od tretieho dielu šľapať naplno. S dabingom problém nemám, Jiří lábus to má skrátka v hlase, či dabuje Marge alebo Atkinsona dokáže byť presvedčivý. V kocke tak veľmi príjemná oddychovka a Atkinsonovo herecké uistenie, že už v štyridsiatke patril k humoristickej špičke. Veď kto iný sa môže pochváliť toľkými úspešnými projektami. ()

Hopkins

Srovnatelné s černou zmojí to rozhodně není ale je to koukatelné a je to užasné . ovšem rozhodně to mám radši než beana ono bean je fajn ale je založenej na obličejích Atkinsona kdež to černá zmije nebo konkrétně tohle je spíše o správných hláškách které rozesmějí a zpříjemní den. takže určitě 5 hvězdiček. ()

BerniX

Rowan Atkinson a James Dreyfus jsou zde naprosto skvělí. I Mina Anwar jako konstábl Habibová (zvláště s cz dabingem) byla skvělá a hlas Sabiny Laurinové ji neskonale slušel. Rowana Atkinsona mám radši v těchto typech rolí než jako mr. Beana. ()

panoramix

Geniální ve všem. Scénáře pro jednotlivé díly nemají chybu. Herci přesně sedí do svých rolí. Po Černé zmiji druhý nejlepší sitcom co kdy vznikl. ()