Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

vercza odpad!

Hrůza a děs. Jako malá jsem z toho měla spíš hrůzu, než aby se mi to nějak líbilo. Za mě rozhodně odpad! ()

kaylin

Pro mě osobně jedna z nejkrásnějších zahraničních pohádek a zároveň skvělý fantasy film, kde té představivosti je opravdu hodně. Český dabing úžasný a jsem rád, že se pořád používá ten starý. Nádherná oslava toho, jak se může skutečný svět propojovat s tím, který existuje v knihách. Tohle je film, který se mi prostě nedokáže zprotivit ani po letech. ()

Mkqp

Na tento filmek z dětství si už jen matně vzpomínám, ale co ve mě však neustále přetrvává, tak neskutečně silný depresivní pocit pokaždé když si na něj vzpomenu. Moc dobře si ten pocit pamatuji i u jeho sledování. ()

K.I.N.G.

I přesto, že knížky ze zásady nečtu (hold jsem nevzdělanec, no), tak jsem dokonale chápal, co Bastien prožívá. Okouzlující atmosféra a prostředí mi nestačí, nevím proč, ale NeverEnding Story mě nedokázalo příliš zaujat ani kdyz jsem byl malý, natož ted. Možná je to proto, že jsem od toho čekal daleko víc. ()

suicide

Skvělý fantasy příběh, který jsem miloval jako malý. Na rok 84 skutečně skvělý snímek, který má svou kvalitu i dnes...Kdo ví, třeba i kvuli němu jsem si později oblíbil fantasy. ()

topi

Legenda všech fantasy filmů! Tohle prostě fungovalo v dětství a na plné čáře funguje pořád. Nesmrtelná klasika! Nesmrtelná hudba! Desítky scén, které mě buď strašily nebo dojímaly. Viděl jsem stokrát a vždycky jsem fascinován. Dokonalý dabing k tomu a mazec je, že pes Falco vypadá opravdu jako Eda Cupák, který ho dabuje. Až teprve nedávno jsem se dozvěděl, že prastarý Morlor měl být ve skutečnosti Morla, želva ženského pohlaví. Český dabing si upravil více jmen a názvů, ale ději to absolutně nijak neškodí. Tenhle film nelze nemilovat. Gmork, Nicota, Kamenožrout, Atrej, Artex, Sandonoriko, Močál smutku.........Navždy v srdci. ()

El Indio

Tenhle film jsem jako malý fakt nesnášel, Bastien mi byl hrozně nesympatický a vubec jsem mu nefandil; a celý ten příběh mi přišel jako strašná kravina a nudná slátanina. Možná, že kdybych to teď někdy viděl znovu, tak bych to hodnotil jinak. Jenže problém je v tom, že už jsem si k tomu filmu vytvořil takovej odpor, že se na něj už nikdy znova dobrovolně nepodívam. ()

PogoJoe

Slzy dojetí, smutku i mrazení v zádech. To vše ve mně kromě jiného dokázal vyvolat tento film, který jsem jako malý viděl aspoň šestkrát sedmkrát, i po mnoha letech. Bravurní hudba, prvotřídní masky, zajímavý příběh podpořený invenční režií - proč takových fantasy není víc? ()

stration

Bylo mi šest, když to dávali v kině poprvé. Neuvěřitelný zážitek! Petersenova vstupenka do Hollywoodu a nejlepší zahraniční pohádka. ()

MATADOR

Falco, Morlor, kamenožrout, závodní hlemýžď ... Spousta nádherných postav a nejhezčí svět fantazie, jaký si jen můžete představit. V dětství jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. S nostalgií vzpomínám, jak jsem si vždy rád pouštěl ještě starou VHSku, na které jsem měl tento nezapomenutelný film. Vydejte se do nejúžasnějšího světa fantazie. ()

Damiel

80 % - Dřív jsem to nenáviděl, ale když jsem se teď na Neverending Story podíval s odstupem času znovu, najednou ve mě zasvitlo jeho kouzlo. Je to vymazlená fantasy, z níž je cítit propracovanost a hravost - na rozdíl od většiny podobných fantasy filmů, které jsou prázdné nic. ()

Raketka29

Jeden z mála filmů, který ukazuje dětem, že KNIHA je zábava a může v ní být plno dobrodružství. Navíc pro mě se v dějinách filmu povedlo udělat pouze dvakrát dokonalou létající bytost a jednou z nich je Falko! ()

Hanyou

Kdo by nechtěl cestovat do fantazie? Ale to by fantazie nesměla být zničená a sžíraná Nicotou. Proto musí přijít hrdina, jak ze starých bájí a porazit děsivého nepřítele. Krásný příběh pro děti i dospělé, kteří rádi sní. A nesmím opomenout skvělou ústřední písničku. Aspoň chvíli se můžeme podívat do krajin vytvořených jen v naší mysli... ()

katuska138

Tohle je prostě nádhera. Nejkouzelnější fantasy, které kdy vzniklo. Na to, v jaké době vzniklo naprosto úžasné triky i výprava. K tomu ten krásný scénář a skvělá hudba. A tohle všechno neříkám jen kvůli těm vzpomínkám. I teď po letech, i když už dávno nejsem malá holka, která si přála mít taky to semínko písku v ruce a nekonečné množství přání, příběh Atreyue mě stále chytá za srdce se stejnou naléhavostí jako tenkrát.... "Ty to pořád nechápeš, Fantazie nemá žádné hranice, tvoří ji lidské sny a naděje. Proč ale Fantazie umírá? Protože lidé ztrácejí své naděje, zapomínají na své sny. A proto je Nicota stále silnější. A já se tomu snažím pomáhat. Protože lidem bez nadějí a snů se lépe vládne." ()

Derek

jeden z najlepších fantasy filmov/rozprávok všetkých čias, ktorú som v detstve miloval a stále na ňu nedám dopustiť. pettersen je vynikajúci režisér a pod jeho taktovku vzniklo skutočne kultové dielo. neviem či dokáže tento film osloviť dnešnú mládež tak ako oslovil v detstve mňa a ak nie tak určite nie je chyba na strane filmu ale na strane dnešnej skazenej mládeže. ()

togaf

Vždycky se mi moc líbil konec - to že se Bastien nevrací do sám do svého světa, ale přiletí s Falkem (létající drak, ne pes) a pěkně postaru se pomstí. A všechny ty úžasné postavy v čele s krásnou Vládkyní....prostě parádní fantasy film s nepřekonatelnou hudbou. ()

JohnMiller

Ani sa nedá spočítať koľkokrát som videl túto rozprávku na starej VHS spolu s filmom Legenda ako dieťa. Nie!!!!! určite sa to nedá. Krásne spomienky na detstvo. O to horšie som zniesol hnusné pokračovania ktoré tomuto výbornému dielu nesiahajú ani po päty. Na postavy Nočného hejkala či kameňožrout a Gmorka sa nedá zabudnúť ()

dom156

Když jsem byl malý špunt, tak jsem tento film miloval a vždycky jsem se na konci bál a šíleně jsem držel Atrejovi palce aby to dokázal. Nedávno jsem si vzpomněl, že bych se na to mohl podívat již dospělíma očima a trochu s nadhledem. Spatřil jsem slušný příběh a nadčasové triky na tu dobu. Ale nelogičnost některých scén, ukousaný děj a někdy až příšerně špatně provedené triky mě mírně zklamali. Např.: létají hlava Falka jelikož zbytek těla se někam ztratil ještě ted se kuckám smíchy. Moje hodnocení vychází částečně z období dětství a částečně z nynějšího pohledu. Kdybych měl hodnotit nynější pohled asi bych zvolil ještě o stupen nižší hodnocení. ()

L_O_U_S

Matné vzpomínky z dětství mi říkají, že jsem Nekonečný příběh někdy určitě viděl, ale na děj jsem si vzpomenout nedokázal a ani dnešní projekce mi detaily neoživila. Asi na mě tenhle film neměl takový dopad. Z osmdesátkových rodinných filmů by se našly určitě lepší a zábavnější kousky, líbí se mi ale poselství filmu, podle kterého je důležité číst a rozvíjet fantazii. (1 186.) ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh