Šípková Růženka

Epizody(10)

Jak už název naznačuje, scenárista využil známé pohádky o probuzení spící princezny, ale jeho příběh není ani pohádkový, ani v něm nevystupuje princezna, naopak je plný lidských osudů našich současníků. Bude nás provázet složitými životními situacemi mladé ženy, která po rozvodu ztratila životní elán. A teprve nové vztahy a nová setkání v ní probudí energii, která doposud jakoby v ní spala. (Česká televize)

Recenze uživatele Kri-kri k tomuto seriálu (1)

Šípková Růženka (2001)

Velmi slabý seriál o přehnaně sebevědomé feministické krávě, která si mermomocí chce hrát na velkopodnikatelku a je jí fuk, co pro to udělá a komu pro schválení zakázky vleze do postele, ať už je to ředitel banky, ředitel stavebního odboru, advokát, konkurent nebo obyčejný zemědělec. Ve výsledku jediné řemeslo, které se jí dařilo (tzn. to nejstarší) by zvládla každá šlapka z E55 a nedělala by kolem toho takové ciráty. Přitom kdyby kývla na nabídku sňatku toho učitele, co se jí hned v prvním dílu dvořil, nemuselo z toho být tak nechutné dílo. Ale o čem by to zas potom bylo, že? A k tomu v hlavní roli Žilková, která mi byla sympatická snad jenom jako pionýrská vedoucí v My všichni školou povinní. Po letech jsem si tento seriál připomněl, abych měl do komentáře co napsat, protože z prvního vysílání 15 let zpátky mi v paměti utkvěl akorát věčně nalitý Vydra lezoucí za sousedkou, což by asi bylo na konstruktivní komentář trochu málo. 1 * za pár zdařilých a vcelku vtipných scén, např. Vydra s Obermaierovou v posteli "Slávku, pan Šípek přišel na polívku." A pobavil i Brzobohatý coby chlípný nedoceněný muzikant u Vlacha. 20% ()