Marrianna

Haha, to bylo fakt super. Dlouho jsem ji měla ve svém seznamu odloženo na později, ale nikdy jsem se k tomu nemohla dokopat až teď. A byla jsem opravdu nadšená. Dustin Hoffman jako Doroty je naprosto okouzlující, zábavný a unikátní. Výborné dialogy, které Vás nenechají chladnými je tady jako máku. No prostě opravdu jednička mezi komediemi s převleky. ()

Born2BeAlone

Postupem času jsem usoudil, že "Čím divnější role, tím lepší Hoffman a s ním i celý film". Alespoň v případě Tootsie a Rain mana to platí bezvýhradně. ()

Barghest

Po dlouhé době jsem se u (americké) komedie opravdu pobavila a zasmála. Dorothy byla jednoduše kouzelná. Trochu mi to připomnělo Shakespeara. Ten také nevytvářel milostné trojúhelníky, ale rovnou n-úhelníky (Sen noci svatojánské). ()

Richie1

Nevím, kolikrát jsem už tuhle komedii viděl, ale jsem přesvědčen, že mě nikdy neomrzí. Dustin Hoffman podal jedinečný výkon a skvělí byli i ostatní herci. Velmi inteligentní humor, propracovaný scénář. Báječné! ()

MirkaP

Film, který můžu vidět pokaždé. Jediné, co mi vadí, je dabing Sandy paní Trejtnarovou. Ale Sandy je hysterická i v originále, takže to lze prominout. ()

PlayEasy

O kostýmech o tom je tato komedie, počkat to je jenom komedie???? Ne, je to tak výborná komedie, že a ni nemůžeme uvěřit, že to někdo natočil a drsňák Pollack???? To jsme už vůbec nečekali!!! A skvělý Dustin (jako vždy) exceluje i jako Tootsie i jako Michael což od Dustina nebylo nic nečekaného!!!! Pollack to má celou dobu pod kontrolou a scénáristické trio Gelbart, Schinsgal a Garland zvládli scénář naprosto skvěle!!! Prostě v tomhle filmu funguje na 100% to co má fungovat v každé romantické komedii!!! Mimochodem tohle je taky jeden z našich rodinných filmů (od včerejška) a doufáme, že po zhlédnutí se nám nebudete divit!!! A náš typ je dívejte se na to s celou rodinou, protože tehdy to má to největší kouzlo!!!! 90% ()

ostravak30

Film mi hodně připomněl snímek Mrs. Doubtfire - Táta v sukni. Toto však není čistá komedie o muži, který se převléká do ženského kostýmu, aby získal roli. Je to také o mužském pohledu na ženský svět. Michael Dorsey o ženách zjišťuje věci, které dosud ani netušil. Poznává, jak složité to někdy mají a jak my muži to od nich vyžadujeme. Nemají to lehké, ale platí to i obráceně. I ženy by si někdy měli zkusit mužský svět. Jenže oblíknout muže za ženu je snadnější než opačně. Komedie dále vychází i z problémů, které do té chvíle neúspěšnému herci přibudou, když se začne líbit. Dustin Hoffman to sehrál perfektně a nutno dodat, že je třeba pochválit maskéry a kostyméry, byl opravdu k nepoznání. Líbila se mi i více než třicetiletá Jessica Lange, kterou jsem dosud znal jen z American Horror Story. Asi nejslavnější komedií, kdy se muži převlékali za ženy je Někdo to rád horké, ale Tootsie o tolik nezaostává, byť stojí v podstatě na jednom herci. ()

PlysovyMacko

Neúspešný herec sa prezlecie za ženu, aby získal prácu a náhodou sa stane feministickou ikonou. Dustin je krajšia žena ako muž. Trochu predvidatelny scenár nevadí, humor funguje. ()

Blazkowicz

Asi je to klasika, ale mně to úplně není pochuti. Hoffman mi není moc sympatický a když se tady tak pitvoří tak to už vůbec ne. Zahrál to určitě skvěle a občas jsem se musel i zasmát, ale jak říkám, nijak zvlášť z toho odvařený nejsem. 3+* ()

(fjw)

Naprosto skvělá komedie s Dustinem Hoffmanem. "Hrál si půl minuty rajče a oni kvůli tobě museli přetáhnout frekvenci, protože sis nechtěl sednout - Ano, bylo to proti logice - Ale vždyť si hrál rajče, tu žádnou logiku nemá a ty sis nechtěl sednout!" Za pět!!!!!:) ()

Toumyk

Skvělá komedie s velmi kvalitním dabingem!!! V počátcích "feminismu" musel tento film dostat hodně moc lidí...Hoffman je fakt sympaťák....a přes typickou klišoidní zápletku je to fajn podívaná. ()

raider.minoo

Před shlédnutím Tootsie jsem čekala další trapnou komedii o zoufalém transvestitovi, ale vyklubalo se z toho výborné dílo se skvělým Dustinem Hoffmanem v hlavní roli, jehož obě postavy - Dorothy i Michael - jsou ztvárněny dokonale, stejně jako jejich různé vývojové mezifáze. ()