Adasin

Přesně tuhle komedii po pondělku ve škole/práci potřebujete. Občas lehce předvídatelné, herecky excelentní. 8/10 ()

Pierre

VIDĚNO ZNOVU, NOVÝ KOMENT. Asi jsem měl 2.7 2019 špatnou náladu, když jsem v původním komentáři brblal, že je Tootsie přeceňovaná, a romantika není můj šálek kávy (to snad musel psát úplně jiný Jindra, pardon Pierre!!!!.) Sice ji ČT 2 nasadilo po  superpecce Muž z Acapulca, a viděl jsem ji jen pár dní po přední převlekové komedii Někdo to rád horké, takže startovní pozici pro opáčka neměla jednoduchou...I tak to ale velmi slušně zvládla. Z toho co jsem napsal minule pořád platí, že český dabing se povedl, a Dustin Hoffman je zde skvělý i jako chlap i jako žena. Možná můžu opět souhlasit sám se sebou, že to až taková třeskutá sranda není. Humor je zde vedle pár náběhů na výtlem spíše jemný.  Ale atmosféra dobré americké komedie je zde fajn, a zápletka je zábavná už sama o sobě. Přičemž snímek pracuje převlekovým námětem za ženu po svém, a zdařile, kdy dojde i na logický motiv krize identity a různých domněnek ze strany okolí. Také se mi líbí vážnější podtext, že talentovaný herec je natolik náročný, že nakonec musí skončit v převleku za ženu v nějakém nekonečném seriálu, což je téma, které je nám Čechům dozajista velmi blízké, a tady se mi líbilo i s tím showbyznysovým prostředím jako celkem. A konečně...v romantické zápletce se právě spojuje fajná atmosféra filmu, humor, i ten vážnější podtext. Možná je trošku americky patetičtější, ale na mě rozhodně zafungovala, a jako bychom vtom byli s Michalem (nebo s Tootsie? Sám vtom mám zmatek) spolu... Zkrátka příjemný, fajný film, kde se mi právě líbila kombinace humoru, romantiky,  i nepatrně  toho kritična v pozadí...Byl to s Mužem z Acapulca pěknej předsilvestrovskej maratón před skutečnou reálnou oslavou nového roku. A vám, co jste to dočetli až sem musím říct, že jste dorazili na můj poslední koment  roku 2021. Ale z toho nejsem tak naměkko jako z filmu. Chybí mi Doroty.-Už nemusí.. stojí před tebou...A ty chybíš ji.  ()

blackrain

Dustin Hoffman mě nemusí přesvědčovat o svém herectví, protože on je skutečně PAN HEREC s velkým hereckým talentem a citem pro roli. Herec, který dokáže zahrát cokoliv, ať už jde o dramatickou či komediální roli. Sydney Pollack odvedl dobrou práci. Jedna z nejlepších převlekových komedií. ()

kaylin

Znal jsem dřív "Mrs. Doubtfire", ale tohle je prostě celkově rozhodně lepší film, který funguje po herecké stránce, ale také po stránce příběhové, kdy tohle není patetické, ani zbytečně emocionální, je to prostě takové, jak byste si přáli. Vyrovnané po všech stránkách, navíc nesmírně vtipné od začátku až do konce. Ty dramatičtější momenty ale dojem rozhodně nekazí. ()

Maq

Viděl jsem tenhle film už mockrát, a jaksi ne a ne z něj být náležitě nadšený. Myslím, že je to tím, že scénář vlastně až tak skvělý není. Je to taková Hoffmanova vtipná show. Mám podezření, že bez něj by z toho snadno mohla vzniknout spíš béčková záležitost. ()

topi

Klasická komedie o muži v sukni, který se snaží ve filmové branži získat roli, avšak nemá štěstí, dokud v ženském převleku nezaboduje v natáčení televizního seriálu typu Ordinace v růžové zahradě. Nezapomenutelný je český dabing, hlavně Rudla Hrušínský jako Charles Durning. ()

Damiel

Někdy stačí změnit jeden stereotyp a z filmu plného klišé je nezapomenutelný originál. Tady stačilo z chlapa udělat ženskou. Ovšem nehrát to Dustin... ()

Desperado

Klasika od klasikov. Dustin Hoffman vo svojej najlepšej forme, Sydney Pollack dokazujúci, že svojho času točil nezabudnuteľné filmy a celkovo aj po štvrťstoročí stále skvelá zábava. ()

MATADOR

Jóó, Dustin Hoffman je ve své roli opravdu vynikající. Role mu jde jedna radost a otravné otrapy odráží s noblesou. Jen ten zbytek mi příšel nezajímavý, pomalu se mi zdálo, že vše je postaveno na Tootsie, což mi kazilo dojem. Asi to zní absurdně, ale je to tak. ()

Derek

za tych 30. rokov tootsie stratila trocha zo svojej krásy (hlavne hudba patrí do inej doby a hustota gagov je nižšia ako u dnešnych filmov) ale i tak ide stale o svižnú komediu ktora vyzerá vynikajuco (milujem ten určity "look" filmov z 80iatok) a je plná skvelych hereckych vykonov či už od dustina hoffmana po billa murraya, kde ale u mna na plnej čiare vyhráva george gaynes (inak slávny komandant lassard z policajnej akadémie) ako senilny doktor john van horn... ()

FilmFan24

TOOTSIE je jedna z těch komedií, která se nikdy neomrzí. Moc chytrý film se spoustou vypilovaných dialogů, kde je na žensjý svět nahlíženo očima muže. Dustin Hoffman exceluje a pozadu nejsou ani herci ve vedlejších rolích. ()

togaf

Dastin Hoffman je jako žena k sežrání, v českém dabingu má sice divně pitvořivý hlas, ale i tak je to super film. Jeho hlášky jsou vtipné, milé a uvěřitelné. Nejlepší části filmu jsou z natáčení seriálu a při scénách s Billem Murrayem. Na Tootsie se ráda podívám znovu (a znovu a znovu). ()

Aleee89

Byla až dodneška ostuda, že jsem tak legendární a známý film Tootsie ještě neviděla, ale už jsem si mezeru vyplnila a konečně se koukla. Film se mi líbil moc. Narozdíl od pár nejmenovaných filmů mě bavilo sledovat osudy hrdinů a jejich příběhy, jaksi se mi dostali pod kůži. A navíc Dustin Hoffman byl jako ženská rozkošný a roli zahrál opravdu skvěle! Zkrátka film, co musíte vidět a baví vás až do konce! ()

kajas

"Mám strach, že se za to budeš smažit v pekle." "Já na peklo nevěřím, věřím jedině na nezaměstnanost." Inteligentní komedie vysoké úrovně (Dorothin coming out mě dohnal až k slzám smíchu), skvělí herci v hlavních i vedlejších rolích, k tomu osmdesátková hudba, zkrátka klasika, na kterou se vždy ráda podívám. Co se ale týče převlekové tematiky, "Mrs. Doubtfire" bude mému srdci vždycky bližší. ()