Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Akana

"Teď musím oddělat sám sebe." "Vy máte ale povahu." Tradice českých crazy komedií s co nejzamotanějším dějem a prvky parodie a sci-fi má v tomhle filmu ne sice nejlepšího, ale pořád zdatného reprezentanta. S takovým hereckým ansámblem a invencí Miloše Macourka ani není divu. ()

ivamka

Geniální veselohra, která by si zasloužila remake, ale bez Menšíka, Sováka a Brodského by to už stejně nebylo ono. Předčila všechny parodie a Startreky aspon u mně. ()

Andronikos

S pribudnuvšími rokmi sa mi toto dielko už nezdá byť tak prešpikované humorom, ako tomu bolo kedysi. Ale má stále atraktívny námet (fúzača s ofinkou na jednu stranu ako komediálnu postavu predsa rád využíva aj kdektorý svetovo preslávenejší film, že, Indiana?), dobré československé obsadenie a s blížiacim sa záverom aj slušnú gradáciu. Jediné, čo mi výrazne vadilo, bola obeť dobe, ktorá boj s nacizmom mala ako jeden z oficiálnych vývesných legitimizačných štítov; mám na mysli kopnutie si do Adalwulfa v podobe scénky, keď ho divákom predvádzame v zúfalstve. Do komédie mi to ale príliš nezapadlo. ()

gombarix

Nesmyslům se v zápletkách o cestování časem těžko vyhýbá (a nepochopil jsem Janův první plán - zachránit Karla - a co by dělal se sebou 2x?), ale "triky", situace, dialogy, úvodní titulky (!), Sovák při otevření kufru a zejména Vicenův Hitler jsou famózní. - Zajímavost: mladou verzi Sovákovy role dabuje jeho syn Jiří Schmitzer. ()

sadlokan

Můj brácha je gauner,fašoun...a je jich víc!Sakra,že je jich víc bratrů,gaunerů i fašounů.Množí se jako...jako Hitleři,například. ()

John8

Nevím proč se čechy odvrátili od sci-fi když dokázali vytvářet tak zajímavá díla, pravda cestování v čase je zde mírně na pomyšlenou, ale i tak. viděl jsem několikrát a rád se podívám znovu. ()

helloween93

Unikátní československý počin, který stojí za shlédnutí už jen kvůli své originalitě. "Vy máte teda povahu" - by Jiří Sovák ()

Rathalos

Tak toto je uz klasika,kde sa dokonale spojili tri zanre a to komedia,sci-fi a vojnova tematika,genialna herecka partia,ktora v tych rokoch zazivala velky booom,v dnesnej dobe take nieco uz urcite nezazijete,co je smutne,ale chvalabohu,ze vdaka filmom sa moze clovek vracat do tychto peknych minulych cias,v ktorych sa tocili taketo skvosty...:-) ()

horovska

Pekombinovaný scifi film s naprosto příšernou hudbou od Milana Svobody. Ani hvěhzdné obsazení tomuto snímku nepomůže. Všichni obvkle živelní a přirození herci jsou v tomto filmu toporní a sterilní. ()

AxelWers

Ľudia mali v 70-tych rokoch zaujímavé predstavy o blízkej budúcnosti. Jiří Sovák ako nacistický pohlavár zahral svoju úlohu dobre. ()

DAPDO

Další z řady skvělých českých komedií. Výborné obsazení, supr hlášky, cestování v čase. To stojí za shlédnutí. ()

PavelZava

Dobrá dvojrole štramáka Petra Kostky, kde i výkony klasiků české kinematografie Jiřího Sováka, Vladimíra Menšíka, Vlastimila Brodského i dalších byly úchvatné *** Jestli se nemýlím, šaty patří do skříně. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016