Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

pinguinka

Mám pocit, že tento film téměř každý opěvuje, a podezření, že nikdo, dokonce ani akademici, neviděl Moulin Rouge! Nemohu ale tomuto snímku upřít, že jeho nejsilnější stránkou je hudba včetně pěveckých výkonů všech přítomných dam, zato Richard Gere asi neměl své dny... Pokud jde o taneční choreografie, je hodnocení obtížnější...Jediné, co si zaslouží oprávněné ocenění, je známá scéna z vězení. Prostě zklamání. ()

Nepi

Filmový muzikál s hvězdným obsazením (Catherine Zeta Jones,Renée Zellweger a Richard Gere) vás okouzlí především svou barevností,choreografií a písněmi...Myslim,že Oscar za kostými je zcela zasloužený...Mimo to získalo Chicago celkem Oscarů šest... ()

HomeAlone

Je to pekne stylizovany a nadpriemerny muzikal s krimi zapletkou , ktora sa sem pekne hodila a kvalitny scenar , ktory film dostal do ineho levelu ()

latvar

Tenhle film má své obrovské kouzlo a reálnou americkou atmosféru minulého století. Ač si zrovna dvakrát nelibuju v muzikálech nebo hudeních filmech, tak v tomto případě musím udělat vyjímku a musím pochválit herecké umění Zellwegerové a Gera, hudba byla taky excelentní. 80% ()

TonySad

I přes oscarový snímek mi trvalo deset let se na něj podívat a stejně se na něj podíval jen skrze to, jak moc mě uchvátilo Burlesque. No jo, chtěl jsem zase srovnávat, ale ono je to úplně něco jiného a vůbec ne špatného. Opravdu se mi líbil děj s provázanými hudebními čísly. Tenhle film se nedá srovnávat s jinými muzikály. Nebo aspoň ne s těmi, co jsem viděl já. ()

Looser

Bože jak tohle mohlo dostat oskara ? Zatím jsem osobně nenarazil na člověka, kterému by se tento film líbil. ()

ne0

Výborný humor je asi největší předností tohoto muzikálu. Opravdu mě překvapil Richard Gere a to kladným způsobem. Hudba je skvělá, pochopitelně. Celkově jsem se bavil ;) ()

ethos

Chicago je proste super. Ma uplne vsetky predpoklady aby sa mi pacilo. Hudba, ktoru mam rad, doba ktora ma uplne fascinuje a to vsetko v meste, ktore by som chcel navstivit najviac so vsetkych. Pri tom vsetkom to vobec nieje plytke, ale prave naopak krasne to ukazuje co vsetko mozne robia celebrity aby sa udrzali slavne a to plati aj pre dnesnu dobu. ()

ondrech

Kamera: Dion Beebe... muzikaly nemam uprimne rad. Nejvice me irituji ty pohyby a vyrazy ve tvarich. Vydrzel jsem do poloviny a pak sel radsi delat neco poradneho, protoze toto byla ztrata casu, prestoze se to nekomu libi. ()

Hortenzia

tento film mal všetko,čo má správny muzikál mať :úžasnú hudbu,skvelé spevácke aj tanečné výkony,geniálne choreografie,strhujúci dej aj vtipné hlášky (plus richarda gerea) ()

Lukoboss

Všichni to vychvalují, oceněními se to jen hemží, ale mě to zas tak moc neohromilo. Ano, herecké (taneční) výkony jsou dobré, k tomu kvalitní zpracování, kamera.. ale prostě není to nějak ono. Chvílemi se jakoby nic moc neděje, čekáte a ono je to pořád stejné, nijak to negraduje a ještě k tomu ten americký "hepáč". Mě to nevzalo. PS: Renée Zellweger moc nemusím ()

NALBERTik

Skvělá zábava...kdykoliv pustim znova :) Každá písnička se mi tady líbí, každá je perfektně natočená...nečekal jsem, že dám kdy muzikálu za 5 :) ()

The Viper

O filmu jsem nechtěl ani slyšet, když jsem viděl, že tam hraje slizák Gere, ale po té, co jsem viděl divadlo jsem se chtěl kouknout i na film. A jen díky divadlu je mé hodnocení průměrné, protože film se mi už tolik nelíbil. ()

femme fatale

I když jsem tento film viděla mininálně dvacetkrát nikdy mě neomrzí, nikdy se ho nenabažím a ani jeho herecké, režijní a scénáristické kvality s "věkem" neslábnou, ba naopak....murder, liquer and all that jazz! ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)