Reklama

Reklama

Příběhy za kamerou

(seriál)
USA, 2019, 12 h (Minutáž: 120 min)

Kamera:

Jack Kney

Hrají:

Paul Thomas Anderson, Brad Bird, Edgar Wright, Alec Baldwin, Larry Charles, Cameron Crowe, Nelson George, Bill Hader, Tom Hanks, Holly Hunter, John Landis (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Dvanáctihodinový dokumentární seriál The Movies od výkonných producentů Toma Hankse, Garyho Goetzmana a Marka Herzoga zkoumá americkou kinematografii v průběhu několika desetiletí a také kulturní, společenské a politické posuny, které formovaly její vývoj. Seriál, který v sobě kombinuje archivní materiály a rozhovory s předními herci, režiséry, producenty, filmovými kritiky a historiky včetně Rona Howarda, Ridleyho Scotta, Toma Hankse, Baze Luhrmanna, Morgana Freemana a dalších, splétá dohromady události, které ovlivnily a charakterizovaly svět kinematografie. (Cinemax)

(více)

Recenze (17)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Krásná dokumentární série vyprávějící příběh Hollywoodu od počátku do současnosti. Předností je určitě krásné úvodní video ve spojení s neméně krásnou melodií. To už tušíte, že se dočkáte něčeho jedinečného. A to vlastně okamžitě přichází. Nejvíc jsem si užíval 80. a 90. léta, kde mám asi nejvíc vzpomínek spojených s dětstvím a videopůjčovnou, kde jsem šmejdil den co den, dokud jsem neshlédl všechny filmy, co tam měli. Přelom tisíciletí hned v návaznosti a ve starších filmech mám stále mezery. Dobré nicméně vědět, že mám stále co dohánět. ()

anura 

všechny recenze uživatele

Kazdy film je ten nejlepsi, co byl v americke historii natocen, herci a herecky nejlepsi sve doby... at jsou to 60. nebo 90. leta, v podstate porad slysime tyto chvalozpevy. Na druhou stranu ten prurez kinematografii je super a pripomenout si dobre US filmy take. Ale ta jednotvarnost komentaru za chvili omrzi. ()

Reklama

neo93 

všechny recenze uživatele

Výborný dokumentární seriál, který přibližuje Hollywood, od rané éry filmu až po současnost. Jednotlivé epizody jsou zaměřeny na daná desetiletí, které postupně představují samotní tvůrci, režiséři, scénáristé a herci, ale také historici a filmoví vědci. Ačkoliv jsem většinu snímků znal a třeba i viděl nebo alespoň o nich slyšel, našlo se rovněž spoustu filmů, o kterých jsem se dozvěděl úplně poprvé. Hodně se mi také líbila úvodní titulková scéna, která propojuje stěžejní filmy napříč historií, člověk je může poznávat a přitom třeba počítat, kolik jich viděl. Ideální seriál, pokud se chcete dozvědět něco o hollywoodské kinematografii, eventuálně hledáte tipy na kvalitní filmy především z minulého století. ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Promarněná příležitost zdokumentovat historii Hollywoodu od začátků zvukových filmů po současnost. Jednotlivé díly si jako témata zvolili různá desetiletí filmové historie, ale obsah je zmatený, skáče od tvůrce ke tvůrci, od filmu k filmu bez jakéhokoli systému a souvislosti. Ve výsledku tedy člověk vidí jen klipy různých známých filmů a sem tam se dozví nějakou zajímavost k tomu filmu, ale nějaký hlubší rozbor nečekejte ()

nascendi

všechny recenze uživatele

Nevidel som všetky diely tohto seriálu, ale aj napriek tomu ho môžem hodnotiť jediným slovom - užitočný. Každé iné slovo by bolo menej presné od diváka, ktorý sleduje filmy a dianie okolo filmu vyše 60 rokov, ktorý svoje prenikanie do sveta filmu začal Sadoulovými Dejinami filmu. Po nich nasledovali desiatky ďalších kníh a najmä tisícky filmov. Nemožno teda očakávať, že by ma na tejto sérii mnohé prekvapilo. Skôr mi pripomenulo aj to, čo sa možno nezaslúženie upozadilo v mojej pamäti. Preto to slovo - užitočné. Po necelom roku sa mi podarilo pozrieť si celý tucet dielov a pripojím iba starú známu skúsenosť, že žiaden výber nemôže uspokojiť všetkých. Každému bude v ňom niečo chýbať a o niečom bude mať dojem, že by tam nemalo byť. Vrátane mňa, ale neprikladám tomu žiadnu pozornosť. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama