Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

ap2001

"Nejlepší filmovou adaptaci comicsu všech dob" si představuji úplně jinak. Nebo že by to líp natočit nešlo? ()

jerabin

Zfilmované komiksy prostě k americké kultuře patří tak, jako máme u nás "klasické české pohádky". Když to berete s nadhledem, tak se nudit určitě nebudete. ()

OnCal

Trpím panickou hrůzou z pavouků. Bohužel proto se ke mě dostal tento titul až na DVD. A předčil veškerá má očekávání. Namísto nesmyslných akčních scén se mi dostalo příjemného dramatu, osvěženého opravdu inteligentním humorem ("Petere, procházíš teď obdobím, kdy se měníš..."), ve kterém akce nechybí, ale ani nepřebývá. Superhrdina je konečně normální člověk s normálními starostmi. A koneckonců na tvrzení: 'Velká síla vyžaduje zodpovědnost,' je mnoho pravdy i v reálném životě. ()

Treble

Jaj to je sra**čka ... Ale úplně jinej druh než byl Batman... Doufam, že se nedočkáme nového Supermana ... :( ...a nového Supermana jsme se dočkali a byl super... :-) ()

rubii

Tenhle film mi nějak rychle proběhl před očima, že jsem ani nestačil poistřehnout co se tam vlastně dělo, ale asi to nebylo tím, že by to bylo tak zajímavý, moc mě tento film nenadchl. Nikdo z herců mě nenadchl a konec byl uděláný jenom proto aby si mohly tahat prachy z diváků kvůli tomu aby navštívili další díl, děkuji radší si počkám až na obrazovku TV ()

bery77

Podle mě velice dobře natočený film, avšak k dokonalosti tomu opravdu něco chybí, neí to takový film z kterého bych se doslova (prominte ten výraz) ¨posadil na prdel¨. Čtyři hvězdy dávám taky za excelujícího Tobeyho Maguira. ()

Fill16

Pro mě je tento film vždycky něčím zajímavým a něčím mě vždy překvapí. Řemeslně velmi dobře zvládnuté, a i když je ten děj strašně prostinký, nemůžu prostě jinak. Ten film je prostě skvělá oddechovka k sobotním večerům. ()

Joee

Nejvíce filmu škodí zcela průhledný a předvídatelný děj. U prvních dílů Harryho Pottera se na to dají brát ohledy, když to má být hlavně pro děti, ale u Spidermana jsem čekal, že to bude po stránce scénáře více promakanější... tak trochu napovídal alespoň začátek filmu. Ke konci to sklouzává do popcornovej slátaniny, ale několik vydařených životních scén to zachraňuje. Postupně si uvědomuju, že je sice těžké dobře začít film a vtáhnout diváka do děje, ale ještě těžší je udržet úroveň až do konce a Spidermanovi se to, jako mnoha filmům, nepodařilo. Škoda, zas taková ptákovina to totiž opravdu není. Silné 3*. ()

panic25

malé kousnutí od pavouka dokonale změní život plachému petru parkerovi, díky tomu se dostavá bliž ke své životní lásce mary jane ale odvrací se od svého kamaráda, který ho podezřívá ze smrti svého otce, výborné efekty, krásná kirsten dunst a hlavně létající scény mezi mrakodrapy jsou úžasné ()

Jurij

Na komiksech jsem nikdy moc neujížděl, ale pro tohohle týpka jsem měl už od mala slabost. Snad proto, že až na to, že leze po stěnách a pohupuje se na pavučinách, tak je to celkem obyčejnej kluk, který řeší všední problémy obyčejných lidí - problémy s holkama, ve škole, ale i doma a v práci. A asi proto dávám čtyři, člověk se u něj nenudí, skvělí herci, výborná kamera, režie i triky. Rozhodně jeden z nejpovedenějších převodů komixu na plátno... ()

Bohulib

Velim dobře udělaná adaptace komiksu, celkem jsem se bavil, Ale nemám žádný důvod dívat se na to znovu. Takovým filmům dávám většinou tři hvězdičky. ()

drozd

Postavu Petera Parkera/Spidermana mám strašně rád, takže jsem s potěšením odcházel s kina s tím, že Sam Raimi je génius. Herecké obsazení je naprosto skvělé - Tobey Maquire mi jako ňouma Peter hrozně sedí, navíc dokáže skvěle zahrát i komické scény a Willem Dafoe vypadá jako Green Goblin i bez masky. ()

LooX

Stan Lee, jedna z legend amerického comicsu, ve své geniální hlavě stvořil spoustu slavných superhrdinů. Ale nejslavnější je z nich asi právě pavoučí muž. Spider-Man Sama Raimiho je věrnou adaptací původního comicsu a filmovým nebem každého ,,comicsmaniaka". AKTUALIZACE : I jedenáct let poté co Spider-man zaú0točil na filmová plátna, se jedná o skvělý filmový zážitek. Dementní spatlanina nazvaná ,,Amazing Spider-Man" mu nesahá ani po kotníky. Raimi natočil adaptaci kterou jen tak někdo nepřekoná ani nenahradí. Tohle je oživlý comics a ani po tak dlouhé době nezastarává a nenudí. ()

luziferr

Hezké zpracování dle komiksu, které se jen málokdy režisérum vyvedlo a buď dopadlo fiaskem, nebo hitem, v případě spider-mana klobouk dolů, takhle se to dělá, takhle by to mělo být, akce, romantika, místy něco k zasmání. ()

J!b

Asi dobře natočené, ale jinak trapárna nad trapárny s retardovaným Maguierem. Jistě jsem ovlivněn mírnou arachnofobií, ale když jsou mé sympatie na straně záporáka, asi je něco špatně. V porovnání s některými jinými komixovými adaptacemi dost slabé. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů