Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

le poulet

Willem Dafoe je můj nej herec a jeho psychopati jsou prostě skvělí. To je asi tak vše, co k tomu dodat. A taky mám ráda proměnu outsidera v hrdinu. Jo, a na jeden nedostatek jsem přišla - co ten kostým Green Goblina, proboha? ()

Naby

Na to ze mam rad fantasy, sci-fi i akcni to byl opravdu prumer. Podle meho se pribeh tahne celkem dlouho. Vykon hlavniho hrdiny mi taky neprijde uplne nejlepsi. Tobey Maguire mi pripomina spis roztomileho chlapce, nez vychytraleho chlapka se 2-ma zivoty. Zlatej kreslenej Spiderman, ten mel proti tomuhle vetsi stavu. ()

chosan

Nevím ale zdá se mi nejslabší z celé série není to takový odvar jako 2 a 3 proto dávám 75%. Ale Batmanovi se to nevyrovná! ()

SONYAGENT

Tohle je můj žánr.. V tomhle se vidím a režisér odvedl perfektní práci už tím, že nabídl roli Tobeymu.. Naivní a roztomilý kluk a jeho červený dres.. Ney Jersey Devils mezi mrakodrapy.. ()

Kubasino

A já říkám proč ne. Tobey Maguire je opravdu výstavní tragéd (v tomto případě v dobrém slova smyslu) a tak jeho proměna v pavoučího muže je natolik „šokující“, že z toho má člověk dobrý dojem. Sympatické pro mě také je, že se tvůrci nenechali zlákat trendem dávat komiksovým hitům svou specifickou tvář. Tudíž je pro mě Spiderman značně věrný své předloze. Komiksová atmosféra je zde tak zvláštně navozena, že člověk musí skutečně obdivovat, jak se dá v hrané podobě ztvárnit. Nelze asi říct, že by Tobey Maguire odvedl obdivuhodný výkon, ale ono je to možná dobře. Takhle to působí více „nepřirozeně“ což je u komiksů vlastně docela normální a Spiderman není výjimkou. Přesto se nejedná o špičku a zábava nevydrží na několikanásobné pouštění. Proto na plný počet jít nemůžu. Edit: po letech (a shlédnutí Spider-Mana s Garfieldem a Hollandem) musím říct, že oceňuji tuhle verzi ještě o to více. Hype, který dostal třetí díl Hollandovky, byl strašně nezasloužený (nebo jsem na to zestárl, abych ocenil tuhle pubertální srágoru). ()

joklik12

Nooo tak toto bolo zaujmave som sice zarity batmanista ale toto mohlo byt dokazali to celkom dobre spracovat a pripravit film mal dobry dej atmosferu aj ked spidermanova frajerka nic moc :D ale doporucujem pozret pacilo sa mi to dostatocne dosfilmovania ()

Tomulka

Pro mně je Spide v tomto podání sklamání. Hlavně co se týče zjednodušení charakteru postav a jejich vztahu ty tam byli jako by mimochodem, ale právě ty charaktery jsou na tomto comixu nejlepší a nejzajimavější. Také se mi hrubě nelíbilo, že byli schopnosti Spider-Mana rozšířeny (pokud si dobře pamatuji tak v comixu měl vrhače pavučin) ale chápu že si to prostě tvůrci zjednodušili. Však oni narazí pokud budou točit další díly. Teda vlastně už narazili - cha ()

Ounak

Čekal jsem od filmu víc , tahle komiksová postava by si zasloužila mnohem lepší scénář. Předvídatelný děj , prakticky jsem se i docela nudil , ale nějaké ty světlé okamžiky tam byli. ()

Phoeniyx

Spider :) je výborný vizuálně moc povedené a příjemně natočené akční i vtipné vystihuje to co si od filmů přeji. ()

J. K. Lister

Po Batmanovi další comicksový hrdina, který mne málo uchvátil, další postavička pro děti s nadpřirozenými schopnostmi, film s velkou škálou efektů, ale skutečný příběh - skutek utek bez žádné pointy. ()

Mrtvobog

Prvý diel Spider-Mana mi prišiel taký rozbiehací, oproti pokračovaniam to bolo slabé. W. Dafoe alias Green Goblin to mohol rozpumpovať omnoho viac, škoda, mohlo to byť niečo na spôsob Spidey x Dr. Octopus. Pre fanúšikov komiksu a Spider-Mana ale povinnosť. ()

Mort09

Jako velký fanoušek Pavoučího muže jsem ten film viděl několikrát a verdikt není jednoduchý. Na jednu stranu je to fakt pecka, slušnými triky, herci zapadajícími do komiksové předlohy a svižným dějem, který má všechno co mít má (láska, „great responsibility“, stylový konec). Na druhou stranu, hlaví hrdinové hrají spíše průměrně, místy je až moc vysvětlování a Green Goblin působí jako by utekl z béčkového scifi. Prostě jen lehce nadprůměrný, jenž, k pomyslným hvězdám vyneslo jen to, že zpracovává příběh jednoho z nejprofláknutěších akčních hrdinů. Hodnocení je někde na pomezí 3-4* podle toho jak moc vás Spider-Man bere. ()

VanThomass

Spider-man je tak trochu jiná komiksovka. Peter Parker není žádný namakaný frajírek nebo milionář, co se stal superhrdinou. Je to prostě obyčejný kluk, ze kterého se shodou okolností stal hrdina. Film je natočený velmi pěkně, herecké obsazení je taktéž příjemné a Willem Dafoe v roli záporáka nemá chybu. Malinko jsem měl problém zvyknout si na Tobeye Maguireho, ale možná to bylo tím, že působí spíše tuctově, než jako výrazný herec. Mary Jane v podání Kristen Dunst je ale opravdu skvělá. Sečteno, podtrženo, příjemná podívaná na pavoučího muže. ()

nickymilka

Nebavilo mě to. Kirsten Dunst v podání Mary Jane mi nepřipadá nijak atraktivní (fakt nechápu, co na ní kdo vidí) a výraz Petera Parkera je furt stejný - pořád jen blbě čumí. Chcete-li vidět pohádku s efektama, jděte na to, bohužel ale nedostanete ani o ždibíček víc. Nepropracované postavy, děj je prostě chudý. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů