Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Efreeti

Tenhle film mě fascinuje už několik let a nezvrátilo to ani několikeré shlédnutí. Zápletka žurnalisty prožívajícího opakovaně jeden den v cizím městečku je naprosto geniální. Bill Murray je skvělý jako obvykle a budíček v podání Sonnyho a Cher se vrývá do mozku pěkně hluboko. ()

bigbadboy

Docela bych se rád dostal do kůže hlavního hrdiny. Styl s jakým okradl bezpečnostní agenturu o peníze, to nemá chybu. :o) I když... umřít na 1000 způsobů... :o) ()

(fjw)

Velmi výborná romantická fantasy komedie, fantasy v tom smyslu, že se neustále opakuje ten samý den. Bill Murray je opravdu skvělý herec, který Vás dokáže zaujmout už od první scény. ()

radimartin

Památná komedie se sci-fi podtextem, perfektním hereckým výkonem Billa Murrayho a neskutečným kopcem zábavy, která není ani v nejmenším tak jednoduchá jako v jiných komediích první poloviny 90.let. Důkaz, že i americká romantická komedie může mít skvělý náboj a příběh. ()

Honzus

Netypická romantická komedie, založená na originálním, a co je důležité, dokonale využitém nápadu o opakujícím se dni. Divák se při jejím sledování nemusí bát předávkování emocemi, tento film je především zábavná oddychovka (ačkoli to slovo v souvislosti s filmem nerad používám) se skvělým Billem Murrayem v hlavní roli. ()

Via

Tenhle film mi uvízl už jako malému dítěti - svišť Phil, jak předpovídá počasí... chlápek, který neví, jak zabránit věčnému opakování jednoho dne... pak si však uvědomí, co vše by mohl udělat, naučit se - řeknu vám, že někdy bych to taky brala - mít hafo času... Závěr je krásný - pochopí, proč to vše... a dojde mu, co má vykonat ;) Bill Murray a Andie MacDowell - výkony hodně hodně dobré a nemusíte se bát, že byste se nezasmáli :) Jeden z filmů, které si můžu pustit asi kdykoliv a vždy mě zvednou náladu a uvolní - nemusíte nad ním přemýšlet, ale můžete =) ()

route60

Bill Murray si ukradl tento film čistě pro sebe jeho výkon je úžasný, Andie MacDowell a její kouzlo dělají z tohoto filmu jednu z nejlepších komedii jaké kdy byly natočeny, Harold Ramis se už asi tímto kouskem nikdy nepřekoná a je to vidět na jeho posledním opusu s Jackem Blakem Rok jedna. ()

B.enka

Film, který vidím každý rok minimálně třikrát a ještě pořád mě nezačal nudit. Velkou měrou k tomu přispívá fakt, že v něm hraje Bill, ze kterého charisma sálá na míle daleko. I got U babe dostala úplně nový rozměr, jestli mi někdy ráno začne hrát na probuzení z rádia, tak mě to silně rozruší. Je zábavné a zároveň dojemné sledovat Phila, jak se ze sobeckého bastarda stává postupně zoufalec....chudák...a nakonec lepší člověk. Scény, kdy se pokouší o sebevraždu tu pak kontrastují s momentem, kdy Phil začne ostatním pomáhat a nakonec si tím podmaní celé město. Kromě roztomilé neustále zasněné Andie se mi tady pak líbí i role Christe Elliota, který ať dělá co dělá, stejně z něj máte pocit, že kdyby se náhodou stal vaším sousedem, děsili byste se momentu, kdy mu doma dojde cukr nebo vajíčka a přijde si je k vám půjčit. ()

PetrJulian

Připojuji se k řadě dobrých hodnocení, není snad co nového dodávat. Možná osobní poznámka - při sledování filmu jsem si říkal - jak bych asi prožíval ten den já... ()

CrazymanM

Velice pěkný ,příjemný a inteligentní film s originální zápletkou,v hlavní roli exceluje Bill Murray,jehož velmi uznávám.Nechápu,že jsem tento film viděl teprve nyní(2010),i když jsem zhruba věděl,o co jde ,nikdy jsem se k němu nedostal.Teď jsem to konečně napravil a jsem velice spokojen.Všem bych ho chtěl doporučit! ()

Trumper

Tak přesně tenhle film by měl běžet o Vánocích (nebo alespoň někdy večer v hlavním vysílacím čase) v televizi místo toho, aby ho dávali ve všední den dopoledne. Dramaturgii televize Nova asi nikdy nepochopím! Ale na co si vůbec stěžuji, vlastně je to moje chyba, že jsem na tuhle výbornou komedii nepřišel už dávno a zcela náhodou na ni narazil až dnes ráno u snídaně. U podobných filmů (hlavně, když jde o americkou komedii vysílanou dopoledne v televizi) bývám značně skeptický, možná proto mám teď pocit, že tentokrát nemám co vytknout. Ve svém žánru hodně originální scénář pohrávající si s myšlenkou uvíznutí v čase a ideálně zvolená herecká dvojice Murray – MacDowell, zkrátka neuvěřitelně pohodový film, ve kterém se song I Got You Babe objevil přesně tolikrát, aby se mi neznechutil (ne však postavě Billa Murrayho). /91% ()

Hobit Bilbo

Po čertech (nebo spíš po svištích) perfektní komedie, ale zároveň i velmi chytrý, laskavý film k zamyšlení a v neposlední řadě pořádný herecký koncert Billa Murrayho. Někdo by mohl namítat, že zápletka časové smyčky je ohraná a stokrát předvedená jinde, ale o to tady nejde. Ve svojí podstatě jde skoro až o alegorii na postupnou charakterovou proměnu a vývoj člověka, kterou ve větších a menších dávkách prochází snad každý člověk v průběhu života... a otázka, která vyvstane, co by se mohlo stát, kdybychom se mohli ze svých chyb poučit a zároveň to celé zkusit znovu a jinak a lépe, je velmi zajímavá. ()

Hlawi

Pokud komedie, tak tato. Výborně jsem se pobavil. Navíc film dává prostor fantazii, co v takové situaci dělat. ()

natalanka

Jestli se chcete smát a smát...pak se koukněte. Sony a Cher vás 100 minut neopustí a sebevražedná smršť sebevražedných gagů je dokonalá. A těch facek......co musel od Andie dostat je taky požehnaně. Vřele doporučuji :-)) ()

Lougle

Příjemná, nápaditá a inteligentní komedie s dobrými herci. Z konce filmu mohlo vyjít něco víc, ale takových komedií v dnešní době už moc není. 90% ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky