Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

teckax

Velmi originální námět převedený na filmové plátno precizně a věrohodně především díky skvělým hereckým výkonům v hlavních i vedlejších rolích. I když se děj jeví od začátku jako předvídatelný, s každým dalším probuzením jsem byla jen a jen překvapená. Přiznám se však, že jsem v některých pasážích trošku nudila, proto 4*. ()

kodwin

Celkem zábavná komedie, kterou "kazí" nesympatický Bill Murray. A dokonce ani skvělá Andie MacDowell mi to nevynahradila. Film stavící na nápadu opakujícího dne funguje, ale existuje spousta lepších komedií. ()

BStudies

Na Hromnice o den více je skvělá komedie, která nejen že člověka pobaví, ale může vést až k ovlivnění osobnosti a to díky jasné pointě ukazující na vliv jediného konkrétního člověka na svoje nejbližší i vzdálené okolí v závislosti na jeho jednání v každodenním životě. ()

Royaldell

Taková milá a v té době nadčasová komedie. Teď už máme ale daleko více filmů o časové smyčce,a proto se tento snímek mezi nimi celkem lehko ztratí. Některé scénky vtipné,některé o něco méně..Na Hromnice o den více je prostě takový ten film,který si pustíte a plánujete u něho usnout. ()

Armat-M41A

Hodně vtipná podívaná která dokonale reprezentuje svou dobu. Dobu kvalitních komediálních scénářů postavených na velmi kvalitním a uvěřitelném obsazení. Hlavní role psaná na tělo a rozkošná Andie. ()

Bednaa

Nehorázně příjemný oldschool s božským Billem Murrayem. Dnes už sice trochu ohraná zápletka tu funguje skvěle a baví od začátku do konce. Krásné zahřátí u srdíčka. ()

Hixx

Príjemná komédia z čias keď sa ešte točili dobré veci bez nutnosti nadávania a ukazovania varlat, keď stačila dokonalá zápletka plná inteligentného humoru. Bill a Andie sú parádne zohraná dvojka na ktorú sa fakt dobre pozerá až chcete aby tento film nikdy neskončil. Samozrejme veľké díky Haroldovi Ramisovi. ()

tribican

Nevím, ale nějak mi tam chybí ucelený příběh... ani závěr není vlastně vysvětlený. Vzhledem k hodnocením pro mě osobně velké zklamání. 70 % ()

KuceraJohny

Musím říct že jsem se na tenhle film ohromně těšil. Říkal jsem si to bude další parádní komedie z devadesátých let, se skvělým Billem Murrayim v hlavní roli. Jenomže ono to nakonec zas tak skvělé nebylo.Určitě to nebylo špatné, to zas ne, ale příběh je celý vlastně o ničem. Začátek vypadá slibně a když se dostane Phil do smyčky nabízí se nespočet možností jak se dá jeden den prožít jinak, ale v podstatě furt stejně. Po několika dnech už to však začíná ztrácet drajv. Nic nového se neděje akorát se neustále mění děj dne. Nikdy není vysvětleno proč se co děje a i tak skončí film úplně bez vysvětlení. Film se dá brát jako ohromná oddechovka, ale někdy mi při sledování bylo i smutno, přitom je fakt že film je poměrně zábavný. Přesto příběh je nulový a podle recenzí tady na ČSFD je film jaksi přeceňovaný. ()

enoemis13

Keď si myslím že neobjektívne dávam nízke hodnotenie romantickej komédii a rozmýšľam, že to nebolo až také zlé a nemal by som to porovnávať s top filmami z iných žánrov, vtedy si väčšinou spomeniem na tento snímok a vravím si, že by som možno mohol s hodnotením ísť aj nižšie. ()

TheKleofa

Variaci na podobné téma jsem už viděla x-krát, ale tahle je bezpochyby nejlepší. Tak milý a příjemný příběh zpestřený inteligentním vtipem v podání Billa Murrayho a neuvěřitelně půvabnou Andie MacDowell. Ještě dlouho potom jsem si jela na dobré náladě. ()

Baroque

film, ktorý poučí, zabaví, rozcíti... a hlavne, dá sa pozerať znovu, znovu, znovu, znovu.... až na andie. vždy taká nudná puťka. hlavne v tej veste... ()

soukyd33

Budete se bavit, já se bavil dobře. 👍 To nejhorší co se vám může stát je, uvíznout v časové smyčce. 🤔 Otázka:Jak byste ten čas využili? Hlášky: Dvoje hranolky a velkou kolu. 😀 Hlášky: On: Ó Rito... Ona: Nancy. On: Cokoliv. 😀 Sice jsem úplně nepochopil co to způsobilo, ale láska to ukončila. Herecké výkony vynikající. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Flashheart

Slabší 4, z filmů s Billem Murraym, který jsem viděl, asi tak nějak jednooký králem, podařilo se tady z toho udělat ucelený smysluplný příběh. Závěr moc romantický, atmoška moc ze Sám doma. Na maloměstě ještě dobíhaly 80tky a ve štábu asi taky. ()

babuška

tuhle jsem si tento kousek po dlouhý době pustil a furt je to paráda, jízda billíka společně s andi, furt je to kočka ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky