John Wick: Kapitola 4

• USA John Wick: Chapter 4 (více)

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to težší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele... (Vertical Entertainment)

Spike86

Neskutečná masakrální kulervoucí jízda. V podstatě 2,5 hodiny brutálních akčních scén s dobrou kamerou, které jsou ale hrozně natahované. Střílení, boj se sečnými zbraněmi, nunchaky, holé ruce, boj na zemi, automobilové honičky, motorky. Chce to moc nepřemýšlet, ale i po příběhové stránce trochu lepší než minulý díl. ()

Bohdy67

Tak takhle rozpolcen už sem z kina neodcházel hodně dlouho. Směr kam se Wick ubírá mi hodně připomíná FaF kdy z celkem normálního filmu kde hlavní hrdina kosí co mu přijde pod ruku a prostě "to přežije", přecházíme ve vybíjenou popírající fyzikální i přírodní zákony. A bohužel i zákony do očí bijícího faktu. Po tom co John přežije pád ze střechy hotelu, tak jako v pohodě že tady přežije dalších x pádů ( ten z těch schodů je ovšem fakt už komickej). Ale vadili mi "zbytečné chyby", jako například kdy v přeplněném japonském městě kde je to hlava na hlavě jede prázdné metro jen pro Johna :D Naopak v pět ráno je v Paříi takovej provoz jako v Praze ve čtyři odpoledne když jdou všichni z práce. Prostě místo pár aut do kterých přijede pár záporáku se tam prohání dokola snad půlka departmentu...  Celkově to prostě bylo moc dlouhé, ať si říká kdo chce co chce.... Už úvodní scéna v japonském hotelu toho byla důkazem....Souboj s markýzovými lidmi, pak se zabijáky z rady, s markýzem, se zabijáky, s markýzem, se zabijáky..... Vždy sundal dva nebo tři z jedné grupy a šla na něj další....A jedno a to samé killování se muselo protočit vážně snad šestkrát??? Proč??!! A slepej Donnie Yen??? Jako vážně? Neví kde je sporák,ale dokáže uhýbat kulkám??? Proč??? Spousta věcí mi připadala jako remake věcí minulých.... Ne, opravdu spousta věcí tady nebyla tak dobrá jak sem očekával a hodnocení 85% tady na ČSFD??? Jako fakt??? Proč??? Protože možná i já dám nakonec pět hvězd, protože nechci aby mě v noci navštívila Baba Jaga a nakopala mi prdel. Ale abych jen nekritizoval. Scéna s kartami a cekově v klubu, potom v tom squatu z horního pohledu, jak v nějaké počítačové hře...To bylo parádní. Stejně jako obsazení. Snad jen Anderson jako by vypadl z Já, legenda.... V podstatě zbytečná postava... Markýz nadruhou stranu zatím fakt top záporák v sérii, Donnie Yen kdyby nebyl slepej tak jako vždy v roli dokonalej. Úžasnej Tanada a vlastně i Brown se Zarorem (top zmrd)... Naopak už vcelku ohrané role Fishburna s McShanem....  Celkově se nemohu ubránit dojmu, že té akce bylo možná až moc a i příběh mě trochu zklamal...Čekal sem, že se z Johna stane lovec a bude kosit jednoho člena rady po druhém, místo toho se na to Johny chce znovu vykaslat a má proti sobě jen jednoho hlavního záporáka a je na něj zase zvyšována odměna a jde po něm každej kdo se jen mihne okolo... Od trojky prostě téměř nulovej posun.... Takže ne...Ikdyž je to Jardani Jovonovich, dostane jen 4*, protože toho negativního mám v sobě víc, než toho pozitivního. Až se na to podívám znovu doma v klidu, bez očekávání, že za svoje peníze a s takovým hodnocením se u filmu alespoň třikrát udělám, tak to změním, ale takhle prostě 77% ()

Teru01

Po dlouhé době konečně pořádný akčňák, který stojí za to vidět! Po zapadnutí do sedačky nejde až do konečných titulků odlepit zrak z plátna, jak se člověk bojí, aby mu něco neuteklo. Po odchodu z kina jsem pořád hledala, kde se odehrává nějaká přestřelka. Z Johna Wicka se stala ikona. Člověk si říká, jak je to možné, že pořád žije, když nemá ani chvilku klid. Nicméně umění boje, které Keanu Reeves předvádí nenechá člověka vydechnout a ani pochybovat, že není něco možné. Ukázal, že slova občas nejsou tolik potřeba. Velmi mile mě překvapil hlavní záporák v podání Billa Skarsgårda, který se role francouzského aristokrata, jemuž byl Nejvyšší radou svěřen úkol zabít Johna Wicka a jeho pomocníky, zhostil více než uspokojivě. Nevím, kdo by se na to hodil víc. Líbily se mi také změny prostředí, protože bylo vidět, že John nemá kam utéct a má jen jedinou možnost, jak získat svobodu. Kamera při soubojích byla, stejně jako hudba, velmi v pořádku a má velkou zásluhu na celkovém zážitku. !SPOILER! Konec filmu byl zvolen, dle mého názoru, velmi dobře. Divák byl z celé 3 hodiny tak zahlcený dobrou akcí a střílením, že to na konci ani nečekal a ani to nebylo třeba. Bylo to hezky rozložené do celého filmu. Konec Johna Wicka byl velmi důstojný. To, čím se musel celou dobu prodírat nerozhodlo o jeho osudu, byl to relativně rovnocenný souboj 1v1. To, o co celou dobu bojoval, se mu podařilo, mohl být volný, jen škoda, že si tu volnost nemohl aspoň trochu užít. ()

bigmatko

to že je JW úplne mimo realitu mi prestalo vadiť už po prvom diely. Jednoducho ak sa zmierite s tým, že na slovo skúpi Wick prežije akýkoľvek nešvár ktorý sa mu snaží podraziť nohy a zlomiť väzy tak sa budete sústrediť iba na akciu a bojové scény a na jednoduchosť príbehu. má to štýl má to energiu ma to sexapel. rýdzi akčný film kde každé slovo má význam, každá veta filozofický podtón a všetko je to dofarbené romantickým motívom konania pána Wicka. Je potešením Vás sledovať pán Wick. ()

flyer.nick

Pro mne daleko lepší vizuální orgie než takový Avatar. Skvělé dlouhé záběry, kamera si všechno vychutnává políčko po políčku. Trošku škoda, že občas si režisér ulétává do superhrdinského žánru a ze slepého zabijáka dělá Daredevilla co se v prostoru orientuje líp než ti s očima a z Johna Wicka něco mezi Michaelem Myersem a Rambem, který ani po pádu z třetího patra páteří přímo na zábradlí neumře. Ze začátku se to trošku táhne, ale pak si člověk na to pomalejší tempo zvykne a začne to paradoxně ubíhat. Hrozně mne bavily detaily, třeba přesně vymyšlené momenty, kdy John přebíjí, nebo to, že rána jistoty je jistota. ()

Rogamko

Tak sme sa dočkali John Wick: Chapter 4 je tu a sním aj nálož akcie. Film ktorý od začiatku po koniec celých 169 min človeka nenudí, do toho sekunduje skvelá overená hudba z predchádzajúcich dielov, skvelý herci najmä Donnie Yen ktorého ako slepého záporáka považujem za jedného z najlepších z celej série, tak isto Bill Skarsgard z ktorého ide úplne zlo a človek ho nemá rád už pri prvom okamžiku, Hirojuki Sanada ako manažér hotela je skvelý tak ako aj starý dobrý Vinston v podaní Iana McShana, obaja pomáhajú Wickovi ako sa len dá aj keď vedia že môžu nato kruto doplatiť. Dosť ma bavila postava stopára a jeho pes Shamier Anderson ktorého neviete kam zaradiť či na stranu Wicka alebo Skarsgarda a jeho bandy ale koniec je výborný v jeho podaní. Nech žije kráľ Laurence Fishburne od kedy sa objavil v sérií tak ho mám rád hlášky ktoré má vždy pobavia. Ďalšie postavy ktoré určite stoja za zmienku sú Marko Zaror ktorý Johnovi riadne zakúri a dá mu pocítiť  hrubej sily a samozrejme tlstý Scott Adkins ktorý je naozaj na nepoznanie a nato aký je tlstý sa teda vedel riadne oháňať kopancami bohužiaľ zlaté zuby mu to nezachránilo. Dej filmu je jednoduchý a začína tam kde skončila trojka čiže pokračuje v nasadenom trende všetci idú zabiť Wicka ale Wick zabije všetkých čo mu prídu do cesty len mu dajte zbraň. Každá jedna scéna bola výborne natočená Chad Stahelski je majster remesla, či už to v Berlíne alebo v Paríži tak isto Osaka Continental ale najviac ma zaujala scéna v dome kde nám režisér ponúkol brutálne akčný pohľad z hora čo som ešte ja osobne nevidel teda aspoň si to nepamätám a bol som nadšený z toho. Film je teda jedna báseň určite podľa mňa o dosť lepšia ako tretia časť, je tu stále akcia dialógy sú fajn nie moc dlhé, podstatná je tu naozaj akcia a super finále. Plné hodnotenie teda 5* si určite film zaslúži a snáď sa dočkáme aj piatej časti, uvidíme ešte ako prekvapia Balerina a seriál Continental. Na záver ak si myslíte že som zabudol na jednu postavu ktorá je v tejto sérií od začiatku tak som nezabudol a tou je Lance Reddick ktorý nás ako určite viete nečakane opustil a to je veľká škoda lebo Vinston takého komorníka už nikdy mať nebude ( ČESŤ JEHO PAMIATKE ). 10/10 ()

Marcecek

Aj John Wick 4 páli ostrými. Ale asi by to bolo dobré rozviesť. Hodnotiť sa tento film dá buď ako film alebo akčný film. A ja ho hodnotím druhým spôsobom, preto 5 hviezd, pretože ako akčný film prináša všetko čo má, je to ten starý dobrý John Wick, niekedy síce hraničiaci až s prehnanosťou niektorých scén, ale taký proste chce byť a ide mu to dobre. Film je postavený na akčných scénach a tie sú prakticky dokonalé, a ešte keď zvážim počty postáv v nich a napriek tomu ich prehľadnosť, dlhé zábery bez strihu, detaily, klobúk dole. K tomu charizmatické, či už staré i nové postavy, záporáci. Máme tu slabší scenár, to áno, ale u akčňáku vedľajšie. Znovu vyšší rozpočet, viac akcie, všetko je väčšie, krajšie, veľkolepejšie, tak ako sa na pokračovanie patrí. Chad Stahelski ukázal, že akčný žáner nezomrel, že je stále obľúbený, a keď sa zmodernizuje, tak to stojí zato. Film to na vás vysype, a ani sa nenazdáte, aj tých takmer 170 mimút vám utečie ako voda. Koniec u mňa uspokojivý, emotívny. Ja som veľmi spokojný, John Wick séria je pre mňa symbolom znovuzrodenia akčného filmu. ()

soukyd33

Asi zatím nejakčnější film, tohoto žánru. Je to už trochu jako sci-fi, když si vezmeme, co všechno již John Wick přežil. Není moc co psát, všechno by byl spoiler. Herecké výkony TOP. Herecké obsazení dobré. Prostorový zvuk výborný. Viděl v kině v Dolby Atmos. (Dolby Atmos není vhodný pro tento film.) Závěr je nečekaně překvapivý. Hvězdiček 5 ()

Little_Sawy

Megaluxusní řezba, která mě uspokojila od úvodní scény až po zdrcervoucí závěr, kterému jsem nevěřila ani ten konec, takže čtyřka mě jěště víc navnadila na pětku. Wick jsi tady jde obnoviť člěnství a tak musí vzít zbraně a nakopat všem prdel, nebo jak to on umí, střeliť kulku přímo medzi oči. Plus to ma ode mě jěště hafan, který pařádnĕ umí kousat a jě tutově zlatej. ()

hannahmontan

Pecka! Za mě nejlepší díl z celé řady filmů o JW. Kdo má rád akční scény plné krve, zbraní a napětí, příjde si zde rozhodně na své. Některé scény jsou tak děsivé, že mě občas napadla myšlenka, jak jen mohli něco tak náročného zrealizovat. Akorát konec filmu mě trochu zklamal. SPOILER!!!! --> Smrt JW - upřímně měl za celý film tolik zranění, tolikrát ho srazilo auto, spadl ze střechy, že normální člověk by byl mrtvý už v tu chvíli, tak jsem si říkala, že pokud přijde na smrt, bude taková, že ho rozsekají na kousky nebo mu trefí sekeru do hlavy jako to udělal JW ve třetím díle. Avšak zemřel po 1 ráně do břicha během souboje. Nevím, takovou smrt pro takového hrdinu odmítám a neustále mám ten pocit, že ten hrob na konci vedle jeho ženy byl jen "připravený" pro budoucnost a JW stále žije. Toť můj konec :D ()

DIATOR05

Tak tohle bylo něco neskutečnýho. Jak už je známo, u Johna Wicka očekáváme hlavně akci a příběh spíše jako nějaké pojítko mezi tím, co se děje, a já jsem na to s tímhle šel.  Už je to nějaká doba, co jsem viděl posledního Wicka a možná proto mi tento film přišel tak geniální a nádherný. Ta akce byla špičková, ten vizuál byl absolutně nádherný, to nasvícení bylo dokonalé a hudba byla úžasná. Celý audiovizuál byl nepopsatelný, už jen kvůli tomu je tohle film, který byste měli vidět v kině, je to zážitek, co si budem.  Při tom nádherném vizuálu s úžasným nasvícením tu máme hudbu, která se extrémně hodila a neměla chybu. A v tomto audiovizuálním umění máme ještě špičkovou akci. U každého Johna Wicka máme skvělou akci, ale troufám si říct, že tady byla nejlepší. Kreativní záběry, kreativní nekončící akce, která vám vyrazí dech a když si řeknete, že je to vrchol filmu, tvůrci přijdou ještě s něčím úžasnějším, proboha vždyť na té one-shot scéně by se mohl postavit celý film. Opravdu jsem u té akce neměl slov, byla to nádhera.  Kdybych měl hodnotit jen audiovizuál a akci tak je to jasná bezkonkurenční 10. Nevím, jestli jsem viděl něco lepšího v tomto ohledu. Bohužel ale si taky musíme postěžovat. Začátek filmu je jen nastínění pro nějaký příběh a jak se bude vyvíjet, to bylo zkrátka slabší. Dále samotný příběh nebyl špatný, ani zas nějak převratný. A samozřejmě pak je tu realita. Upřímně mě to vůbec nevadilo, nevytrhávalo mě to z filmu a ani jsem nad tím nepřemýšlel, ale z jednoho zdroje sedícího vedle mě v sále jsem si mohl všimnout, že se nad tím někteří mohou pozastavit.  Chápu, že většina toho, co se tam děje nemůže být reálná, například skok ze čtvrtého patra přímo na auto neudělá ani škrábanec, žádná únava či slepec, který zdá se že vidí, podle toho jak kosí trénované zabijáky. Jasně nemůže to být reálné a může to vytrhávat z filmu, ale bez toho by to nebyl John Wick a bez toho by ta akce nebyla tak dobrá. No opět bych to nejraději nehodnotil kvůli tomu, jak je to revoluční a za pár let kultovní film, ale zkrátka je to neskutečný zážitek, který málokdy zažijete, pokud nebudete řešit příběh a tak dále. 9/10 ()

Paokara

Snad už kapitola 5 nebude, konečně se snad série uzavřela, vše tu bylo v předchozích 3 dílech, záběry a střelba na půl metru se tu opakovala na můj vkus až dost, režie ničím nepřekvapila, prostě se Wick už nemá kam posunout..za mě 5/10, už jsem to nehltal jako předešlé díly ()

darkchipmunk

Velmi uspokojivé zakončení série, je pravda, že napětí se trochu vytrácí, když pochopíte (nebo si znovu uvědomíte), že hlavní hrdina je de facto nesmrtelný. Závěr mi v tomhle ohledu naopak připadá moc efektní, ale oceňuju že narozdíl od té atmosféričnosti předchozích dílů a čistokrevné akce, příběh v určitých situacích zpomalí a soustřeďuje se na vztahy mezi postavami - dialogy mě teda nijak neiritovaly. Ne, nesouhlasím, že Wick je jenom další z akčních béček, určitě má svoje místo v budoucích učebnicích filmu. Ač je teda trochu vtipný, když o tom někdo píše až filozofické pojednání, ale tak... to se dá napsat o všem.____S Akirou do budoucna počítám též. :-) ()

kuba650

Kapitola 4 je pro mě nejlepším dílem ze série, ale pochopím názory lidí, kterým tento díl nesedne. Od prvního dílu urazil John dlouhou cestu, kde bych řekl, že každým dílem přibývá na akci a ubývá na rádoby realističnosti. Dokazuje to i počet mrtvých zabitých přímo Johnovou rukou. Je to ale špatně? Za mě určitě ne, ba naopak. Na akci je radost koukat, přináší spousty inovativních nápadů i v rámci vlastní série. Samotné akční sekvence jsou dost dlouhé. Občas by se dalo říci, že by chtěly o něco zkrátit (nejvíce jsem tento pocit zažíval bohužel hned v úvodní části v Japonsku). Toto by mohlo někoho odradit, ale jaká chyba by to byla. Střed filmu a závěrečná hodina nabízí naprostou špičku akčního žánru na kterou je prostě slast se dívat. Příběh zde slouží opět jen jako dobré pojítko mezi samotou akcí. Člověk, který by od něho očekával něco víc bude zklamaný. Nové postavy, které film přináší jsou zajímavé a sedí do světa plného zabijáků dokonale. Obzvláště pak postavy, které slouží jako oponenti Johna a hlavní záporná postava. Za všemi stojí nějaká motivace, všichni si jdou za svým cílem a drží se ho. Celkově film drží dobře pohromadě, cíle postav jsou pochopitelné, akce je dokonalá, zvukový design je dokonalý a hudba samotná výborně podporuje akci. Najde se i pár věcí, na které by se dalo stěžovat (třeba, že John může někdy působit až moc jako nezranitelný terminátor, nebo že lidé i přes to, že vidí mrtvolu dál tancují atd.), nebyly to ale věci, které by mi vadily a snižovaly mi tak celkový zážitek. Jediné co už jen zbývá říct je, že se nemůžu dočkat až tento nabitý akční počin znovu uvidím. ()

vinducha

Jízda. Parádně se vyblbli se scénou výstupu po schodech ke Sakrekér. To by fakt Jeník musel být Terminátor , aby tohle dal. Jinak výborná komedie. Opět po delší době musim uznat , že ačkoliv to má skoro 3 hoďky , tak se člověk fakt nudit nestačí . Z pana Stahelskiho nám zřejmě vyrostl 1 z nejzručnějších akčních rejžů poslední doby. Jediná vytknutelná věc námi staromilci , když už tam nebyly žádné bukvice ani frndilízky , tak tam samozřejmě musel být hodný černoušek Tracker , ale to už prostě dnes ani jinak nejde. ()

JJaannee

Johoho, vypadalo to, že je nesmrtelný, ale nakonec umřel. Každopádně takových kopanců co dostal, padat 2x 200 schodů dolů, být 20x sražen autem a zase vstát. To je opravdu výkon hodný opravdového hrdiny, tohle by nepřežil ani Superman. Trošku se to zvrhlo. No vypadá to na 5 tý díl, asi v posmrtném životě. Je to koukatelné, ale okoukané. ()

GalahadCZE

Čtvrtý John Wick je důkazem toho, že i dobré filmy se dají posunout ještě výš. I téměř desetiminutový souboj zvládl nenudit a kupodivu i rozesmát. Perfektní nasvícení scén, lokace a dobře uchopená kamera z toho udělaly opravdu krásný film. Průměrný příběh nijak neuškodil a díky svižnému tempu film utekl jako voda. Jelikož jsem předchozím dílům dal 4*, tak tady musím jít ještě o jednu výš. Zasloužených 5*. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (více)