Reklama

Reklama

John Wick: Kapitola 4

  • USA John Wick: Chapter 4 (více)
Trailer 1

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to težší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele... (Vertical Entertainment)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (836)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Musím stvrdit, že už dlouho se mi nestalo, aby takřka tříhodinový film pocitově utekl za nějaké dvě hodinky (půl hodinové reklamy v kině nevyjímaje). John Wick 4 je opět, co se týče kamery a jejího vizuálu perfektní dílo, na které se krásně kouká i mimo 4 akční pasáže. Ovšem jakmile dojde na ty, je to laskomina, která přináší to nejlepší z choreografie studia 87eleven a uvádí diváka do tranzu. Jistě, už zde je malinko cítit únava materiálu, a to i v samotném filmu, kdy na mě nejvíce zapůsobila první obrovská akční pasáž a ty další už jsem "jenom" počítal headshoty. Jedná se stále o svět, ve kterém neexistuje policie, nejsilnější krytí představuje neprůstřelné sako a Keanu nepoužívá double-tap, ale minimálně triple. Tentokráte mě hodně bavila i mytologie (krom stále dle mého zbytečného bezďáka Laurence Fishburne) a chtěl jsem víc. Chtěl jsem vidět celou radu a to jak ji John celou vybije, však se taky čtyřka měla točit s pětkou zároveň a teď vůbec pochybuji, jestli pětka bude. Každopádně z nováčků mě nejvíce potěšil Donnie Yen, který i takřka v šedesáti v roli Daredevila neskutečně válí a z rychlosti neztratil ani pidisekundu a navíc tu k němu máme i Kingpina v podání Scotta Adkinse, který mě tu vyloženě ne*ral a bavil, což je u mě velký úspěch. A Bill Skarsgård se tu fakt pěkně oblíká, jen jsem čekal, jestli se naučil taky nějaké triky. Nováčků je tu ještě více a všichni tu mají své pevné místo a v tomto ohledu velká spokojenost. Snad tedy ta pětka bude, i když už bez Lance Reddicka..:|( ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pokud jsem dal čtyři hvězdy Extraction, pak je musím dát i Wickovi, ale moc už se mi teda nechtělo. Ono, ne že by tam bylo málo akce. Té je tam až až, možná dokonce více než by bylo záhodno. A začne to svižně hned v úvodu. V podstatě každých 10 m pohybu Johna nějakým směrem znamená haldy mrtvých, které se v celkovém součtu dají počítat v řádu nižších stovek... Asi to byla pro mne smůla, že jsem si tenhle čtvrtý díl dal po obou dílech Extraction. Tam je to co se týče killů nemlich to samé. Tady mi to lámání krků a rány do hlav už po chvilce začaly nudit. Fascinovala mne diskárna v Berlíně, kde ačkoliv se mezi tančícími rubou chlápci se sekyrkama (proč se sekyrkama jsem nepochopil), dav trsá v rytmech techna a blikajících stroboskopů dál jako by se nechumelilo. Možná měli tanečníci nachumeleno kdo ví, ale faktem je že prchat začali až když Wick opouštěl s důkazem v dlani taneční parket. Scénka z Paříže by zase mohla skvěle posloužit v rámci nějakého pořadu BESIP, proč přecházet rušné komunikace pouze na přechodu pro chodce. I zde doprava nepochopitelně jezdila ač se na kruháči dělo opravdu lecos. Inu uspěchaná a hektická je ta dnešní společnost a málokdo se věnuje dostatečně tomu, co se děje kolem vozu. Závěr mi konečně trochu spravil chuť a musím říci, že všeho už bylo tak akorát, takže jsem rád, že to čtyřkou končí. Od doby co Johnovi zabili štěňátko uteklo už 9 let a je asi načase se posunout někam dál. Jináč má Keanu můj respekt! Na těch skoro šedesát vypadá pořád dobře i pružně. Dávám tedy za 4 vlčáčí kousance. * * * * ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Problém čtvrtého Johna Wicka tkví v tom, že po nabušené dvojce a stále ještě úderné trojce už asi neexistuje způsob, jak pokračování posunout dál. Příběh je tedy jednoznačně nejslabší složkou filmu. Samozřejmě nejde o to, jakým způsobem vznikl záporák, kterého je třeba porazit, ale jde o jednotlivé detaily, kterými se navozují dílčí střety a akční scény a kterými se odůvodňují zvraty. Naštěstí akce je opět bravurní a sám jsem nečekal, že v akčním filmu lze vymyslet ještě něco zcela nového - ano mluvím o scénách natočených z vrabčí perspektivy prosvětlené střelbou zápalných nábojů. To byla lahůdka. 8/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $90miliónov║ Tržby USA $187,131,806║ Tržby Celosvetovo $427,987,145▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak nezničiteľný majsterko je späť v plnej paráde. Stretne zase veľa milých starých kamošov a rozpúta peklo na Zemi. Troška je škoda tej prepálenej minutáže a tých niektorých nekonečných čistiek, či neustáleho padania, cez zábradlia, z tretích poschodí, či cez 222 schodov. Ohnivé strely snímané z výškovej sféry bol ale namakané. A slepý super bijec Donny Yen je už ale iná haluz. Pre mňa bohužiaľ zo série zatiaľ najslabší diel, ktorý sa stáva čoraz viac samoúčelným akčným orgazmom. /videl v kine: 80%/ ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Ještě jsem nikdy neviděl film, kterého každý jeden záběr je jak dokonalý obraz, propracovaný do nejmenšího detailu. Do zmiňovaných obrazů pak vložte nejnápaditější choreografie bojových umění, které jste kdy viděli, a dostanete čtvrtého Johna Wicka. --- A když už máte pocit, že jste viděli úplně všechno, nastane scéna s velkým mužem ve fialovém obleku na diskotéce. Ps: Pokud existuje peklo, vypadá nejspíš jak zmiňovaná scéna s tancujícími lidmi. --- Naprosto transcendentální zážitek, kdy v posledních dvaceti minutách jsem byl vyčerpán akčním tlakem, který na mě film vyvíjel. Kdo jde na příběh, bude dle mě zklamán. Kdo hledá nejlepší akční videoklip, pravděpodobně si sáhne do svého TOP5 všech čas. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (27)

  • Kaskadérský koordinátor (a režisér druhého štábu) Scott Rogers řekl, že je obzvlášť hrdý na akční scénu u pařížského Vítězného oblouku, kterou se snažili natočit spíše jako “wickovský souboj” než jako klasickou automobilovou honičku. Důležité přitom bylo, aby byl sám Keanu Reeves (John Wick) co nejčastěji vidět doopravdy v akci. Herec tedy s přípravou na tuto scénu začal už dobrých devět měsíců před jejím natáčením a samotná choreografie a střihová skladba pak byly přizpůsobeny jeho schopnostem. Které byly, podle režiséra Chada Stahelského, mimořádné: "Zkuste mi najít kteréhokoli herce v Hollywoodu, který umí řídit líp, než Keanu Reeves. A počítám i všechna ta veliká jména a akční esa – asi víte, o kom mluvím. Klidně ať tuhle hozenou rukavici někdo zvedne – Keanu přešoféruje kohokoli z nich!" (NIRO)
  • Poslední den natáčení věnoval Keanu Reeves kaskadérům hodinky značky Rolex jako odměnu za jejich práci. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo na poušti Wadi Rum v Jordánsku, Berlíně, v Paříží ve čtvrti Montmartre (bazilika Sacré-Cœur), v japonské Ósace, New Yorku v USA a ve Studio Babelsberg v Postupimi (Německo). Natáčelo se od 28. června do října 2021 (produkce probíhala už v srpnu 2020). (noelcoward73)

Související novinky

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (více)

Reklama

Reklama