Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

PAVLIS

50% Najde se tu pár sympatických postav a pár vtipných scének, ale táhne se to jako smrad a vyznívá to celé do ztracena. Vlastně to není ani plnohodnotná komedie ani nějaká reflexe středního věku. Jen se to o tohle všechno neúspěšně snaží. ()

Mamlas odpad!

Takový typický český film, tzn. o ničem, bez zápletky, bez srandy. Jen to tak unyle proteče od začátku do konce, jak si tam 4 chlapi řeší své nezajímavé vztahové a pracovní věci. Tak z 90% popřetáčeno, protože nebyl důvod koukat na něco, co je mi fuk, a ani se není čemu zasmát ani jednou, navíc si herci velmi často něco huhňají a není jim rozumět. (8%) ()

Plastík

Dávám pět za opravdovou snahu. Když ale v hadru máte dvě deci, tak půllitr nevyždímete. A ve finále nevyždímete ani ty dvě deci. Jediný, co hejtnu jsou scény s těmi dětmi. To je totální zoufalství. Ale ta snaha byla obrovská, ta je moc hmatatelná. Za tu snahu obrovsky chválím. ()

oasismanik

Má to svoje vyslovene trápne, aj svetlé chvíľky. Možno sa pri tom niekto aj pár krát zasmeje, mne sa to bohužiaľ nestalo ani raz, asi nie som cieľovka, ale pár krát som sa trochu pousmial. Trochu obrúsiť hrany a mať lepších hercov a mohlo by sa to nachádzať v malej skupinke "Lepšie Česko/slovenské/ filmy".  Ale aj tak v podstate fajn oddychová jednorázovka, keď už fakt nie je čo...slabšie 3. ()

george82

Musím upřímně říct, že jsem čekal víc. Některé z postav mi přišly zbytečné, protože za mě nebyly do hloubky propracované. Čermák a relativně Hoffmann super, ale na 2 hercích to nejde postavit s tak málo prostorem, který je jim dán. ()

Rayen1

PŠTK je na pohodu, po dlouhý době zase českej film, na kterej se dá koukat a necejtit se u něj trapně, jak strašnej cringe fest to je. Naopak. Musim ale říct, že i na skoro dvě hodiny to bylo trochu uhnaný. Knížka měla víc prostoru pro postavy a některý scény jsou vzatý hodně zhruba (třeba školní sraz a strip bar), každopádně jak film tak předloha jsou obě na stejný úrovni a nedokážu říct, co je lepší. Ale i přes to všechno je to dobrej film, na kterej se zase někdy rád kouknu. Mimochodem, musim pochválit "bouračku", která vypadala hodně dobře a reálně, to se u nás jen tak nevidí... ()

papilon395

Přiznávám, do filmu jsem se moc nehrnula. Kdysi dávno jsem dostala dárkem Hartlovu prvotinu a tenkrát bych se nenadála, že se stane tak dobře prodávaným autorem. Po natočení filmu jsem si knižní předlohu přečetla znovu a na mém nespokojeném dojmu se nic nezměnilo. Takže mě překvapilo, že filmové zpracování z toho vyšlo podle mého soudu mnohem líp. Dobře zahrané a dobře natočené. Nadupané dějem a přitom smysluplné. ()

Cermicek

Dovolil bych si použít jeden dialog z filmu samotného: Langoš: "Jaké to bylo? A buďte prosím upřímný - já to ustojím..". Šampón: Je to sračka"..Myslím, že toto krásně vystihuje vše. Fakt jsem se snažil dát tomu filmu víc šancí a nechat se přemluvit, že má hlubší přesah, myšlenku a sdělení (a v jednu chvíli se mu to skoro povedlo), ale konečný summary vyznělo do ztracena. Předlohu jsem samozřejmě nečetl, ale i tak tenhle film ve mě zanechal pocit, jak strašně moc se chtěl tvářit cool a originálně/převratně...žádná z načatých linií nebyla dotažená do konce se zpracováním na úrovni všech těch hluboko podprůměrných český "komedií" posledních asi dvaceti let..Aneb záblesky by se asi daly najít, ale snaha byla hodně chabá..A nezachránili to ani Hofmann se Švehlíkem..Vlastně jedinej, kdo snesl přísnější měřítko byl Hynek Čermák, kterej vykutal aspoň tu jednu hvězdu.. ()

Vykuk

Vcelku pohodová tragikomedie, solidní vtípky, které nepůsobily trapně a dalo se na to i dodívat. Škoda zbytečně vnuceného konce, jak je u českých filmů dnešní doby trendy, muselo se tam stát něco tragického, aby to zapadlo do zajetých kolejí. Nedej bože aby to byla čistá komedie, to se dneska nenosí, musí tam být nějaké ponaučení či něco k "hlubšímu" zamyšlení. Škoda, konec nic moc a zůstala tak trochu pachuť, hořký ocásek.. ale i tak hodnotím film kladně. ()

Blenny

Takové upocené tři, dobrej nápad a......a pak ne moc velká zábava a závěr mi přišel na na komedii vyloženě mimo. Čermákův a Hofmannův full frontal je asi top, kde se člověk zasměje. ()

boumik

Dneska jsem se přesvědčíl že i v Česku se dá natočit skvělá komedie. Herecké výkony, obsazení se opravdu provedli. Děj filmu bych zařadil mezi ty originalnejsi v Česku. Takže zatím za mne, nejlepší Český film roku 2021 co jsem viděl. ()

kubilov

Skoro nic jsem od toho neočekával, knihu jsem nečetl, jen několikrát prodal, takže mi to přišlo celkem fajn. Akorát tak na vypnutí mozku. Jinak nic extra. Spíš kvalitnější produkt českého filmového mainstreamu. Nějaký externí korektiv by Hartlovi ale prospěl. ()

curfew77

Dlouho jsem si říkal, že to bude solidních 7/10 a kdyby všechny české filmy vypadaly aspoň takhle, bylo by na světě ještě hej. Jenže Hartlovi autorovi i Hartlovi režisérovi jde mnohem líp komedie, než drama, o které se pokouší v závěrečné třetině filmu, což je nejbolestněji znát na dvou nejlepších hercích z ústředního kvarteta. Jak Švehlík, tak především Hofmann se totiž na své postavy hodně nadřou - a stejně to výsledný dojem nezachrání. Dějový oblouk se pak uzavírá po čertech upoceně a za pomoci té nejlevnější představitelné scénáristické berličky, jakou si umíte představit. Navíc, při zpětném pohledu se neubráníte dojmu, že každá ze čtyř hlavních postav vyústěním svého příběhu vlastně dokonale popře to, o co předtím většinu stopáže usilovala - snad s výjimkou té, které končí zcela specifickým způsobem, ale popravdě řečeno, té se to vlastně tak trochu týká taky. Takže nakonec tři hvězdy, 60 %, ok, ale nic víc. PS: Osmdesátkové hity v gay balení jsou sice luxusní, ale popravdě, ke konci už to člověka tak trochu i sere :) PPS: Mádla jsem napoprvé vůbec nepoznal. ()

DeDanu

Celkem zábavná taškařice o chlapcích, co se bojí dospět. Asi o něco zábavnější pro kluky než pro holky, soudím podle porovnání reakcí svých vlastních a mého ze všech nejlepšího manžela. Krásné obsazení. Ovšem pan Pechlát a paní Kolářová - to byla špička. ()

Arkagas1989

Film podle stejnojmenné knihy Patrika Hartla, který ho i režíroval, takže kdo jste četli a zatím neviděli, nebojte, nebudete zklamaní. Tohle se vážně povedlo. Dalo by se říct, že je to komedie o chlapech nejen pro chlapy, ale i díky skvělému obsazení je to po dlouhé době česká komedie/drama, za který by mi nebylo líto zaplatit lístek do kina. Protože se mi to fakt líbilo. Je to lidské, příjemné a ze života. Protože občas bychom si všichni měli uvědomit, jestli žijeme tak, jak chceme, nebo jen tak, jak musíme. Vemte si z téhle bandy příklad a určitě Vám to vykouzlí úsměv na tváři.  A je krásně vidět, jak taková blbost jako mluvit jeden den jen pravdu dokáže člověku změnit život - obzvláště pokud vedete velmi úspěšnou firmu, nebo se živíte jako režisér. Nedej bože, že máte ten den dohazovací rande, které Vám domluvila maminka, u které bydlíte.  Hlavní i vedlejší role obsazeny skvěle. Fakt jsem si to užila a to o moc českých filmech neříkám. Bohužel.  Takže - že by byl další film erotikon? Bylo by to super. ()

MartinTerran

Zajímavé propojení žánrů ze začátku komedie a poté drama až tragédie, což je nejen v českých filmech vzácné. Příběh ze začátku není nikterak originální, ale řešení problému ústřední čtveřice je poněkud neotřelé. Herecké obsazení je dobré. Hodnocení: 64/100. ()

RigorMortis

Kríza stredného veku po česku. Mierne predvídateľná s pár klišé, miestami priblblým humorom, nesympatickou Polnišovou (ktorá opäť zahrala nablblú postavu, ako u nej býva zvykom) a labilným Maštaírom. Pozeralo sa na to ale obstojne a hlavná štvorica bola celkom sympatická. Len mi nejde úplne do hlavy, prečo niektorí slovenskí herci hovorili slovensky, iní zasa česky. ()

iz67

Neskutecne blbej scenar, dialogy, rezie, herecky vykony - vsechno. Neni to vtipny, nerealisticky reakce postav na cokoli, co je potka, jejich moudra, co z nich padaj, se nedaj vydrzet. Na tomhle kusu neni ani zdibecek neceho, co by za neco stalo. A s pokračujícími minutami je nuceni na zvraceni uz nekontrolovatelné. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+