Epizody(8)

Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

DenisR

Drama postupně začíná gradovat a člověk napjatě očekává, kdo je tím zlým ve stínu anonymity. Tomu navíc dopomáhá skvěle zvolená hudba a krátká stopáž. Na problematiku kyberšikany je zde poukázáno z takového pohledu, který rozhodně kvituji. Jen škoda záběrů a kamery, s kterými si mohli tvůrci více vyhrát. O herectví se snad není třeba ani dlouze rozepisovat. Až na pár výjimek, jejichž herecký výkon musím pochválit, šlo o tragédii. Doporučuji zhlédnout na jeden zátah. ()

nikinikiniki

Stinná stránka sociálních sítí, která vede k hrozným věcem. Určitě by mělo vidět každé dospívající dítě. Ne nadarmo nám o tomto seriálu říkali i na přednáškách z psychologie. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. Velice dobrý seriál, který dokázal pracovat s napětím a atmosférou. Zároveň v něm v hlavních rolích zahráli i dva moderátoři pořadu Wifina. ()

hony23

Marty je mrtvý. Ale proč? Internetový seriál nás zavede v 8 krátkých epizodách do bizarního světa sociálních sítí a kyberšikany. Velmi pěkně natočeno, chytlo mě to od 1.dílu a dal jsem to na jeden zátah. ()

Grázl83

Rozdělení do krátkometrážních epizod je na škodu. Jinak zajímavý seriál s trochu ukradeným námětem, doufejme že pro mladou generaci  poučný. ()

Sebule

Konečně dobrý thriller od českých tvůrců. Délka akorát, bylo to napínavé, svým způsobem znechucující, když si člověk uvědomuje, že se tohle děje i dneska. Herci sympatičtí, hlavně tedy hlavní hrdina Marty, který by mohl dostat více prostoru. Jediný problém mám trochu s vyšetřováním na vlastní pěst otce. Občas mi to přišlo takové, že se mu až moc na sílu dařilo. Hodnocení: 8/10 ()

kojot.name

Seriál velmi příjemně překvapil. Místy byl tak mrazivý a intenzivní, že jsem jej musel zastavit a vydýchávat. Čekal jsem solidní, nicméně v zásadě standardní dílko, tohle je však něco víc. Dobře promyšlené a vystavěné, divák je udržen v napětí a díky cca dvanáctiminutovému formátu jednotlivých epizod vlastně ani není prostor pro vycpávky. Zahrané velmi dobře a uvěřitelně. Prostě mnohem víc než jen agitka upozorňující na nebezpečí spojená s internetem, i když i to to je. První věc viděná na Mall.tv a klobouk dolů. ()

sha.piro

"Seriál", který zaujme od první vteřiny, udrží si divákovu přízeň po všechna "dějství", ale závěrem nepřekvapí... ()

PoprockCZ

Pěkně zpracovaný seriál rozebírající poměrně aktuální problém internetu: "Anonymita aktivuje u lidí jakousi zlou stránku, lidé touží po moci, jsou na ní závislí." Vytkla bych akorát herecký výkon otce, který byl až příliš emočně chladný, interaktivní product placement během přehrávání a závěr první série, který je tak zamotaný, že to komplikuje až moc. Úplně nechápu vztah mezi 3 kamarády, protože jestli jeho holka o Elišce celou dobu věděla, tak by přece Kryštofa, potom, co po ní vyjel, nepodporovala... nebo by snad Martymu zadala úkol sama proti sobě? V tomhle jsou tam ještě mezery. Na druhou stranu, to, že nikdo z aktérů není svatoušek podporuje věrohodnost. Třeba Marty samotný zas takový chudáček nebyl, když kvůli 1 videu dělal věci mnohem horší. Navíc vědomě podváděl svoji holku. Celý fenomén záletnictví již v útlém věku hl. u kluků (seriál se odehrává na základce!), nedůvěra a podrazy i mezi blízkými přáteli, žárlivost za hranou... tohle vše by vydalo na samotnou sérii. Takto se totiž projevuje současná krize společnosti. ()

inquiaust

Skvělý počin hlavně na poměry Česka. Měl jsem z toho husí kůži, mnohem více, než z např. V sítí. Moc rád bych dal plný počet, ale dokonalé to nebylo. Ale rozhodně doporučuji, především, když se chcete seznámit s tématem. ()

vinducha

S každým dílem graduje a  byl tam opravdu dobrý twist . Protože ne všechno nakonec vypadá tak jak se na 1. pohled zdá. Aneb jak rodiče vůbec nevědí , co jejich děti dělají . ()

Pavlis.xxx

Peckovní seriál. Často si pokládám otázku, kde se utápí miliony se filmech,který jdou do kin a jsou totální sračky přeplácaný "celebritama", když k dobré zábavě stačí tak málo. Víc takových projektů ()

Majestic

Výborně a pěkně udělaný thriller, ze kterého místy docela mrazí. Chválím zvukovou stránku a dobrou kameru. Dlouho jsem nesledoval něco s takovou zarputilostí a zatajeným dechem, jak tomu bylo u Soukupova počinu. Všechny trable ústřední postavy lze shrnout do jediného - kdyby spolu lidé více mluvili, bylo by lépe. Škoda jen, že ty, které by hlavní poselstvi tohoto počinu mělo oslovit především, to vlastně většinou ani moc nezajímá... Ale třeba se (a byl bych za to velmi rád) pletu. ()

venca

český pokus napodobit 13 Reasons why serial i herci byly nudní což se od mallu dalo čekat že nebude mit velkou produkci hodně ubírá serialu i to že je nekolikrát po sobě záběr na nějaký produkt který koupíte na mallu a do toho vam (v připadě že koukáte na mall.tv) vyběhne i dokonce ikona kupujte což ani klenot tv na barandově si netroufne ale to je jen okrajový to se da přehlídnout. celkem nezáživný nudný předvídaví děj a špatně vybraní herci ()

Foltest

Velmi povedené dílo české kinematografie. Seriál se zabývá velice aktuálními tématy, jako je například naše internetová historie a nakládání s ní. Zároveň se mi velice líbila poslední epizoda, která skrz položení morální otázky o vině a trestu přidává do díla zajímavý hlubší motiv. Oceňuji, že antagonista nejedná zle jen tak prvoplánově, ale jeho činy mají jasné odpudivé pohnutky. Seriál je také šíleně napínavý, divák bude doslova hltat každou další epizodu. Díky všem těmto zcela nezpochybnitelným kladům tak můžu seriál s klidným svědomím doporučit. ()

JC_Gucci

Velmi dobře natočeno. Příběh je možná trochu moc zamotaný, asi aby si to udrželo diváky a mohlo jim to předat své sdělení o nebezpečích kyberšikany. Mě osobně to ale moc nebavilo. Působí to spíš jako takové moderní "Public Service Anouncement", tj. státem, sponzorované sdělení o nebezpečích například drog. Tak kvalita tohoto není jako ta tradiční videa o dětech, co si zahulí trávu a ustřelí si hlavu. Toto je to pravidvé, poučné, napínavé a i trochu šokující. Ale dokument to není, a něco, co by si člověk pustil večer na relax a pobavení, také ne. ()

Binkys

Toto by měl vidět každý rodič a každé dítě od 12 let výše. Velice poučné, skvěle natočené, žádné zbytečně prodlevy. Díky tvůrcům! ()

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je… (více)

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.… (více)