Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

Oonika

Můj první Guy Ritchie a musím s radostí konstatovat, že je vidět, že to umí!! Výborně jsem se bavila, zápletka byla dokonalá a vyústění nečekané. Po dlouhé době mě zase konec nějakého filmu překvapil více než příjemně! ()

Divian(R)

Asi nej film Guye, snad se jednou vrátí k těmto gangsterkám, protože zvraty a celý scénář je tak nevymyslitelnej, že by si hravě poradil i s dalšími filmy v podobném stylu. ()

RajAthen

Pro mě osobně byl o ždibíček lepší Sbal prachy a vypadni, ale kde jinde najdete Pitta z maringotky a Stathama, který je za otloukánka. Množství úlítlých postav je závratné a navíc se dozvíte pravou podstatu rčení "as greedy as a pig" v dosti nelichotivé situaci. ()

bakeero

Když se na ten film člověk podívá s odstupem času, tak si užije složení herecké partičky ještě daleko více, než kdysi. Jason Statham je tu tak trochu posránek, Brad Pitt největší rváč, Benicio Del Toro nepoučitelnej hazardér atd., atd. Ritchie nám tu zkrátka servíruje londýnskou galerku i s au-pair stážisty zpoza atlantiku a všechno to neskutečně šlape. ()

smack

Príma krimi-komedie, zasazená do sedícího prostředí, které mi připomíná české městské a perifériové prostředí. Brat Pitt je tu lepší než Jason Statham, ikdyž toho na mluvení nemá zdaleka tolik. 5 hvězd by si zasloužil nebýt velmi podobného Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Hezký soundtrack, konkrétně The Stranglers - Golden Brown. ()

czroman2

až nato, že tam hraje Brad Pitt a semtam se vyskytne něco vtipnějšího, je to fakt sr**ka; navíc bylo natočení filmu dovoleno proto, aby to vypadalo, že židi obchodují s diamanty jenom ve filmech... jestli se podíváte i přesto, tak dodávám poznámku, že americký cikán a český cigán nejsou zdaleka to samé :/ ()

Anayka

Rock'n'rollu jsem Guyovi sežrala i s navijákem, tady to bylo trochu slabší. Dobrá akce, dobré hlášky a má to styl, ale když mi zorientování se v x postavách trvá až příliš dlouho, tak mě to prostě nebaví. Plusové body za pískacího psa a popis správného předkládání mrtvoly prasatům. ()

Chosef76

Ano, ano, ano !!!! Vrchol tvorby Guye Ritchieho. Skvělý krutopřísný humor, drsné hrátky cikánů, rusáků, židů... na pozadí povedený hudební doprovod. Krev i za vobrazama :). Brad Pitt je v roli cikána dokonalý a pohled Kruťase (Alan Ford) je moji noční můrou.... 100%. ()

BDMarty007

Podfuck je velmi povedená záležitost. Guy Ritchie pokračuje ve svém osobitém rukopisu, který předvedl ve filmu Sbal prachy a vypadni. Podfuck je o něco vyzrálejší a vymazlenější, a nechybí super hvězda Brad Pitt, který jistě pomohl celosvětovému úspěchu tohoto kousku. Guy Ritchie opět umně spojuje krimi-komedii-thriller, s velmi osobitým a moderním estetickým pojetím a výraznou hudbou. Úžasné je to panoptikum postav a postaviček, mnohdy velmi bizarních. Guy Ritchie si evidentně vysloveně ujíždí na těchto týpcích (Solomon, Tyrone, Kruťák ...) a rochní se v jejich libůstkách a až absurdních konverzacích mimo hlavní osu příběhu (viz konverzace ve voze řízeném Tyronem, Kruťákovi přednášky o tom, jak správně dávkovat mrtvoly prasatům...). V tomto Podfuck svým způsobem připomíná Pulp Fiction, kde pozornost a zaujetí pro tyhle jednotlivosti je významově vynáší až na úroveň hlavního příběhu. A stejně jako u Pulp Fiction to vůbec nevadí, ale naopak to celou záležitost velmi obohacuje. V tom filmu v podstatě vůbec nikdo není tak nějak normální či obyčejný. A ani ten film není normální a obyčejný, ale lehce bizarní, hodně neotřelý a celkově prostě skvělý. ()

Cerion

Jeden z mála filmů, který má naprosto úžasný český dabing. U hodně filmů je to spíše na škodu, ale tady je to myslím i výhoda. Asi i díky tomu jsem měl pocit, že je Snatch ještě lepší než Lock, Stock... Výborný hlášky, výbornej Statham, Výbornej Pitt. ()

Henry Morgan

Je to sranda. Poměrně originální, jak střihově, tak nápadem, ovšem obávám se, že ve své době. Uznávám, že v roce 2000 se to stalo peckou, ale po 11 letech to působí nanejvýš zábavně. Ritchie využil některé své dovednosti i v novéh holmesovi, takže mě to zase až tak neohromilo, nicméně uznávám, že je to herecky perfektní, zápletka nemá víceméně chybu nebo nějaký nejasný moment a celkově to má docela spád. Celkově to hodnotím jako dobré, i když jsem přesvědčen, že by to dneska zvládnul líp. Asi je to parodie na vážné gangsterky, takže je potřeba k tomu tak přihlížet. ()

Pepper_x

Vezmem stejnej koncept jako u Lock, Stock, přidáme pár Rusáků, čtyřprstýho závisláka na hazardu, prostředí boxerskejch zápasů, židovský obchodníky, kemp plnej cikánů, kterejm nerozumíte jediný slovo, nabušenýho Vinnie Jonese, nejubožejší černošský zloděje na světě a máme podklad pro film. Zdá se vám to moc překombinovaný?...Ono to je, ale nebrání to tomu, abyste si užili skvělou jízdu, kterou si budete chtít zopakovat. ()

Doski

''Nesnáším cigoše.'' :D Výborný kousek. Nevím jestli je lepší než Sbal prachy a vypadni, ale je to minimálně stejně dobrý. Mám Stathama čím dál radši, jelikož prvně hraje super, pak zase nějaký Zastav a nepřežiješ nerealný blbosti a pak se zase napraví. Guy Ritchie dělá jeden z nejlepších žánrů. Skvělá zápletka s propojením všech příběhů. Jak scénář, herci, hudba tak režie super.. 88% ()

danny_21

Velmi dobrá černá komedie, u které jsem se výborně bavil, ale nejlepší na celém Snatchi byl stejně Brad, jeho cigoš neměl chybu, řekl bych že to byl jeho nejlepší herecký výkon. Spokojených 80%. ()

amim

A je tu další film, který mě jen utvrzuje v tom, že Brad je skvělý herec. Drsný ale hlavně vynikající humor a velmi originální příběh. Už jen tyhle dvě položky na 5* stačí. ()

MIRAS133

Hodně povedená komedie, plná nečekaných zvratů a různých srandovních situací, kdy se děj jakoby pozpátku vrací a vysvětluje tak, co se vlastně stalo. Všecko na sebe skvěle navazuje, navíc s vtipnými dialogy a skvělými herci. Škoda, že tam Statham měl jenom maličkou roli mafiána a neukázal nám něco víc, místo toho se tam řezal Brad Pitt v roli Cikána, kterému zavraždí v průběhu filmu matku, ale dopadne to nakonec dobře, nebudu prozrazovat jenom se na to pěkně podívejte. A ten 84 karátovej diamant bych bral taky :) 4* ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)