Kingjiri

"Vždycky jsem si myslela, že jedinej mimozemšťan ve škole jsem já." Těžko říct, jak tenhle mainstream horor přijmou skalní Rodriguezovi fanoušci. Já mezi ně nepatřim a možná proto se mi Fakulta líbila, protože tu moc prvků z Rodriguezovy tvorby neni. Sice zde jsou hlavní postavy teenageři, ale aspoň uměj hrát - Josh Hartnett, Elijah Wood atd. Zápletka byla fajn (inspirace Věcí je více než zřejmá), triky byly slušný a delší chvíli jsem se nenudil, protože se pořád něco dělo. Sice jsem se nebál, ale bavil jsem se slušně a párkrát jsem se i zasmál. Ačkoliv jde o horor, je to paradoxně solidní oddychová podivaná. ()

Gendarme

trochu mi to připomínalo "Věc" na fakultě :-) ... jejích kvalit to sice nedosahovalo, to je jasné, ale určitě se jednalo o jeden z lepších Rodriguezových filmů - měl nějaký děj :-). 75% ()

danny_21

No z toho, co jsme zatim od Rodrigueze viděl, je Fakulta tím nejslabším. Opět namixovaný brak s variací na Invazi lupičů těl, s všemožnými, tolikrát viděnými klišé, a mizernými triky, přeci ale jenom ještě ve stravitelné podobě, hlavně díky T1000 - Robertu Patrickovi - 45 %. ()

agrimon

2 hviezdy za nahu ,,kráľovnú" ...očakával som viac, monotónne, miestami vtipné no vcelku americký teenage nudný ,,horrror" ()

Shakaar

"Šňupni si a dokaž že nejsi emzák". Asi takto bych charakterizoval krédo filmu. Je jedno, že to asi kopíruje nespočet sci-faren a je plný klišé až to bije do očí, nicméně tvůrci to tak chtěli. Navíc, co může teenagery vyděsit víc, než opuštěná noční škola, nebo učitelé, kteří se chovají ještě více divněji než normálně. Narozdíl od posteru, který se tváří až zbytečně dramaticky jsem do toho šel s tím, že musím vidět něco kde vedle sebe hráli Famke Janssen, skvělý Robert Patrick, trojka Brewster, DuVall a Harris a hlavně Josh Hartnett s Elijahem Woodem...a to zapomínám na trochu menší roli pro Selmu Hayek. Prostě z této kombinace musí každému být jasné, co bylo cílem tvůrce. A fakt, a to trochu spoileruju že ředitelka je nejdřív pobodána, následně zastřelena, aby byla nakonec usmcena "bílým práškem", už jen potvrzuje moji původní myšlenku. Prostě film má za úkol hlavně pobavit a výraznější logiku v tom v žádném případě nelze hledat. 4*. ()

gemi

V roce 2019 je na tento film už pozdě. Jednak už nejsem týnejdžr (stejně jako protagonisté) a druhak CGI mohl v době vzniku vypadat cool, ale dneska je na hranici snesitelnosti. Jsou to spíš dvě hvězdy. Tu třetí dávám z pohledu doby vzniku. ()

Nix

Můj první film s Hobbitem a od Rodrigueze. Tohle mne bavilo, je to nenáročný horor, který díky Fakultě má skvělou atmosféru a skvělý herce. Já jsem byl příjemně překvapen. ()

Psycho.R

Williamsonův rukopis je tu znát, bohuzel však tenhle kousek napsal az po Vřískotu, což je za me jeho top. To Rodriguez se tu drží zpatky a az na dve scény jako by to nebyl jeho film. Ale jinak je to dost příjemný. ()

DonTommy

Rodriguezovina...nelze brát jako vážné sci-fi, ani horo, tohle je prostě béčko zrozené z Robertova šílenství a hravosti, a když to tak berete tak se skvěle pobavíte. Škoda že nebyl obsazen Cheech Marin, třeba do role školníka, to by bylo za 5* ;) ()