Mladý ambiciózních muž se po válce přistěhuje do nového města. Má dobrou práci, ale není spokojen. Ve válce ztratil oba rodiče a nechce se vracet do rozbořeného domova a znovu jej od základů budovat. Seznámí se s mladou dívkou z bohaté rodiny, její rodiče však vztahu všemožně brání. Proto vezme zavděk starší vdanou ženou. Oběma vyznává lásku, obě však pocházejí z "lepší" společnosti, která mu jeho status dává často najevo. Miluje alespoň jednu z nich nebo touží jen po penězích a postavení? Brzy přijde čas, kdy se bude muset rozhodnout.(3.6.2013)

Deprese. Film, u kterého víte od začátku jak dopadne což vám však nijak nebrání v tom se do toho vžít... Jednoduchý scénář je natočen s režijní jistotou a skvělými hereckými výkony, které jsou jedním z hlavních plusů tohoto filmu. Místo nahoře je adaptací románu Johna Braina a je jedním ze základních milníku anglického hnutí Free cinema. Ačkoli je to smutné, je to upřímně pravdivé a dobře natočené.(30.4.2008)

Klasika klasik z období kitchen-sink-dramas, tyhle romány jsem žral, když jsem byl teenager. K Místu nahoře se už asi nemá cenu vyjadřovat, vše bylo řečeno, i to, že Laurence Harvey byl ve skutečnosti Litevec a minul se se svou dobou o dobrých deset, možná dvacet let -- jeho typ žulově chladného a tvrdého, eruptivně naléhavého, ale poněkud žulově tuhého romanticboye už byl koncem 50. let na vymření, a tohle byl jeho majstrštyk a labutí píseň v jednom. Když Karel Reisz jen chvilku nato natočil své famózní veledílo Saturday Night, Sunday Morning, dostal tam všechnu tu anglickou sociální syrovost, která je tady sice jaksi taky přítomná, ale zároveň hollywoodsky přikašírovaná. A ovšemže Simone Signoretová je černým majákem celého temného snímku. A jestli je román lepší? You bet it is. Mimochodem -- neví někdo, jak se dostat k pokračování?(13.11.2009)

Tak nevim, zda mam drive chvalit scenar nebo herecke vykony... Uzasny filmovy zazitek, ktery cloveka skutecne emocne vyplivne! Zaver je velmi silny. Za pozornost stoji vyborna kamera, ktera detailne zabira mimiku hercu v dulezitych scenach a notne pridava na dramaticnosti celeho pribehu. Simone Signoret (nevim, jak moc zauradovali maskeri, vypadala ale o dost starsi nez ve skutecnosti) predvadi herecky galakoncert, stejne jako Laurence Harvey a vlastne vsichni herci v mensich rolich. Vytecne drama!(21.9.2013)

V poradi uz treti film Dzeka Klejtna , a hned namakana podivana. Genialna Simone Signoret v roli starnuej damy, ktora sa zabuchla do omladiny, teda konkretne do mladeho uradnika s ambiciami. Skoda ze realny zivot moc nepraje socialnej mobilite, hlavne postupu nahor, ktory chce vacsina ludi. Postup nadol je mozny, a castokrat sa deje castejsie nez je komu mile. Spolocenske bariery su zobrazene brutalne, jaxa hovori hlavou ich neprerazi ani mlady uradnik ...... smutny koniec rozho´dol o vysokom hodnoteni filmu . 78 %(13.8.2019)

• - Simone Signoret se stala druhou Francouzkou, která získala Oscara. První byla Claudette Colbert, jež ocenění získala v roce 1934. (Kulmon)

• - Jack Clayton nahradil na pozici režiséra původně zamýšleného Petera Glenvilla. (Kulmon)

• - Ve filmu se vůbec poprvé v historii britské kinematografie objevily otevřené narážky na sexuální akt. (Kulmon)