Djkoma

Extrémně zvláštní film, v kterém exceluje Ralph Fiennes společně se scénářem mistra Jamese Camerona. osobitá vize světa roku 1999, v kterém se prodávají "natočené prožitky" na černém trhu, aby jiní mohli prožít pár okamžiků jako někdo jiný v různých situacích. Slepí může vidět, hluchý slyšet, beznohý lyžovat...muž se může stát ženou, žena mužem. Svět neomezených možností, v kterém je vše špinavé a nebezpečné. Policie na každém kroku drží svůj vlastní zákon pevně v rukou a jen pár čestných policistů zbývá. Do toho všeho muž, který byl vyhozen od policie, stal se dealerem nahrávek cizích prožitků a vede temný noční život plný prodávání a povídání o možnostech jeho přístroje. Stále miluje svou krásnou bývalou ženu, která se ocitá v nebezpečí po vraždě slavného černošského řečníka... Lehký pohled na obsah filmu a zpět k hodnocení. Ralph Fieness je fantastický, jeho dlouhé vlasy se perfektně k postavě hodí stejně jako jeho sebevědomí pohled. Skvěle mu sekundují Angela Bassett, Tom Sizemore, Vincent D´Onofrio a třeba William Fichtner... Velmi mě však upoutala Juliette Lewis, která opět dokazuje svojí krásu. dokáže být ve vzpomínkách roztomilou a velmi přitažlivou dívenkou, stejně jako v současnosti velkou dračicí. V každý okamžik je však plná energie a lahodí mužskému oku. Kathryn Bigelow se povedlo převést scénář Jamese Camerona do temné vize, která má osobité kouzlo plné tajemna a silného vnitřního charizma. Nechápu, jak tento snímek může být zatracován a prakticky nikde se o něm nedočtete, přestože až na pár drobností se nejedná o až tak vzdálenou a temnější budoucnost než je dnešní svět.... ()

Kothy

Docela zvláštní sci-fi od Kathryn Bigelow. Je tam vidět jistá Cameronova ruka. V trochu zvláštní roli tu můžeme vidět Ralpha Fiennese jako bývalého policajta a kšefatře a půvabnou Angelu Bassett. Děj se odehrává na přelomu tisíciletí, kdy Ameriku zmítají občanské nepokoje. Ralph tu obchoduje s nelegální technologií, pomocí které můžete sdílet cizí zážitky. Netrvá to dlouho a začnou umírat lidé. Ani naši hlavní hrdinové se nemohou ani chvíli cítiti bezpečně. Vše vyvrcholí v nekonečnou honičku za jednou kazetou a záchranu bývalé lásky. Je tam i mladá Juliette Lewis. "Nechte ji být!" ()

Fr

RETRO SQUID – kouzelník, Ježíšek lidského podvědomí. Řekni, pomysli na to a můžeš to mít…. 2 dny do konce století, sex, rock, policejní brutalita, gangy a SUPERCONDUCTNG QUANTUM INTERFERENCE DEVICE, receptor nainstalovaný v TVÉ (jejich) hlavě. Chvíli drama, chvíli thriller a je to pěkně dlouhý. Že vrahem je ,,zahradník“ zbytečně sráží hlavně tu délku. Film však má hezky ponurou atmosféru a zajímavý příběh. Jen R.Fiennes charisma moc nepobral. Naštěstí vše vynahradí A.Bassett. Dnes už víme, že konec roku 2000 neznamenal konec světa a taky, že SQUID se teď shání stejně blbě jako tenkrát v roce 1995. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *** ()

Snorlax

Ten otřesný osmdesátkový look bych filmu z poloviny devadesátých let možná odpustila. To, že má neskutečně mnoho hluchým míst, již méně. Bigelowová mnohokrát prokázala, že umí točit akční scény, tehdy to zřejmě ještě neuměla. Samotný příběh je značně diskutabilní, takže se mohu jen pozastavit nad tím, jak feministicky film v mnoha ohledech vyznívá. A mám to, tím mohu odůvodnit nízké hodnocení a nemusím přiznávat, že mě ten film málem unudil k smrti. ()

Anderton

Kathryn Bigelow znova natočila triler, o ktorom by málokto tipoval, že ho natočila žena. Vlastne ona je väčší chlap, ako mnoho mužov. Scenár je tak trochu mišmaš, s niekoľkými klišé scénami a nie je ľahké povedať, čo si má divák z príbehu vlastne zobrať. Lepšie je to s atmosférou a celkovým vydareným sci-fi kabátom tohto "zvláštneho" filmu. Jeho prepad je pre mňa veľkou záhadou. Možno sa potenciálni diváci báli jeho dĺžky. Úplne zbytočne. VIDENÉ ZNOVA 1/23: Po druhom pozretí sa mi utriedil onen pôvodný mišmaš do jasného (kyber-neo-noir) tvaru, niektoré výčitky voči slabším dialógom a klišé ale zostávajú. Čiže hodnotenie sa nemení, ale prístup k filmu mám o niečo pozitívnejší. ()

• Skupina hrající na ulici ke konci filmu jsou Skunk Anansie, hrají píseň ze soundtracku. (CliffLee)
  • Příběh napsal James Cameron, první představa ho napadla po vynesení rozsudku nad Rodney Kingem 29. dubna 1992. (CliffLee)