Reklama

Reklama

Ty, já a apokalypsa

(seriál)
  • USA You, Me and the Apocalypse (více)
Trailer
USA / Velká Británie, 2015, 7 h 9 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Iain Hollands

Hrají:

Mathew Baynton, Jenna Fischer, Joel Fry, Gaia Scodellaro, Paterson Joseph, Anna Jones, Kyle Soller, Rob Lowe, Fabian McCallum, Bronagh Gallagher (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Se světem se má během pár dní střetnout 13 km dlouhá kometa. Blíží se nevyhnutelná apokalypsa, která dost určitě změní svět jednou provždy. V těchto podmínkách se odehrává příběh několika odlišných lidí, z různých koutů světa. Příběh plný chaosu, strachu o život a jiných mezních situací. Ať se týkají sociálního zařazení, víry či způsobu vypořádávání se s nastolenou skutečností. (geklon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Na zkázonosné kometě a konci světa není nic příjemného. Přesto mne tento seriál milé překvapil humorem, scénářem, námětem, pestrostí, zajímavými nápady a postavami. Na druhou stranu konec, i když je originální, tak mě skutečně trochu nepříjemně překvapil. Bez další řady to je to trochu hluché. Další série mohla být klidně postapokalyptická. Škoda, že asi vůbec nebude. Mám dojem, že britský humor nad americkým trochu převažuje a vítězí. ()

pilarius 

všechny recenze uživatele

Píšou to tu všichni, ale je to prostě pravda: je to krásně vyvážený mix britského a amerického humoru. Zasazením do apokalypsy se jen stupňuje ta příjemná absurdita. Lituji jen dvou věcí - smrti té nejlepší postavy a hlavně neschválení druhé řady, která měla potenciál realizovat v podstatě jakýkoliv žánrový posun při zachování všech kvalit. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

(žádné spoilery) Coby ateista musím u této televizní minisérie pochválit její zcela upřímný vztah k náboženským reáliím, což se v dnešní době už tak často nevidí. Měl jsem však tušit, že to neskončí jen u toho, že se příběh malinko zvrhne stejně jako tomu bylo v dnes již starší počítačové hře Fahrenheit: Indigo Prophecy, která také začínala "při zemi", ale už tak nekončila. Zpátky však k YMatA - omluvou zůstává fakt, že vše bylo pečlivě dopředu naplánováno a vše bylo symbolicky propojeno od první minuty až po tu závěrečnou. Sympatický mix dramatu, bláznivého amerického a suchého britského humoru s neotřelou zápletkou (většina médií se soustředí na post-apo, tady máme pre-apo), kvalitním hereckým obsazením a duálním smutným koncem (apokalypsa + 2. řada v nedohlednu). P.S. S počtem rozhodnutí, které scénáristi na hlavní postavy navalili, by z toho byl docela zajímavý přírůstek do rodiny her od studia Telltale Games, budiž mu země lehká. ()

geklon 

všechny recenze uživatele

V první řadě výborně napsaný a zahraný postavy, obzvlášť ta Roba Lowa, Patersona Josepha a Megan Mullally, její Leanne je kurevsky zábavná a výborně jetá. Za druhé se mi líbí ten něžný existencionální odkaz, s decentními narážkami na nenapravitelnost lidských povah, v kulisách posledních dní světa. Za třetí spád prvních pěti dílů, je strhující, avšak předvídá brzkou zkázu nekonečnosti čekání na schválení druhé řady. A ta bude. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

"Necítíš to, Rhondo? To jiskření? Takovéhle to určitě bylo, když Lennon potkal McCartneyho. Dva nejlepší hackeři naší generace. Tváří v tvář. Rád tě poznávám, Kozožužlale2000." Seriál budí dojem, že ho psala sladěná skupinka nadšenců a každý měl na starosti jen zlomek z epizody. Žánr a styl humoru se střídají v takové kadenci, že je nálada příští minuty absolutně neodhadnutelná. Zvrat střídá zvrat a děj křižuje nazdařbůh napříč komedií, dramatem, depresí, existencialismem a melodramatem. Svět který přestává dávat smysl, asi lépe vystihnout nešlo. ()

Galerie (173)

Zajímavosti (3)

  • Seriál bol po prvej sérii zrušený, hoci mal spočiatku veľmi dobré čísla a úvodnú epizódu videlo 1,28 milióna divákov len v Spojenom kráľovstve. (Arsenal83)
  • Scény v bunkri boli natočené vo filmových štúdiách West London Film Studios. (Arsenal83)
  • Seriál sa odohráva v Slough, kde sa odohrával pôvodný seriál Kancl (od r. 2001). Jenna Fischer sa objavila v americkej verzii Kancl (od r. 2005). (Arsenal83)

Reklama

Reklama