Ty, já a apokalypsa (TV seriál)

You, Me and the Apocalypse

Apocalypse Slough

(pracovní název)

You, Me and the End of the World

(pracovní název)

Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2015, 7 h 9 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Iain Hollands

Mathew Baynton, Jenna Fischer, Joel Fry, Gaia Scodellaro, Paterson Joseph, Anna Jones, Kyle Soller, Rob Lowe, Fabian McCallum, Bronagh Gallagher, Megan Mullally, Lloyd Owen, Pauline Quirke, Karla Crome, Bruce Mackinnon, Diana Rigg, Prasanna Puwanarajah, Max Brown, Anastasia Hille, Anthony Howell, Nina Sosanya, Jeff Mash, Fiona Button, Oliver Ford Davies, William Meredith, Nigel Lindsay, Lee Asquith-Coe, Branka Katič, Adam Nagaitis, Nick Offerman, Julian Seager, Naoko Mori, Kirsty Mitchell, Portelli Paul, Sophie Fletcher, Lasco Atkins, Matthew Rohman, Debbie Chazen, Tim Wallers, Mark Haldor, Martyn Mayger, Holli Dempsey, Sylvie Bolioli, Miroslav Zaruba, Kornelia Horvath, Richard Banks, Atul Sharma, Simon Gregor, Louis Mahoney, Will Attenborough, Elizabeth Moynihan, David Terry, Ronan Summers, Tobias James-Samuels, Brendan Murray, Nigel Barber, Phelim Kelly, Tommy Knight, Lloyd McGuire, Andrew Byron, June Whitfield, Ann Akin, Shaquille Ali-Yebuah, Sara Powell, Divian Ladwa, Kevin Shen, Philip Ridout, Anna-Maria Everett, Tom Clarke Hill, Antonio Magro

Píšou to tu všichni, ale je to prostě pravda: je to krásně vyvážený mix britského a amerického humoru. Zasazením do apokalypsy se jen stupňuje ta příjemná absurdita. Lituji jen dvou věcí - smrti té nejlepší postavy a hlavně neschválení druhé řady, která měla potenciál realizovat v podstatě jakýkoliv žánrový posun při zachování všech kvalit.(24.3.2016)

Mix laciného amerického a suchého britského humoru s prvky apokalyptického dramatu. Tak trochu nekonzistentní směsice, která ovšem výborně fungovala. Do toho trocha biblické mytologie, obyvklý koncosvětový motiv s meteority a spousta dobře i hůře využitých nápadů i postav, které jsou ovšem bez výjimky výborně zahrané. Větší výhrady mám až k samotnému závěru, který sice nechal otevřený prostor pro další řadu a stejně tak celý seriál uzavíral, ale představoval jsem si to jinak a lépe. 75%(8.12.2015)

Na zkázonosné kometě a konci světa není nic příjemného. Přesto mne tento seriál milé překvapil humorem, scénářem, námětem, pestrostí, zajímavými nápady a postavami. Na druhou stranu konec, i když je originální, tak mě skutečně trochu nepříjemně překvapil. Bez další řady to je to trochu hluché. Další série mohla být klidně postapokalyptická. Škoda, že asi vůbec nebude. Mám dojem, že britský humor nad americkým trochu převažuje a vítězí.(13.10.2016)

You, Me and the Apocalypse je něco opravdu nevídaného a originálního. Směsice břitkého britského humoru a apokalyptického dramatu se vážně nevidí každý den a tak rozhodně má potenciál zaujmout. Do mého hledáčku se to dostalo díky dvojici Jenna Fischer (The Office) a Rob Lowe (Parks and Recreation), ale i zbytek byl fajnově obsazený. Celkově jsou postavy velkým kladem tohohle kousku, protože jsou tak ujeté a odlišné, že si ji prostě musíte užit. Začátek série byl skvělý a hrozně mě překvapil, většinu scén jsem si užíval a dost jsem se bavil. Třeba Nick Offerman a jeho Buddy neměl chybu. Nejlepší postavou je však naprosto bezkonkurenčně otec Jude, který si krade každou scénu pro sebe. Jenže postupem času se vtip trochu vypařoval a začalo se řešit jedno opravdu zamotané rodinné drama, které odhalovalo jedno překvapení za druhým až to dospělo do fáze, kdy to nikoho nezajímalo. Vcelku mě překvapilo docela drastické (britsky) zacházení s postavami. Navíc mě trošku zklamal i samotný závěr, který jakoby se nemohl rozhodnout jestli to teda končí nebo jestli bude druhá série. Představoval jsem si to trochu jinak, i tak ale myslím, že to za podívání stojí. Už je pro ten nevídaný mix žánrů...(12.12.2015)

Seriál důkladně vykresluje, jak by mohly vypadat poslední dnové lidstva. Jak se začnou chovat lidi, když zjistí, že jim i Zemi už zbývá jen jeden jediný měsíc? Odpověď na tuhle otázku podává autenticky Daniel Defoe (jo, ten co napsal Robinsona Crusoe) ve své už skoro tři sta let staré knize Deník morového roku, kde shrnuje vzpomínky přeživších na morovou epidemii v Londýně 1665 (doporučuji k přečtení). A vychází mu to stejně, jako v tomhle seriálu. Lidé se rozdělili do tří skupin. Jedni se neustále modlili (v seriálu - hledáme řešení, jakkoliv je naděje na úspěch nepatrná), jiní se vykašlali na všechna pravidla (rabování, svoboda bez následků, kašlem na morálku a zákony) a ti třetí se starali o druhé. ___ Tak tohle všechno seriál ukazuje na příběhu několika lidí, které ze začátku zdánlivě nespojuje vůbec nic. Kupodivu, všechny ty příběhy jsou zajímavé, takže jsem se nepřistihla, jak se mi jindy u podobných skládaček stává, že bych měla své oblíbence a své otravy, jejichž osud mě vůbec nezajímá a nejradši bych to přetočila. ___ Seriál je dramatický, napínavý a místy i vtipný. Finále znamená lehký poraz na diváka, který vzhledem k tomu, že série už nebude mít pokračování, zanechá příjemně drásající otevřený konec, kdy se ptáme: a jak to, sakra, bude dál? A odpovědět si musíme leda sami. ____ Co mi jediné fakt překáželo, byla dvojrole hlavního hrdiny, kdy Mathewovi Bayntonovi věřím smutného uťápnutého chlapíka, který dokáže zmužnět až drsnými okolnostmi, ale jeho démonicky zlé alter-ego jsem mu nespolkla ani na chvíli. Kruťase bez výčitek prostě zahrát nedokáže.(29.3.2016)