Epizody(3)

Dramatický příběh slibného mladého herce zasazený do počátku padesátých let dvacátého století. Mnoho mladých lidí tehdy muselo volit stejně jako on: totalitnímu režimu se postavit, přizpůsobit, nebo se na něm dokonce aktivně podílet. Volba hlavní postavy minisérie Herec je přitom ještě o řád složitější. Standa v sobě totiž skrývá velké tajemství. Pro někoho traumatizující handicap, pro něj však překvapivá cesta ke kariéře. Minisérie je studií lidského charakteru a jednání ve vyhrocených situacích, kdy otázka morálky a chování hrdiny není zdaleka jednoznačná. (Česká televize)

evangelik

...nevíte někdo, kdo to je ten baddass01? Trapnější komentář jsem tu zatím za těch pět let, co sem chodím, nečetl... Původně jsem tomu dal 5 hvězdiček, ale 3. díl mě zklamal. Úplně jsem se v ději ztratil, vůbec jsem nepochopil kdo udával a co znamená ta poslední scéna v autě a šanon materiálů ze Svobodné Evropy?? ()

JB001

Nechal jsem se nalákat jednak relativně vysokým hodnocením Mirky Spáčilové a hlavně vysokým hodnocením tady. Po prvním díle ale musím konstatovat, že mne to navzdory velkým očekáváním zklamalo. A nejenom proto, že se nerad dívám na filmy o homosexuálech. Toho herce neznám a s tvrzením, že patří mezi nejlepší herce své generace, se po shlédnutí tohoto premiérového dílu neztotožňuji. Vidět se to dalo ale jsem zvědav, jestli se to zvedne. Jenom doufám, že v dalších dílech bude potlačena linka LGBT komunity. Ale to se asi nestane. Takže se obávám, že bude následovat další zklamání, ale dám tomu šanci... ()

Hombre8

"Kdepáák soudruhu! Tohle sis vysouložil!" Dobrý. Cina dál roste, Jenúfka sice trochu přibrala a trochu "zestárla", ale už tak šíleně nehuhle jako dřív a i líp hraje. Gut. Až jsem se bál, po tom tremoru (vypadalo to na úraz míchy po pádu) na kachličkách koupelny, že skončí a už ji v dalších dílech neuvidíme. To by byla škoda. Že tam něco smrdí bylo jasné od začátku. První dvě schůzky v bufáči nebyly nijak komentované ani vysvětlené, na matfyz přijat bez doporučení a děkan řekl, že to nevadí, stále se "neodůvodněně" prsil, že vše zařídí... Ale i přesto určité překvápko v závěru bylo. Tolik po prvním dílu. Druhý díl malinko slabší. Ve třetím velkolepé finále s mrazivě temnou atmosférou, výbornou hudbou a nezklamavším Cinou. Jak vyústěním příběhu, tak herecky. Ztráta jedné kytičky za nepřesvědčivé výkony vedlejších rolí a bohužel i poněkud rozpolcenou režii. Řada scén by šla dozajista pojmout lépe. Celkově to na mě dělalo dojem, jakoby snímek točili dva režiséři. ()

Monyfik

Po 2 dílech. Cina, nesympatický jako vždy, ale hraje docela slušně. Boková, vyzdvihovaná tragédie, kde nejen vizuál, ale i hraní stojí za starou belu. díky ní dávám o hvězdu míň. Zato pan Finger, to je jiná, jako kdyby se do této role narodil... Ten konec to zazdil, o další hvězdu méně. ()

kodwin

Nadprůměrný česko-slovenský počin. Druhý díl neměl chybu, závěrečný mě zase trochu zklamal - spousta nevěrohodných scén zejména "projednávání" budoucnosti v rámci krádeže na zámku bylo až směšné. Jako celek ale Herec fungoval a Cina podal opravu skvělý výkon. ()

Kusbi

Další slušný televizní počin České televize. Možná bych hodnotil i výše, nicméně celek trochu kazí poměrně plytký poslední díl minisérie, který mi navíc scenáristicky nedával moc smysl a působil trochu zmateně. Přesto celkově dobré herecké výkony (nejlepší za mě Finger), chvályhodná práce s kamerou a co musím ocenit rozhodně je hudba, která mi silně připomínala GoT. Námět jinak vcelku originální, dobře zpracovaný a upřímně doufám, že se ČT bude do podobných projektů pouštět více. ()

90125

Nuž, bohužiaľ nie som nijak extra ohúrený. Videl som len zľahka nadpriemerný televízny trojfilm. Práve tá televíznosť, tá neustále hrajúca podmazová hudba, to bolo to, čo ma najviac štvalo. Zahuhlaný, skomprimovaný a mnoho krát nezrozumiteľný dialóg dtto. Ak by bol tento, inak vôbec nie zlý námet spracovaný do jedného dvojhodinového filmu, viem si to celé predstaviť o kus lepšie. Scenário Herca by si lepšiu prácu isto zaslúžilo. Po výbornom, prekvapujúcom momente na konci prvého dielu, sa už dokonca nič dychberúceho neudeje. Aspoň vďaka za Martina Fingera. To je skvelý týpek, žral som ho už v Metanole. 60 % ()

Standey

Vydržel jsem asi hodinu. U perverzností jsem to musel stopnout. Jednu hvězdu si to ale zaslouží, protože z filmařského hlediska to špatné není. ()

Awer

Ke konci už je to takový překombinovaný/předvídatelný a přitažený za vlasy. Taky jako by se zapomnělo, že náš hlavní hrdina se přece chystal na výjezd s divadlem do zahraničí anyway. Hlavně první dva díly ale super a z toho tisíckrát vytěžovaného námětu docela origo. ()

Prusovka

Velmi silný příběh s naprosto famózním hereckým koncertem Jana Ciny!!!! V Janovi vidím potenciál pro zachování "špičkové herecké obce" u nás. ()

quokam

Vice nez solidni drama, kteremu skodi kapka prvoplanovosti a kycovitosti, byt bych jej nezatracoval az tak moc jako xxmartinxx. Protoze na druhou stranu nabizi vykresleni atmosfery doby a vynikajici herecke vykony. V primo životní forme zde hraji Finger, Nedbal, Bartek, Vesely, v mensich rolich Vagnerova, Liptak, Kankovsky. Vybrorna taktez byla Bokova a velice dobrej titulni Cina. Zajimava byla premena Judit od naivni zamilovane divky do zrale zeny. Drama nabizi studium moralnich dilemat a lidskeho padu, syndrom jezynek, podani certu prst a koalic se zlem. 7.5/10 ()

Morb

baddass01 provedl slušnej výplod pramenící z toho, že sem může přidávat komentáře každej trumbera a to anonymně. Z "cíleně mířené kritiky" jsem se nedozvěděl nic o hreckých výkonech, o kvalitě scénáře nebo autentičnosti kulis. Mám ale dokonalej přehled o politických názorech ublíženého človíčka. Hodnocení odpad! tak tedy není známkou pro Jana Cinu, Petera Bebjaka nebo snad Josefínu Bokovou. Je to hodnocení instituce, které sem nepatří, zároveň díky použitým slovům jako multi-kulturalisus, Česká televize, LGBT, havlistická sebranka, feminismus nebo ultra-levičák sim ač nerad paušalizuji, dokážu představit, co to je asi za člověka. A to jsou informace, který jsem nechtěl. ()

Vyjola

Zatím jsem viděla první díl, ale je to síla! Jan Cina i ostatní jsou skvělí. Překvapila mne syrovost scén a charakterů a po odhalení scény s profesorem na chalupě jsem koukala s otevřenou pusou. Obvykle děj docela dobře odhaduji, tohle jsem nečekala. Těším se na další díl. ()

JenTR

Je to zatím taková gay romance, poplatná dnešní době. Ale teď doopravdy, PLUSY: obraz, kamera, kostýmy, Cina na sebe strhne pozornost, jeho postava vypadá jako andílek, ale je to hajzlík, svižné tempo MÍNUSY: Astraban to moc hrotí, prostě zlý komunista až na půdu, despota (klišé), prvoplánovité dialogy ("kouřila jsem p.... Hitlerovi" - tak se zcela jistě v roce 1952 nemluvilo, něco je podobné jako v jiných filmech, např. rozhovory s kapitánem Stb, v druhém díle jezdí stejné auto jako v Šarlatánovi. Rozhodně to ale zaujme, je to svěží závan do české televizní tvorby. Tři díly jsou únosné, tak akorát. ()

vicvixx

Atmosféra v bufetu, v kuchyni... ty vole! Jastraban, ukázková svině, uvěřitelnej. Luboš Veselý, tolik emocí v obličeji. Výborný, výborný. Jenovéfa, ač ji moc nemusím, tak v nasraný scéně s Jastrabanem v chodbě u dveří, výborný. Finger? Není třeba popisovat a hodnotit. To je pan herec. Cina? Je výbornej, ale pořád mi tam chybí něco... možná vyzrálost, a uvěřitelnost toho, co hraje. Nesporně talentovanej.Po prvním díle, 5/5. Uvidíme dál. Update po druhém díle, začíná to klouzat ke klišé. Nicméně třeba Pavel Batěk skvělej, a jen kvůli němu nechávám 5/5. Uvidíme co 3. díl. Update po 3. díle. Nechápu Cinovu motivaci. Nevěřím motivu. Takže celek po této kombinatorice 2/5. Zklamání. ()

Redyx1 odpad!

Zvrácené gay porno za peníze daňových poplatníků.....totální paskvill o ničem oslavující gay komunitu mezi herci.... ()

Betton

Vzteklouni dávající odpad protože viděli na plátně geje jsou směšní. :) Jenom kvůli této přidané komediální hodnotě dávám filmu pět hvězdiček, jinak by to bylo za čtyři hvězdičky díky zajímavým, solidním hereckým výkonům a pěknému tématu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů