Gangs of London

Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

oasismanik

Seriál zameraný hlavne na efekt, veľa vecí nemá absolútne žiadnu logiku. Ale veľmi príjemne to plynie, nebudete sa ani sekundu nudiť a to zrejme ide, nie? Piata časť absolútna nálož, potom to už ide mierne do sračiek. ()

kaapaa

Do 5. dílu seroš roku! 5 stars. Poté sešup roku (hlavně připitomělý scénář). 2-3 stars. Vychází mi z toho se zavřeným krátkozrakým okem slabší 4 hvězdy. ()

zly.dvojce

Krása a zjevení v dnešní nemastné neslané hyperkorektní tvorbě a generických nud od druhdy inovativního netflixu. PS: abych to upřesnil i přes slabší finální dva díly by tomu samostatnej 5. díl zajistil 6 hvězdiček z 5ti ()

johnsnow

Čo som chcel povedať som povedal u každej epizódy zvlášť. Sem iba dodám, že som mierne sklamaný rovnako ako u prvej série Netflixovského daredevila, kde tiež po prvých 5 epizódach tempo upadlo ale tam to aspoň napravila finálna pasáž, tu nie. Ale napriek tomu dávam solídne 4* a dúfam, že tak ako sa zlepšila druhá séria Daredevila tak sa zlepší i druhá séria Gangov Londýna. ()

Pohodex

Je vidět, že jde doba nezadržitelně dopředu a filmaři to pochopili! Takže na neprůstřelné černochy a cikány tu narážíme na každém rohu. Kde jiným sniper rozstřeluje hlavy jak melouny, hlavnímu hrdinovi se kulka zaryje jen pár milimetrů pod kůži. Zřejmě dobrá strava a kevlarová pokožka. Celý to zabije scéna, kde speciální jednotka jde dobýt jednu posranou chatrč a půlku jednotky zlikviduje nesmrtelný cikán, kterým je tak rozstřílený, že je jím vidět skrz. Ještě vtipnější je fakt, že celou tuhle záležitost mohla vyřešit jedna dobře mířená kulka, když si ulevoval v místní nalejvárně. Místo toho však jednotka profesionálně zvolí taktiku frontálního útoku, kde žádné okno nemůže zůstat celé a žádný zásobník plný. Patolízalská policie si v seriálu vzala dovolenou, takže v Londýně běhají desítky gangsterů se samopaly za bílého dne, sem tam vystřílejí nějaký dům, ale všechny to nechává ledově klidnými. A celý konec nekonec stojí taky za vyliž prdel. ()

Jadro

Absolútny unikát, ktorý sa dostane pod kožu ihneď. Takto spracovať tento typ žánru sa asi ešte nikomu nepodarilo. Akurát som nepochopil nesmrteľnosť "afroangličanov"... Elliota som najviac znenávidel v poslednej časti, asi tvorca chcel poukázať na opačný rasizmus, ktorý bohužiaľ začína vládnuť svetu.. ()

muti

Škoda že tak od polky to ozaj nebolo až také zaujímavé. Príbeh zaostával za zaujímavými scénami a súbojmi. Druhá séria je už o dosť lepšia, aj keď hlavný hrdina mi príde stále nesympatický a bez charizmy. Vyzerá ako po flame alebo bez dávky ()

jfaba odpad!

Nevím jestli * nebo odpad nebo nehodnotit. Proč si libujeme v nesmyslném a v ději nic neříkajícím násilí. Po zhlédnutí pátého dílu jsem se rozhodl, že už ve sledování tohoto DÍLA nebudu pokračovat. Proč vám to sem ale píšu, koho z vás to zajímá, když k tomu není utržená ruka, proříznuté hrdlo, vystříknutý mozek, střeva ven z břicha a jiné libůstky, které teď filmaři rádi zařazují do svých děl. Jinak by se na to nedalo dívat a nikdo by to nesledoval... Tak že "odpad" i za tento komentář. Souhlas s Ouwen. ()

argo.smile

Prvá polovica je za 5* a druhá za slabšie 4*. Celkový výsledok za 4*. Čakal som , že sa seriál zakončí alebo sa vyberie iným smerom . Každopádne pozriem aj ďalšiu sériu ak bude a dúfam, že Evans a Flannery sa vrátia aj na post režiséra a kameramana ako v prvej polovici. ()

hony23

Možná jsem od toho, vzhledem k recenzím, čekal ještě o něco víc, přesto jsem si docela pošmáknul. Gangsterka plná násilí, napětí a dějových zvratů, k tomu silné postavy a poctivá filmařina. Hlavně ze začátku jsem se trochu ztrácel v množství postav a v orientaci, kdo je s kým a proti komu, ale 4.dílem se to skvěle rozjelo. A ten otevřený konec dává naději na další řadu. ()

VLADEK

1. sezóna - Kromě asi dvou dílů je v každém taková volovina, že to je skoro na odpad. Prostě sci-fi./2. sezóna - Tohle už je spíš k smíchu, pokud by to nebyla jakási zvrácená oslava násilí. Místy mi to vlastně přijde jako nějaká předělávka počítačové hry. ()

Brainstorm

Nakonec se ukázalo, že mi není sympatická ani jedna postava. Tím pádem mi bylo úplně jedno, kdo přežije a kdo zemře. To mě v průběhu seriálu docela zklamalo. 70% ()

Wolves_dreaM

Běžný kriminální seriál zasazený do světa organizovaného zločinu s triviální zápletkou. Seriál, na který by člověk pravděpodobně zapomněl hned pár dnů po jeho shlédnutí... Jenže opak je pravdou a na tuto minisérii nezapomenete pravděpodobně už nikdy. To především díky extrémním, surovým a místy až cíleně přehnané brutálním scénám, které dávají celému průběhu až do jeho konce naprosto jiný a těžko popsatelný rozměr. Herecké obsazení je slušné. Bohužel seriál působí  po celou dobu dost neosobně a zvětrale. Naopak ho ustavičně od nudy zachraňují naprosto dokonalé akční scény, jaké v seriálové krimi tvorbě nemají období. Celkově je zde neskutečný kontrast špičkových akčních a krvavých scén s již méně zajímavým scénářem, který paradoxně, ale není vůbec hloupý. Když to celé shrnu, tak mi v seriálu prostě ještě něco chybělo k tomu, aby jsem se do něho více ponořit a vžít se do osudů hlavních postav. I když možná to bylo jistým účelem celého seriálu. 4 slabší **** za naprosto originální A akční, byť místy trochu unylý seriál. Jeden asi nejkontroverznější a nejrozporuplnější seriálů, který jsme za poslední dobu viděl. Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

hufnagel

Choreografia súbojov,brutalita a ich veľmi detailné filmové spracovanie je vynikajúce.A konštatujem,že tento druh seriálu sa len tak nevidí v televízii.Vadili mi len niektoré mdlé herecké výkony.Ináč pre martial arts fanúšikov povinnosť. ()

uhlerado

ja nejdem ani hodnotit po prvej casti dalej, je to u mna 5*, pochmurne a zive, akcne a profesionalne,m skvele herecke obsadenie, strih, kamera a tiez hudba. nemam co dodat, kukajte ()

zodiak217

Asi jeden z najlepších akčných seriálov celkovo, čo som kedy videl. Veľmi som si ho obľúbil postupne a aj keď prvá epizóda bola rozpačita a nevedel som ktorým smerom sa to uberie, postupne to nabralo také obrátky, že som nevedel prestať. Herecké obsadenie z prvej ligy, nečakane zvraty, dinamika a akčné, bojové scény boli na takej úrovni, že také niečo som možno videl v Extraction, dupľom nie v nejakom seriály a ešte britskom. Tu sa ukazuje kam sa seriálový priemysel posúva a toto bola skutočne lahôdka 2020 a jeden z top seriálov, ktorý tento rok vznikol. Doporučujem. Jedine, čo by som mohol vytknúť je trochu nezmyselnejsie dlhodobé pojatie dejoveho rozpätia, keď ušetria postavy, nechajú ich vytrapit aby o niekoľko častí mohli zomrieť krutou smrťou, čo je dosť brutálne, no možno aj vďaka tomu seriál tak nepredvídateľný. Naviac ako bonus ma potešili herci z Game of Thrones, tak už sa len tešiť na druhú sériu. ()

Predator77

Tak tenhle seriál mě opravdu hodně mile překvapil a v rámci seriálové tvorby nabízí opravdu jedinečný zážitek který jen tak někde nenajdete, velké plusy které tomuhle seriálu musím dát tak je za fajn příběh a postavy ale pokud tenhle seriál v něčem opravdu září tak je to akce která je opravdu krásně natočená a přehledná a režisér Gareth Evans tohle má v malíku ale abych jen nechválil, tenhle seriál má bohužel i dost velký problém a tím je druhá půlka kdy jsem si říkal že to musel točit nikdo jiný protože jak byl začátek krásně svižný tak v půlce se najednou s pomalí a neděje se nic moc zajímavého a vedou se prakticky jenom dost špatné dialogy a celí konec seriálu tak na mě působí jako jeden velký bordel ale tak naštěstí má být druhá série která doufám nebude opakovat stejné chyby, tak že ve výsledku jsem se jinak dobře bavil a jen škoda že takových to seriálu nevzniká víc, za mě tak dávám 4 hvězdy a doufám že 2 série nám nabídne lepší zážitek než série první. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)