poster

Sissi, císařovnina osudová léta

 • Česko

  Sissi - Osudová léta císařovny

 • Rakousko

  Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin

 • Západní Německo

  Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin

 • Slovensko

  Sissi - Osudové roky cisárovnej

Romantický / Drama / Historický

Rakousko / Západní Německo, 1957, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brinkley
  **

  Nebýt mladičké Romy Schneider, nestála by celá trilogie za zmínku. Tento poslední díl je navíc ze všech nejslabší. Jako holce na prahu puberty se mi Sissi sice líbila, nicméně z pohledu dospělého diváka, pro které byl film též určený, nemůžu lehce strávit tu přílišnou sladkobolnost, kvůli které byla historická fakta nejen zjednodušena, ale i překroucena.(14.1.2013)

 • pakobylka
  ****

  Poslední snímek jakoby v začátku maličko zakolísal, leč patrně jde o klopýtnutí záměrné, neboť každý z dílů trilogie o císařovně zvané Sissi prezentuje svou vlastní a zcela soběstačnou zápletku. Opět se jedná o vyprávěnku neobyčejně velkorysou, která nešetří na kostýmech ani na kulisách a k ústřední dvojici má velice vstřícný až ochranitelský vztah.(31.8.2016)

 • kaylin
  ***

  Tak jo, ono je to celkově prostě takové pěkné a moc hezky se na to kouká. O tom žádná. Ale ani tenhle film vás nijak nevytrhne ze stereotypu a vy se na to budete dívat hlavně proto, že Sissi přejete všechno nejlepší. Škoda, že se více neakcentovaly skutečné události, ale o to opravdu nešlo. Tohle je dokonalý pár a o to šlo především.(21.8.2015)

 • NinadeL
  *****

  V první polovině jakoby se zdálo, že Sissi III. více navazuje na první díl celé trilogie. Je tomu tak kvůli návratu Néné (v podání Uty Franz) na scénu, která v prostřední části chyběla. Přítomnost Néné ale ve skutečnosti slouží jen jako vedlejší linka v části o osamoceném Františku Josefovi I. v období pobytu jeho Alžběty v Uhrách. A tehdy jsem nemohla Romy ani vidět, snad proto, že tyto scény točila už naočkovaná? Každopádně pro velký úspěch alpského usmiřování z druhého dílu i zde se v malém následně opakují soukromé císařské líbánky. Ty jsou naštěstí (pro děj filmu) brzy zkaleny onemocněním Sissi a tehdy nastává skvělý dramatický zlom díky emotivnímu trojúhelníku, kdy Františkova matka Sofie spravuje svého syna o podezření ze Sissina brzkého skonu. Tím se z Císařovnin osudových let stává konečně starý známý génius Marischka na úrovni par excelence! Sissi stůně na Madeiře, přichází za ní matka Ludovika a tu najednou je možný výlet i na Korfu, čímž se Sissi uzdraví a už tedy nic nebrání finálnímu vítěznému tažení císařské rodiny do Království lombardsko-benátského... Je jen velkou škodou, že nebyl realizován ještě IV. film o Sissi, nejvíce by mě zajímalo, jak by Marischka naložil s úmrtím Sissiny prvorozené dcery. Ale bohužel kvůli vzdoru Romy se už tak nestalo a co se stalo s rukopisem, to se mi zatím vypátrat nepodařilo. Litovat můžeme už jen také kvůli tomu, že s každým dílem byly ty filmy vypiplanější, výprava honosnější, hudba více strhující a v posledním pokračování se podařilo dokonce upustit i od těch poměrně laciných dokumentárních záběrů zvířat (jelena nebo kamzíků). Dodnes žasnu nad uměním tehdejších maskérů, protože tak skvělé nerozpoznatelné paruky, jaké nosila Romy, to jsem už nikde jinde neviděla. Stačí si vzpomenout na ty tragické nápodoby v o deset let mladších Angelikách... Co je ale na celé trilogii nejlepší, je divácká zkušenost, která mě upozorňuje pokaždé na nové rysy příběhů o Sissi - a to je již sleduji polovinu svého života. Naposledy jsem se skoro rozplynula nad chytrou kombinací bezchybného humoru plukovníka Böckla, milánské šlechty a velkoleposti návštěvy Benátek. Málokdy jsem ale měla tolik odvahy ocenit i drobnou linku o nejstarším bratru Alžběty, Ludvíku, který si vzal Jindřišku Mendlovou, pozdější svobodnou paní z Wallersee. A nakonec jsem opět musela ocenit každou minutu :)(6.2.2009)

 • tomtomtoma
  ***

  A další pokračování úžasné císařovny Elisabethy Rakouské, zvané Sissi (Romy Schneider). Stačí jen pohled na ní a hned revoluciónáři odhazují zbraně a vzdor. A jen díky ní se uklidňují horké hlavy v Uhrách a v Itálii. Ještě mezitím musí překonat zákeřnou nemoc a jen zázrakem a přítomností své matky vévodkyně Ludoviky Bavorské (Magda Schneider) se zázračně uzdravuje a může svému miláčkovi císaři Franzi Josefovi (Karlheinz Böhm) pomáhat v důležitých státnických věcech. Sissina sestra Helena Bavorská (půvabná Uta Franz) vyjevuje své zlomené srdce císaři, plukovník Böckl (Josef Meinrad) při cestování se Sissy se učí v náručích krásných žen nové jazyky a všichni jsou šťastní a úžasní státníci a panovníci.(11.4.2010)

 • - Ernst Marischka původně počítal se čtvrtým dílem, ale Romy byla rozhodnuta už Sissi nikdy nehrát. A vrátila mu hotový scénář. Přesto svůj slib změnila a počtvrté se jako Sissi objevila v Ludvíku II. (1972). (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace