987Castiel

Začiatok úplne perfektný, žiadne zdržovanie, rýchly nástup všetkého načo som sa tak tešil. 70% filmu zábava na môj vkus a postavu Douglasa som chápal a sympatizoval s jeho myšlienkami. No ako ho zobrazili ku koncu sa mi nepáčilo a celkovo finále pôsobilo príliš jednoducho a tuctovo. Nie úplne využitý potenciál tohto lákavého nápadu. ()

robfi

ten film není v ničem nic moc extra, herci až na Douglase slabí, děj šablonovitý, kamera a zpracování průměr ... , proč mu dávám teda 5 hvězd ? asi za tu atmosféru, kterou se tomu podařilo dát. Je to asi takový megahit, jako když Kaoma nazpívala Lambadu anebo Opus nazpíval Life is Life. Někdy se prostě zadaří a nikdo neví proč... ()

belinko

Veľmi príjemný začiatok, s krívajúcim koncom. Pridať tak polhodinu stopáže a v záverečnej hodine pustiť na režisérsku stoličku D. Finchera, bol by z toho unikát. Takto slabý priemer s fajn nápadom, ale veľmi gýčovým, priam až nasilu "happy" finále. Škoda... 3* ()

panki9922

Tu na csfd pomerne dosť nadhodnotený film. Najmä v závere sa film rozpadol a Douglas už je prosto len psychopat na slobode. Dovtedy sa ako tak snažil pôsobiť ako kritika spoločnosti. Zaujímavý koncept to ale bez pochýb je. ()

Kozlowski8

Dopravní zácpa, kolony, otravná moucha, řvoucí děcko, troubící klaksony, úmorné vedro, k tomu pocit zbytečnosti a bezradnosti po ztrátě zaměstnání a po komplikovaném rozvodu i dcery. Vlastně by se člověk ani nedivil, že v tom chlapíkovi vybouchl prach. Zvláště v první polovině jsem mu jeho rozpoložení a pohnutky jeho jednání absolutně věřil a rozuměl jsem mu. Později se ale bezradný, zdeptaný a vystresovaný muž stále víc situoval do profilu psychopata, což v mých očích vývoj příběhu trochu shodilo, stejně jako jeho úplné finále. S hlavní dějovou linií bylo zajímavé sledovat i souběžný příběh detektiva Prendergasta - skvěle vyprofilované postavy, jejíž osud se nečekaně protnul s postavou Williama Fostera. Oba herci jsou ve svých úlohách výteční. Skvělý film, který nemá daleko k pěti hvězdičkám. 85%. ()

kacer4

Mrazivý thriller, v ktorom som sa dokonca pár krát aj videl - niekedy je človek skutočne blízko k nejakému skratu. Do filmu mi ale nezapadal podpapučový koncept detektíva, ktorý sa postaví na zadné pred svojou vyšinutou ženou práve v posledný deň pred penziou. Vyrušovalo ma to natoľko, že to ubralo jednu hviezdu. ()

Felix22

Na každého je toho občas někdy moc a člověk prostě vybuchne, hodí všechno za hlavu a jde válčit a celým světem, nebo alepsoň s částí L.A. tak jako Michael Douglase. Působivé a k zamyšlení. ()

Dvorik

Podobne tema jako v novem Vysinutem, ktery drzi ale sakra svizne tempo. Zde je vse roztahane tak, ze se pristihnete, jak koukate na zbyvajici cas. ()

chozze008

Nejlepší je (a to už jsem to dlouho neviděl) jak přijde do toho rádoby mekáče a dostane ten burger a (volná interpretace) "Co je kurva todle za sračku? Vypadá tadle zasraná placka jak něco co máte támhle na obrázku?" ()

Dejvuvprofil

Dobrá magořina. Hlavní hrdina D-fens se vydává na svou Joyceovskou odysseu městem, ze které není návratu. Při sledování filmu jsem byl celou dobu na vážkách, zda mu skutečně úplně jeblo, anebo se jedná  "jen" o výlev způsobený dlouhodobou frustrací, který ale má stále pod kontrolou. Celé to stojí a padá na Michaelu Douglasovi, který se s touto náročnou rolí popasoval bravůrně. Stejně tak jako divák netuší, co od něj může očekávat, tak i jednotlivé postavy se kterými se v průběhu jeho cesty střetne netuší, co od něho mohou očekávat a jsou z něho značně zmatené, což dodává filmu na vtipnosti. Film částečně funguje jako společenská satira - příběh se odehrává v Los Angeles, které se zmítá ve značných ekonomických problémech a jsou zde velmi patrné rozevřené sociální nůžky. S některými výbuchy hněvu hlavního protagonisty tak lze souhlasit - boháči zabírají hektary půdy pro svá golfova hřiště, zatímco chudí se vedle tlačí na ulici, fastfoody inzerují jídlo zcela jinak než jak v reálu vypadá, atp. Funguje to ale jen kvůli tomu, že D-fens není žádný společenský vigilante, jak sdělí v rozhovoru s náckem, on zkrátka jen jde domů. A jde domů hlava nehlava. Vedlejší linka s dosluhujícím policejním mazákem a jeho mladou kolegyní je fajn, ale ničím nenadchne. Před shlédnutím filmu jsem paradoxně dobře znal videoklip od Foo fighters "Walk", který tento film věrně paroduje, mnohé momenty pro mě tedy byly takovým vtipným deja vu. Celkově se za mě nejedná o žádný strhující kousek, ale je to originální, je to vtipné, táhne to supr herec a je to příklad toho, jak se dá za docela málo peněz udělat relativně hodně muziky. Joel Schumacher se zdá být v této disciplíně přeborník, kdy zde jakoby se rozehříval a o deset let později vysekne za ještě méně peněz ještě více muziky v Telefonní budce. ()

Nick321

Velmi smutná poslední cesta polo-šíleného bývalého inženýra jaderných raket, který se rozhodne si navzdory dopravní zácpě probojovat cestu nepříjemnou městskou džunglí zpátky ke svojí rodině, přestože o ni přišel už před časem díky svému psychopatickému jednání. V práci už jeho znalosti nepotřebovali, současnému světu a společnosti nerozumí a lidé zase nerozumí jemu. Neberou na něj ohled, tedy ani on nebere ohled na ostatní a rozbíjí vše, co upoutá jeho pozornost hněvu. Michael Douglas zahrál nešťastného záporáka precizně. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher