Pussycat18

"Co to je? Ptám se co to je, doprdele! Tenhle není jako na obrázku, není jako na tom posraným obrázku!".... scéna ve fast foodu nemá chybu, kolikrát bych to nejradši rozjela stejně. Taky bych radši ten nadejchanej hambáč :-))) ()

eagle-eye

V situacích jako hlavní hrdina se ocitám docela často... Uvidíme, jestli mi taky takhle pěkně hrábne, to by bylo žůžo... Naštěstí pro okolí nejsem ve filmu, takže konstatovat můžu jen to, že Douglas si u mě hrozně šplhnul. Volný pád považuji za jeho nejlepší film vůbec a jako nejlepší film o chlapovi v přechodu...:-)) ()

Honzick

Čtyři hvězdy za úplné ztotožnění s názory hlavního protagonisty. Velká škoda že byl na konci snímku vykreslen jako šílenec a ne jako člověk, který je znechucen dnešní společností a rozhodl se to dát najevo. Takhle tento film vyzněl trošku doprázdna ()

divak84

nekompromisní úvod lehce zpomaluje od půlky, aby na uplněm konci joel udělal zase parádní tečku...film, který v dnešním hektickem světě není vůůbec daleko od reality, ovšem má tu a tam šedé chvilky ()

Pretender

''I've passed the point of no return. Do you know what that is, Beth? That's the point in a journey where it's longer to go back to the beginning.'' ()

pipapaja

V duchu průměrná detektivka z pohledu padoucha, která by měla pod správnýma rukama velký potenciál bohužel, se z toho, vyklubal obyčejný šedý film na který za pár dní, zapomenu. Velice mi některé scény připomínaly herní sérii GTA, ze které vystříhaly jen ty scény, jak střílíte po nevinných civilistech. Škoda s trochou více krve a mrtvol by to bylo možná zajímavější, kdo ví? ()

Paity

Tohle je už dneska vlastně klasika. Sice Volbý pád ve své filmotéce nemám a viděl ji jen párkrát, něco ve mě to zanechalo. Patrně od té doby si velice podrobně prohlížím fotky hamburgerů v McDonaldu a KFC.... ()

Scevola

Perfektne zahrana rola v podani Michaela Douglasa a ked sa este k tomu pridaju nezabudnutelne sceny, ako napr. scena z bazukou, alebo na golfovou ihrisku tak nie je o com. 9/10 ()

Corpsegrinder

Směju se názorům že ke konci filmu je Douglas za psychopata. Vždyť jemu nervy ruply už v prvních minutách a psychopat se z něj stal sotva vylez z auta. Ano je to satira točící se kolem dnešní společnosti, ale ukazuje spíš to co dokáže udělat s lidma co jsou už tak v hajzlu. Jinak koho z nás v životě nenasrala alespoň jedna situace. VRACIM CENY DO ROKU PĚTAŠEDESÁT :)) ()

jakeer

Viacerí z vás komentovali pointu tohto filmu v tom zmysle, že hlavnému predstaviteľovi ruplo v bedni. Ak by to bolo naozaj tak - obyčajný slušný človek ma proste blbý deň a v okamihu ho začnú srať všetky veci naokolo (neprispôsobiví prisťahovalci, odrbávanie podnikateľov, sociálne nerovnosti...), tak by sa s hlavným hrdinom dokázal stotožniť asi každý. Avšak, vo filme bolo jasne vyobrazené, že daný človek mal psychické problémy už aj v minulosti (trápil svoju rodinu) a preto som sa väčšinu času pri filme nudil. Avšak, nemožno prehliadnuť vynikajúce herecké výkony dvoch hlavných predstaviteľov. Konečne dobrý Schumacherov film. ()

kukuuuc10

Douglas zahrál chytrého, vzdělaného psychouše. V každé scéně, ve které vystupuje, člověk neví, čím ho překvapí. Nejvíc hamburgerárnka a scéna opravování silnice! Duvall zase až moc slušný polda, ale ve finále přijde na to, že je to celé k ničemu, takže: Amando, drž hubu! **** ()

Mafian

Pamatuji své první zhlédnutí tohoto výborného osobního dramatu z dílny nízkorozpočtového kouzelníka, kterému áčkové filmy moc nejdou, Joela Schumachera a dodnes ho považuji za nejlepší Schumacherův film, i když atmosféričtější Telefonní budka šlape Volnému pádu na paty a v některých ohledech ho i překonává. Jak já se u Volného pádu nasmál. Ale po zamyšlení na celým příběhem mě úsměv hezky rychle přešel a druhé zhlédnutí mi ukázalo, že tohle skutečně moc vtipné nebude. Nakonec se mi na filmu nejvíc zalíbila příběhová linie detektiva Martina Prendergasta, který pomstychtivého psychopata D-Fense musí zlikvidovat dřív, než provede něco vážně ošklivého. Objektivně to možná na plnou palbu není, ale subjektivně jsem si Volný pád oblíbil... ()

EKLEKTIK

"Když mi každej uhne z cesty, nikomu se nic nestane." Pět hvězd aneb pět důvodů, proč mě tento film již pětkrát dostal: Vynalézavá kamera Andrzeje Bartkowiaka. Proměnlivá hudba Jamese Newtona Howarda, která naplno zazní až během scény se zatýkáním ekonomicky nestabilního občana. Servírka Sheila Folsomová z Whammy Burgeru v podání Dedee Pfeifferové, mladší sestry slavnější Michelle. Hypnotická atmosféra ospalého letního odpoledne a sociálně kritický pohled na americkou smetánku, jejíž jedinou zálibou je hraní golfu. ()

Stružák

Ten závěr je nezvládnutej, moc "obyčejnej", kýčovitej. Ale to rostoucí napětí, hněv a naštvanost z prvních dvou třetin filmu, to je špičková záležitost. Fakt je hrozná škoda toho konce, kterej veškerou atmosféru předchozích minut poslal trošku do sraček. ()

provitamin

Zvláštny film. Chlapík sa poneviera po meste, snaží sa dostať domov a cestou sa mu stávajú divné veci. Zapletie sa do hádky s kórejským majiteľom obchodu, trochu to tam rozmláti a odnesie si odtiaľ ako suvenír bejsbalku. Následne ho napadnú dvaja členovia gengu, bejsbalkou sa ubráni a ako suvenír si odnenie nožík a neskôr z havárky aj vak plný zbraní, samopalov. V obchode so zbraňami ho napadne nácek, kde sa ubráni s nožíkom a zoberie si odtiaľ ako suvenír bazuku, pri ktorej mu neskôr malý chalanisko vysvetlí ako sa tá bazuka má používať, atď. Celý film je vlastne o Michaelovi Douglasovi, všetci ostatní sú tu (vrátane Duvalla) více méne len štatisti. ()

Bouřňák

Vynikající ukázka psychothrilleru se skvělým hlavním hereckým výkonem a výborným scénářem. Viděl jsem tento film opět po pár letech a nemám mu co vytknout. Opět si mě získal, natchnul a dostal. SUPER ()

Bafo

Todle je proste skvela odysea cloveka kterej se z tydle spolecnosti proste zcvokne - proste nic co by nebylo nepredstavitelne... Skvelej Douglas a dle meho nazoru nejlepsi schumacheruv film... O nas... O nasem svete... ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher