borohub

Je zajímavé, že film s tak malým rozpočtem je schopný překonat megafilmy za stovky milionů dolarů.. Celý film se odehrává v jedné lokaci, ke všemu v něčem tak stupidním jako je telefonní budka. Ale i přesto je to prostě skvělej film. Dost tomu asi pomohl Colin Farrell a F.Whitaker, který se podle mě na podobné role opravdu hodí.. 75% ()

Boudyy

To se tedy Joel Schumacher zase jednou vytáhl. Za málo peněz hodně muziky, dalo by se říct. Je málo kvalitních konverzačních thrillerů, ale Telefonní budka je v tomto dost vyhraněném podžánru jasně jeden z nejlepších filmů. Psychologická proměna Colina Farrela, který musí dát všanc život svůj i ostatních je brilantní. A druhá nejdůležitější postava celého filmu, Kiefer Sutherland, jehož až do konce jen slyšíme, jakbysmet. Snímku pomáhá i kratší stopáž, díky které neustále drží tempo a praktivky nenudí. Prostě zase jeden perfektní zářez Joela Schumachera, který nestárne. ()

adamix

Další vynikajúci kúsok od Joela Schumachera ! Od jeho posledného filmu Voľný pád som bol moc prekvapený. A dnes ma opäť prekvapil jeho film - Telefónna búdka. Od začiatku som si vravel, čo sa tam asi tak bude diať (snáď Colin Farrel bude niekoho vydierať ?), no stalo sa práve naopak, keď som si prečítal obsah filmu. Ako nápad bol skvelý, bolo tu napätie, skoro po celý čas, ale Farrela ako herca stále moc nemusím, i keď v tomto filme nehral špatne. Nepriateľa nevidíme, ale strach z neho nemáme, i keď sme si vedomí toho, čo urobí, keď Stu vytiahne päty z búdky. Podľa českého dabingu máme pocit, že na druhej strane linky hovorí sám Christopher Walken, bohužial to tak není. Na rolu nepriateľa mohli vybrať známejšiu osobu, aj keď jej nevidíme do tváre, len ju počujeme. Ale stále som rád, že to nebol ten tučko, čo predával pizzu, lebo by to bolo fakt blbé. Tučko za 20 sekúnd stihne vybehnúť na druhé poschodie baráku, natrénovať si zmenený hlas, nabiť pušku a namieriť ju na cieľ a zavolať Colinovi a hrať sa na Hannibala Lectera. To by bola fakt veľká stupidita. Ale aj tak, herci ujdú, i keď som svoj názor na Colina stále nezmenil. Schumacher je fakt macher, aby dokázal vytvoriť skvelý psychologický triler. Taká oddychová osemdesiatpäťpercentovka na zamyslenie. U mňa 4* a 85% ()

TonyStark

Budka je skvěle napsaná, zrežírovaná a hlavně zahraná. Farrellovi to napětí věřím. No a pro scénáristy v Čechách je to i výzva, protože tady najít funkční budku je taky námět na slušný drama. ()

JosefTomas

Filmy, u niž se nemění okolí pro mě mají svůj styl, který mi nijak nevadí. Napětí stoupá až na vrchol, žádné zbytečné natáhnutí, jen to, co je nejdůležitější. Colin se role ujmul skvěle a Sutherlandův hlas, který má své charisma, mi přišel jako skvělý záporák, přestože je ve filmu jen hlas. ()

mrclTV

Poriadne napínavá jednohubka, ktorá je presne tak krátka, aby nebola dlhá a roztečená. Vždy, keď už napätie začne pozvoľna povoľovať a pomaly klesať, tajný nepriateľ opäť raz zvihne latku a slušne nakopne. Ale na 5* to nie je, nie ste napnutý ako struny po celý film, aj keď má dosť skromnú stopáž (zimomriavkový efekt nie je 100%tný). Slušná reality-show, v ktorej vypláve na povrch skutočné ja hlavnej postavy, tie rádoby reality-show čo chodia v našich telkách sú slabučký odvar tejto "zábavky". Veľmi dobré hranie z Farrellovej strany a poteší aj veľmi dobrý hudobný doprovod záverečných titulkov. ()

Mire

Originálny námet, navyše s veľmi vhodne zvolenou stopážou, počas ktorej nie je čas na poľavenie alebo nudu. Colin Farell zahral veľmi presvedčivo spolu so "záhadným" hlasom v telefóne. Veľmi dobré. ()

DassemUltor

Před pár dny znova puštěno po mnoha letech a co dodat, je to prostě velmi dobrý film. Každý kdo neviděl, by měl napravit. Navíc potěší i krátká délka, 80 min. bohatě stačí a je to příjemná změna oproti filmům se 137 minutami apod. Colin Farrell i díky tomuto filmu jeden z mých nejoblíbenějších herců, skvělý výkon. :) ()

Gamekeeper77

Výborný thriller, který Vás na začátku schlamstne a vyflusne až na konci. Vážně, takhle nepolevujíci tempo po celou dobu filmu, to se jen tak nevidí. A to je paradoxně možná právě to, co pro mě budce bere pátou hvězdu. Po akční stránce je všechno super, jen mi tu klasicky pozvolnejší rozjezd a nějaká ta vata kolem vážně trochu chybí. I když hodně dobrej, působí na mě film jaksi neúplně, jen jako skvělá dlouhá scéna, nebo výtažek toho nejlepšího z plnohodnotnýho akčňáku. 85%. ()

LdaVinci

Úžasný, úžasný, úžasný... 80 minut napětí, přestože jste po celý ten čas na jednom jediným místě... skvělej film, a myslím, že i skvělý herecký výkony... :) ()

PlayEasy

Strhující psychický rozklad arogantního newyorského PR manažera (brilantní sólo Colina Farrella), který si bohatě vystačí s rušným manhattanským bulvárem, několika kvalitními herci (a hlasem ;) a jednou telefonní budkou! Schumacherova kariéra by se dala přirovnat k horské dráze - tím pádem je Phone Booth jejím nejvyšším bodem. 95% ()

Pitryx

Zajímavé. Film z jednoho místa s několika herci, a přesto je to nervák jako prase. Velmi dobře natočeno. Děj má švih a v podstatě nemá hluché místo. ()

PATWIST

Film sa odohráva na jednom mieste ale je poriadne napínavý vďaka hraniu Colina Farella a hudby, ktorú pre film zložil Harry Gregson-Williams ()

MirkaP

Nečekaně mnoho se může odehrát v telefonní budce. Dobrej napínák, ale pochybuji o tom, jak by fungoval při opakovaném shlédnutí. ()

Tominni

Je až překvapivé, co všechno dokáže vytěžit Joel Schumacher z filmu, který se odehrává skoro celý na jednom místě a přitom mu téměř nic nechybí. Napětí parádní a i samotné zakončení je důstojné.  Je vidět, že někdy stačí málo k velkému výkonu. Ten pocit, kdy musíte říci před všemi pravdu, která bude tak moc bolet...... ()

ostravak30

Telefonní budka je velmi originální thriller. Jeden muž, jedna budka a dlouhý telefon. Pravda je, že New York je navíc k podobnému ději jako stvořený a celkově s prostředím i atmosférou se film povedl. Má své napětí i gradaci. A upřímně řečeno, ne že bych souhlasil se zabíjením, ale podobnou facku by si zasloužilo více lidí, samozřejmě bez mrtvol. Stuovi trvalo než mu došlo, jak vlastně žije, kolik lidí podvádí a jak arogantně se chová. Colin Farrell byl na počátku kariéry, když natočil budku. Sice už měl nějaký film za sebou, ale Telefonní budka to odšpuntovala a definitivní tečku za slávou Minority Report a Hartova válka natočené ve stejném roce. Škoda, že celý film je napjatý a závěr to docela pokazí, přijde mi nelogický a hloupý. Zvláště proto, že tvůrci si naschvál nechali otevřené zadní vrátka, přičemž ještě pár věcí vysvětleno nebylo. ()

hrumsrt

Muž, který zabil netopýřího hrdinu hned na několik let, má na svém kontě přece jen několik opravdu kvalitních snímků. A jedním z nich je právě tenhle komorní thriller stojící na ploše jednoho čtverečního metru. Nevěrník Stu promění každodenní stres mezi dvojím životem za něco zcela jinak svazujícího. Ze slušnosti vezme náhodný hovor do budky, čímž si převratí život a vůbec celý Manhattan naruby. Jeden cápek v kvádru a extravagantní fialové košilce má jediný úkol, dělat společnost hošanovi na drátě. Nesmí položit když si chce pár prostitutek zavolat, natož když vedle zastřelí nějakýho obejdu. Geniální nápad, který s nervózně nevyrovnaným výkonem Colina Farrella nakonec utváří perfektní žánrovku. Takhle adrenalinový počin si ale zasloužil propracovanější finále. 80% ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor