Nezvratný osud 2

Final Destination 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

Jeden z mála filmů(obzvlášt hororů) kde se mi líbila víc dvojka!Sice už nemá ten punc originality,ale přijde mi po všech stránkách vypiplanější -hlavně audiovizuálně,úmrtí jsou taky "stylová" a bouračka na dálnici nejlepší jakou jsem kdy viděl.Pro někoho je mínusem absence atmosféry,ale já ji nějak nepocitoval ani v jedničce...(7.8.2010)

Tak pokracovani si nastesti udrzelo vysoce nastavenou latku prvniho dilu. Smrti uz sice nejsou tak vynalezavy, vetsinou proste nejaka vec nekoho zabije a nevidime jako v prvnim dile pomalu kapajici vodu, povolujici nitku atd., ale presto jsou docela napadity, originalni a docela dost krvavy (nektery). Pribeh je skoro stejnej jako v prvnim dile, jen tvurci oba dily vzajemne provazali, coz nevadi, ale taky to filmu nijak nepomaha. Opet nez abych se bal, jsem byl spis napnutej kdo, kdy a jak umre, ale zaroven jsem se dobre bavil. Navic ta uvodni bouracka je proste lahudka. Tohle pokracovani radim zhruba na stejnou uroven s prvnim dilem.(3.5.2006)

Menej atmosféry, viacej prekombinovaný a menej prehľadne zrežírovaný scenár (respektíve menej prehľadne zostrihaná surovina, vyberte si). Celkovo hektickejšie než jednotka, náladovo uvolnenejšie a popcornovejšie, s jemnou dávkou čierneho humoru. Dosť brutálne gore. A k tomu najlepšia scéna z celej trilógie - úvodná reťazová autohavária je najlepšie natočenou, akú som videl vo filme. Stuhla mi krv v žilách.(9.4.2003)

Jak se tu u některých filmů divím, že dostaly tak nízké hodnocení, u tohoto filmu jsem překvapen za tak vysoké. Krom dobrých efektů jsem totiž neshledal tento horor vůbec zábavným. Ano.. některým scénám jsem se zasmál, ale k smíchu asi být neměly. Spíš to byla taková malá sbírka nechutností poslepovaná nudným dějem. Nebýt neskutečně skvělé úvodní scény s řetězovou havárií, asi bych dal i menší hodnocení. Na tom ale nejde stavět fim, proboha.. Asi to není moje krevní skupina, nebo prostě čekám od hororu víc. 50%(30.3.2010)

Neskutečně vydařený začátek!!!! --- TAKHLE SKVĚLE NATOČENOU HAVÁRKU JSEM NIKDY PŘEDTÍM NEVIDĚL !!!!!!!!!!!!!!!! --- Pro mě osobně mnohem lepší úvod než nabízí první díl. Bohužel po první smrti je ta kvalita hodně rozkolísaná a padá do těch béčkových vod. Je to obrovská škoda takhle zahodit skvělý námět!!! Přesto si stojím za tím, že je to nejlepší díl série. 65%(18.4.2009)

• - V originálním scénáři bylo Timovi (James Kirk) devět let, produkční společnost ale tlačila na tvůrce, aby nenechávali zabít tak malé dítě. Nakonec se tak dohodli na věku patnáct let. (Dreadd)

• - Původně měly být při havárii na dálnici skutečné klády, ty se však dostatečně neodrážely od země a byly nahrazeny počítačovou animací. (Dreadd)

• - Sanatorium, ve kterém je zavřená Clear (Ali Larter), bylo použito i ve filmu Halloween: Zmrtvýchvstání (2002). (Dreadd)