Nezvratný osud 2

Final Destination 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

„Svoj život si riadim sám.“ - „Dám ti to na náhrobný kameň.“ Gore, drsný zmysel pre humor a Candyman Tony Todd sú jedna vec. Druhou vecou je, že je to viac remake, než sequel. Tým sa stráca moment prekvapenia, scenár je (okrem pôvabne zapletených vraždiacich scén) slabý a nezaujímavý, réžia fádna (až na úvodnú masovú dopravnú nehodu, režisér je bývalý kaskadér a fakt sa snaží, ale stále to pripomína Kobru 11) a znepokojivá atmosféra neprišla. Solídny priemer, ale zároveň i rutina a opakovanie sa. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/620/(6.12.2004)

• mchnk

Výměna tváří proběhla v pořádku, v hlavní roly před tim kluk, teď holka v pořádku, téma naprosto ta samá blbost v pořádku, můžeme začít psát scénář takže, tenhle kluk umře takhle, tahle holka takhle no a nějak to dopadne stejně bude trojka. Nho co dodat za úvodní scénu na dálnici dávám hvězdičku navíc. Jinak koukám, že to má víc dílů, ale to už fakt m..ám neé.(12.9.2011)

Slušný průměrný thriller u kterého se nenudíte, ale rozhodně neobstojí při srovnání s mistrovským prvním dílem. Jedničku miluju - pro tajemnou atmosféru, pro zajímavé postavy, pro pocit něčeho tajemného, plíživého, děsivého, neznámého, něco před čím nemůžete utéct a co vás může ohrozit ze všech stran. Navíc jsem i celkem pochopil logiku děje. Zde logika chybí, či je tak překombinovaná, že se v tom ztrácím. Postavy mě až tak nezajímají (ani nejsou tak dobře prokreslené jako v jedničce, hlavně mě mrzí absence Alexe Browninga). Umírá se tu barvitěji, někdy až s vtipem a s velkým naturalismem, ovšem v jedničce bylo více napětí. Úvodní autonehoda je brilantní, ale letecká katastrofa v jedničce byla působivější.(26.8.2003)

Devadesát minut, které utečou jako voda, byť se svižné peřejky občas změní ve "volej". Sice jsem si většinu filmu nebyl jistý, na co se to vlastně dívám, ale poslední záběr mě utvrdil v tom, že je to hodně černá komedie stavějící na všemožně překombinovaných způsobech smrti (něco jako Incredible Machine pro Smrťáka:)) , drhnoucí "jenom" na něčem, co by mělo být příběh. Herecké výkony celkem ujdou a je to zábava - jakkoliv morbidní. Nutno ale podotknout, že tak dobře (drsně) natočenou řetězovou havárii na dálnici jako je otvírací scéna FD2 jsem ještě neviděl. 70%(19.11.2011)

Podle mě nejlepší díl ze série! Od začátku do konce se pořád něco dělo. Úvodní vidina , která ukázala velkou nehodu na dálnici byla skvělá ! Smrtlené nehody tu byly dost - třeba skřípnutá hlava ve výtahu , rozdrcený kluk,který chtěl vyplašit holuby a konec byl nejlepší ... ugrilovaná noha na stole :) Pochybuji,že někdy bude lepší díl. Takže mé hodnocení : 96%(10.11.2010)

• - Kvůli natáčení obrovské dopravní nehody bylo uzavřeno několik kilometrů dálnice po několik dní. (Dreadd)

• - Sanatorium, ve kterém je zavřená Clear (Ali Larter), bylo použito i ve filmu Halloween: Zmrtvýchvstání (2002). (Dreadd)

• - Děj filmu se odehrává přesně rok po 1. díle. (Žralok)