Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Smrt se nedá ošálit, a pokud se člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Snaží se být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona, její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke. Dívka poté vyhledá Clear, která ji upozorní na význam předtuch a vezme ji za cynickým znalcem smrti Bludworthem. Ten jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (533)

golfista 

všechny recenze uživatele

Na horor jsem se spíš bavil, ale to mi vůbec nevadilo :) Atmosféra z prvního dílu tu sice není, ale zato přibylo černého humoru. Pro mě byl velmi příjemný režisérský přístup k detailům .... Úvodní bouračka je jednou z nejlepších akčních scén, které jsem kdy ve filmu viděl ! ... Celé je to tak na 70%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Jen pro své pobavení Smrt s námi pohrává si jako s přirozením… Z dosavadní pentalogie asi nejkomplexnější díl. Přiměřeně brutální, zručně natočený, černým humorem citlivě okořeněný a věřte mi, haprující logika není to, co by mělo fandu žánru v danou chvíli zajímat - vždyť sám Chmurný žnec ji má taky na háku.. P.S.: Úvodní hromadná havárie (i přes to těžko uvěřitelné panoptikum řidičů na kilometr dálnice) je, co se týká kamery, střihu a především efektu na diváka, naprostý skvost. Zúčastnit se jí Simír, cítil by se jako doma.. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Tento diel je uvoľnenejší a zábavnejší. Stručne povedané komerčnejší. Ale nič nie je dokonalé. Teda okrem úvodnej scény, scény s milionárom a záverečnej scény. Niekde v strede sa film zamotáva a snaží sa o depresiu - čo sa nie veľmi darí. Príde aj pár neoriginálnych vrážd, ale skvelé "gore" to zachráni. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ono je to v podstate presne to isté, čo som videl v prvej časti. No nevadí. Myšlienka natočiť horror o samotnej Smrti si zaslúži pokračovanie. Skupine mladých ľudí sa, vďaka predtuche, podarí na poslednú chvíľu vyhnúť smrteľnej nehode. Tento krát to nie je letecká katastrofa, ale strašná reťazová búračka na rušnej dialnici. Zdanlivé šťastie sa však pre nich všetkých onedlho zmení na boj o život. Smrť sa pre nich vrátila. Nik ju nedokáže oklamať. Ich čas už prekročil svoj limit. Musia zomrieť. Ich osud je nezvratný! **** ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Malilinké riziko zanedbatelných spoilerů. Mhmm.. Pro mě je tenhle film moc příjemným překvapením. Podle mě je Final Destination 2 ohromně důstojným pokračovatelem hodně dobrého prvního dílu, a dokonce ho v lecčem překonává. Způsoby smrti jsou tu rafinovanější, efektivnější a i vtipnější, film má tempo a jednu naprosto odbourávající akční sekvenci, která mi vyrazila dech. Navíc má docela důmyslný příběh, který nečekaně chytře navazuje na první film. Má slušné mladé herce, kterým vévodí má oblíbenkyně, fešná Ali Larter, a jí zdatně sekundující A.J. Cook. Celkově vzato jsou pro mě první i druhý díl Final Destination výborná zábava, balancující na hranici tří až čtyř hvězd. Opět jako u prvního dílu ovšem nakonec dám jen tři, kvůli nešikovnému konci, který naprosto postrádá tu sílu, jakou měl film na začátku. Tedy - velice, opravdu velice silné tři hvězdy. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky... ()

Galerie (101)

Zajímavosti (28)

  • Severoamerické tržby byly 47 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 90,9 mil. (NIRO)
  • Quentin Tarantino prohlásil, že úvodní dálniční scéna byla jednou z nejlepších automobilových akčních scén, které kdy viděl. Scéna byla nominována na cenu MTV Movie Award v kategorii nejlepší akční scéna, ale cenu si nakonec odnesl film Pán prstenů: Dvě věže (2002) za bitvu o Helmův žleb. (Terva)
  • Poté, co v úvodní scéně dojde k nehodě, volá policista posily. Vzápětí se vyřítí nákladní auto a smete první auto, které zablokovalo nájezd na dálnici. Toto auto nicméně zablokovalo silnici několik metrů od dopravního pruhu dálnice, zatímco v tomto záběru stojí částečně v dopravním pruhu. Řidička byla mimo vůz, takže se auto nemohlo přesunout. (A7X92)

Související novinky

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (více)

Reklama

Reklama