Smrt se nedá ošálit, a pokud se člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Snaží se být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona, její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke. Dívka poté vyhledá Clear, která ji upozorní na význam předtuch a vezme ji za cynickým znalcem smrti Bludworthem. Ten jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život... (TV Nova)

POMO

Menej atmosféry, viacej prekombinovaný a menej prehľadne zrežírovaný scenár (respektíve menej prehľadne zostrihaná surovina, vyberte si). Celkovo hektickejšie než jednotka, náladovo uvolnenejšie a popcornovejšie, s jemnou dávkou čierneho humoru. Dosť brutálne gore. A k tomu najlepšia scéna z celej trilógie - úvodná reťazová autohavária je najlepšie natočenou, akú som videl vo filme. Stuhla mi krv v žilách. ()

KevSpa

Co to provedli s mým oblíbeným teen hororem? Způsoby umírání jsou v pokračování sice napínavé a rafinované, ale ta šílená překombinovanost celého děje bije do očí a degraduje zbytečně slibně se rozvíjející snímek. Navíc po nějaké době se celý tenhle film stává hororovou komedií, což na 90% určitě nebyl záměr tvůrců. Jako komedie je to skutečně vtipné, ale jako horor přitažené za vlasy - nechtěná směšnost tenhle film prostě ničí a je velmi nedůstojným pokračováním výtečného a originálního hororu. To ale neznamená, že jsem se nepobavila. ()

Gemini

Devadesát minut, které utečou jako voda, byť se svižné peřejky občas změní ve "volej". Sice jsem si většinu filmu nebyl jistý, na co se to vlastně dívám, ale poslední záběr mě utvrdil v tom, že je to hodně černá komedie stavějící na všemožně překombinovaných způsobech smrti (něco jako Incredible Machine pro Smrťáka:)) , drhnoucí "jenom" na něčem, co by mělo být příběh. Herecké výkony celkem ujdou a je to zábava - jakkoliv morbidní. Nutno ale podotknout, že tak dobře (drsně) natočenou řetězovou havárii na dálnici jako je otvírací scéna FD2 jsem ještě neviděl. 70% ()

golfista

Na horor jsem se spíš bavil, ale to mi vůbec nevadilo :) Atmosféra z prvního dílu tu sice není, ale zato přibylo černého humoru. Pro mě byl velmi příjemný režisérský přístup k detailům .... Úvodní bouračka je jednou z nejlepších akčních scén, které jsem kdy ve filmu viděl ! ... Celé je to tak na 70%. ()

Lima

Pouze nastavovaná kaše. Když si odmyslím pěkně zrežírované a promyšlené mordy, zůstane jenom scenáristicky připitomělá zápletka. Některé ty mordy jsou sice výstavní (průlet kmene policejním autem při úvodní megabouračce jsem si musel pustit dvakrát po sobě, to se jen tak nevidí), ale fascinace smrtí, byť sebelépe zinscenovanou, jde jinak naprosto mimo mně. ()

• Během filmu můžete spatřit ústřižky novin, na kterých jsou zobrazeny postavy z původního filmu Nezvratný osud. Zřetelně lze vidět Devon Sawa, Chad Donella a Kerr Smith. Všechna tři jména postav (Alex Browning, Tod Waggner and Carter Horton) jsou zmíněny v tomto pokračování. (Valsadora)
  • Před nehodou na dálnici hraje z rádia „Highway To Hell“ od AC/DC. (Duoscop)
  • Původně měly být při havárii na dálnici skutečné klády, ty se však dostatečně neodrážely od země a byly nahrazeny počítačovou animací. (Dreadd)