Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Smrt se nedá ošálit, a pokud se člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Snaží se být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona, její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke. Dívka poté vyhledá Clear, která ji upozorní na význam předtuch a vezme ji za cynickým znalcem smrti Bludworthem. Ten jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (533)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Opravdu veliké překvapení. Po nevýrazné jedničce přichází mnohem nadupanější pokračování, ve kterém si tvůrci smrt hlavních hrdinů ještě více užívají. Narozdíl od prvního dílu jsem se u Final Destination 2 nenudil ani malinkou chvilku a z té hromadné autohavárie by se mohla mnohé naučit i taková Kobra 11. 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Svoj život si riadim sám.“ - „Dám ti to na náhrobný kameň.“ Gore, drsný zmysel pre humor a Candyman Tony Todd sú jedna vec. Druhou vecou je, že je to viac remake, než sequel. Tým sa stráca moment prekvapenia, scenár je (okrem pôvabne zapletených vraždiacich scén) slabý a nezaujímavý, réžia fádna (až na úvodnú masovú dopravnú nehodu, režisér je bývalý kaskadér a fakt sa snaží, ale stále to pripomína Kobru 11) a znepokojivá atmosféra neprišla. Solídny priemer, ale zároveň i rutina a opakovanie sa. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/620/ ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

A je to tu zase. Smrt jeden rok odpočívala, aby se vrátila ještě silnější a nápaditější než v prvním díle a dokončila resty, které jí vznikly v důsledku narušení jejího plánu, když několik lidí vystoupilo z letu č. 180 a tím zůstali naživu, ač měli zemřít, a kteří tak svým vystoupením z letadla nepřímo ovlivnili životy dalších lidí, které smrt měla vyčíhnuté. Musím říci, že toto pokračování mě v mnoha ohledech příjemně překvapilo. Především je to promyšlený děj, v němž jsme svědky několika překvapivých zvratů, a který je promyšlen do nejmenších detailů. Dále jsou to zase o něco nápaditější způsoby smrti a především úvodní děsivá vize, nehoda na dálnici je totiž úžasně hrůzostrašná. A nakonec je originální i způsob, kterým se hlavní hrdinka na konci filmu pokusí přelstít smrt, ale jak už nás naučilo několik dílů Nezvratných osudů, smrt se nikdy nedá přelstít a nikdy není konec, dokud smrt nedohoní všechny resty. A jako příjemný bonus vnímám to, že je toto pokračování obohaceno o úžasný černý humor, párkrát jsem se totiž opravdu skvěle pobavil. Já osobně jsem s tímto pokračováním spokojený, ale pět hvězdiček ode mne mohl z principu dostat jen úvodní díl za svou originalitu, tohle už je přece jen opakované schéma, a tak uděluji "pouze" čtyři hvězdy, i když i to je dle mého názoru velice kvalitní hodnocení. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Malilinké riziko zanedbatelných spoilerů. Mhmm.. Pro mě je tenhle film moc příjemným překvapením. Podle mě je Final Destination 2 ohromně důstojným pokračovatelem hodně dobrého prvního dílu, a dokonce ho v lecčem překonává. Způsoby smrti jsou tu rafinovanější, efektivnější a i vtipnější, film má tempo a jednu naprosto odbourávající akční sekvenci, která mi vyrazila dech. Navíc má docela důmyslný příběh, který nečekaně chytře navazuje na první film. Má slušné mladé herce, kterým vévodí má oblíbenkyně, fešná Ali Larter, a jí zdatně sekundující A.J. Cook. Celkově vzato jsou pro mě první i druhý díl Final Destination výborná zábava, balancující na hranici tří až čtyř hvězd. Opět jako u prvního dílu ovšem nakonec dám jen tři, kvůli nešikovnému konci, který naprosto postrádá tu sílu, jakou měl film na začátku. Tedy - velice, opravdu velice silné tři hvězdy. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky... ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Povrchné vnímanie okolitej reality okom teenagera sa dostáva do drsnej konfrontácie s náhlym a riadne krvavým pripomenutím sa vlastnej smrteľnosti. Adrenalínová jazda o zmene užitia si života v rozpuku mladosti na panickú snahu prekabátiť zjavne si užívajúcu smrť. Svižný dej s originálne vygradovanými mordami vydarene balansuje na hranici ostrého krváku a odľahčenej zábavy. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (30)

  • Kvůli natáčení obrovské dopravní nehody byl na několik dní uzavřen několikakilometrový dálniční úsek. (Dreadd)
  • Severoamerické tržby byly 47 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 90,9 mil. (NIRO)

Související novinky

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (více)

Reklama

Reklama