Nezvratný osud 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

• novoten

Pokud jsem u prvního dílu psal, že scénáristé svoje postavy odpravují s morbidním humorem, nevím, co mám napsat tady, protože zde už se způsoby smrti dostaly do místy více, místy méně zábavných extrémů (viz kabely, které nikdo nevytahuje). Tvůrci se ale mohli pokusit zápletku alespoň pozměnit a ne jen průhledně opisovat. První výročí letu nebo záchrana cestujících od havárie ve stylu "vidím bouračku, tak šlápnu na plyn o to razantněji" na zážitku vážně nepřidají. Když se pak začne do klišé zabředávat stále hlouběji a všechny dialogy na téma "Smrt chce dohnat svoje resty" působí velmi směšně, upadá i zájem o další díly. Ten první vypadá ve světle svého pokračování hned o poznání lépe.(30.4.2006)

• KevSpa

Co to provedli s mým oblíbeným teen hororem? Způsoby umírání jsou v pokračování sice napínavé a rafinované, ale ta šílená překombinovanost celého děje bije do očí a degraduje zbytečně slibně se rozvíjející snímek. Navíc po nějaké době se celý tenhle film stává hororovou komedií, což na 90% určitě nebyl záměr tvůrců. Jako komedie je to skutečně vtipné, ale jako horor přitažené za vlasy - nechtěná směšnost tenhle film prostě ničí a je velmi nedůstojným pokračováním výtečného a originálního hororu. To ale neznamená, že jsem se nepobavila.(6.3.2003)

• mchnk

Výměna tváří proběhla v pořádku, v hlavní roly před tim kluk, teď holka v pořádku, téma naprosto ta samá blbost v pořádku, můžeme začít psát scénář takže, tenhle kluk umře takhle, tahle holka takhle no a nějak to dopadne stejně bude trojka. Nho co dodat za úvodní scénu na dálnici dávám hvězdičku navíc. Jinak koukám, že to má víc dílů, ale to už fakt m..ám neé.(12.9.2011)

Ak chcete vidieť prekombinovaný dej, pozrite si NEBEZPEČNÉ HRY. Tento horor o smrti (teda smrtke, nie nejakej filozofickej myšlienke) prekonal svojho predchodcu. Spoľahlivo Vás udrží v napätí, príjemne graduje a netrpí neduhom záverov postavených na hlavu. V škále morbídnej zábavnosti si zaslúži poprednú priečku. (6.4.2004)(6.4.2004)

Snad ještě lepší (hlavně ve smyslu drsnější a dynamičtější) než jednička. Ale naproti tomu méně ponuré a originální. Mrazení v zádech mě doprovázelo skoro při každém úmrtí (fakt skvěle promyšlené). Tedy až na to závěrečné, to jsem se (stejně jako Tosim) úmyslně smál. A ta úvodní mega bouračka je vážně fantastická! Tolik mrtvol a výbuchů v jedné scéně - prostě slast! ;-) 80%(19.12.2004)

• - Kvůli natáčení obrovské dopravní nehody bylo uzavřeno několik kilometrů dálnice po několik dní. (Dreadd)

• - Znamení je i hned na začátku filmu, kdy kamera přejíždí po pokoji. V jednu chvíli míjí sešit s nápisem Road Trip, ale písmeno T je zakryto jiným předmětem, a tak vidíme pouze Road rip. (mangui)

• - Keegan Connor Tracy, představilka Kat, byla do své role obsazena pouhých 5 dní před natáčením. (Miuri)