Nezvratný osud 2

Nezvratný osud 2

Horor / Thriller / Fantasy

USA / Kanada, 2003, 90 min

• Lima

Pouze nastavovaná kaše. Když si odmyslím pěkně zrežírované a promyšlené mordy, zůstane jenom scenáristicky připitomělá zápletka. Některé ty mordy jsou sice výstavní (průlet kmene policejním autem při úvodní megabouračce jsem si musel pustit dvakrát po sobě, to se jen tak nevidí), ale fascinace smrtí, byť sebelépe zinscenovanou, jde jinak naprosto mimo mně.(17.10.2004)

„Svoj život si riadim sám.“ - „Dám ti to na náhrobný kameň.“ Gore, drsný zmysel pre humor a Candyman Tony Todd sú jedna vec. Druhou vecou je, že je to viac remake, než sequel. Tým sa stráca moment prekvapenia, scenár je (okrem pôvabne zapletených vraždiacich scén) slabý a nezaujímavý, réžia fádna (až na úvodnú masovú dopravnú nehodu, režisér je bývalý kaskadér a fakt sa snaží, ale stále to pripomína Kobru 11) a znepokojivá atmosféra neprišla. Solídny priemer, ale zároveň i rutina a opakovanie sa. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/620/(6.12.2004)

• Phobia

Vzhledem k příjemnému překvapení z prvního filmu jsem se na dvojku docela těšila. Já bláhová, namísto relativně originálního, dobře vypointovaného příběhu mi byl předložen zdegenerovaný klon bez atmosféry, beze špetky napětí. Pokud postavy z jedničky nebyly kdovíjak sympatické, tak pokračování nabízí snůšku absolutně nesympatických fakanů. Byl by to důvod se víc těšit, jak si je osud vychutná, ale byli mi natolik volní, že jsem veškerá úmrtí sledovala s nezájmem, fakt jsem se hrubě nudila. Odklon ke komedii nebyl z mého hlediska dobrým tahem, označení Horor/Thriler/Fantasy je ve všech třech slovech totálně mimo mísu. Trapárna je správný výraz. 35%(16.3.2009)

Jedničku jsem sice neviděl, ale pokud je stejně morbidně-humorná jako "Nezvratný osud 2", tak si ji v budoucnu seženu...Žádné přehnané ambice, přímočarost, zajímavě zvrhlé způsoby smrti a vše prodchnuté nejčernějším humorem, jaký si jen dovedete představit - posledních cca 30 vteřin je geniálních!! Super zábava.(9.5.2006)

Neskutečně vydařený začátek!!!! --- TAKHLE SKVĚLE NATOČENOU HAVÁRKU JSEM NIKDY PŘEDTÍM NEVIDĚL !!!!!!!!!!!!!!!! --- Pro mě osobně mnohem lepší úvod než nabízí první díl. Bohužel po první smrti je ta kvalita hodně rozkolísaná a padá do těch béčkových vod. Je to obrovská škoda takhle zahodit skvělý námět!!! Přesto si stojím za tím, že je to nejlepší díl série. 65%(18.4.2009)

• - Keegan Connor Tracy, představilka Kat, byla do své role obsazena pouhých 5 dní před natáčením. (Miuri)

• - Kniha, kterou čte Tim je " Pytel kostí " od Stephena Kinga. (Valsadora)

• - Původně měly být při havárii na dálnici skutečné klády, ty se však dostatečně neodrážely od země a byly nahrazeny počítačovou animací. (Dreadd)