Smrt se nedá ošálit, a pokud se člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Snaží se být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona, její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke. Dívka poté vyhledá Clear, která ji upozorní na význam předtuch a vezme ji za cynickým znalcem smrti Bludworthem. Ten jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život... (TV Nova)

domirovec

Jó jo, tohle bylo dobrý!.. Nezvratný osud 2 je rozhodně velmi povedené pokračování dnes již kultovní klasiky z roku 2000, ve kterém se znovu parta přátel (kteří se mimochodem poznají zcela náhodou) dostanou do poměrně velkého problému.. mají totiž smrt v patách. No a když je řeč o smrti a umírání, ve filmu je hodně nápaditých smrtí, které působí nejen originálně, ale také realisticky, což je na tom celém asi to nejděsivější.. 4/5 ()

Pořez

S úvodní havárií na dálnici si někdo dal opravdu práci. S přibývajícím časem mi ale práce "Paní Smrtky" připadala čím dál víc přitažená za vlasy. Způsoby drastické do takové míry, až jsem se chvílemi neubránil smíchu (to se mi líbilo), ale jen do chvíle, kdy tvůrcům evidentně došly nápady a z "těžce uvěřitelných náhod" se staly "náhody lehce neuvěřitelné". ()

plagjoklas

toto uz nie je take dobre ako jednotka. Ma to moc prekombinovany pribeh a moc zlozito sa to snazi o spojitost s jednotkou. Ale atmosfera je tu vazne dobra a vrazdy su take chutovkove ze som iba zíral. zaujimavy film ... nebyt toho prekombinovania hodnotenie by bolo vyssie. ()

Cruchot

Výborně natočený horor s notnou dávkou černého humoru. Film je v podstatě hrozně brutální, ale vše je bráno tak nějak s nadhledem a vyznění už tolik brutální není (samozřejmě člověk na to musí mít náturu). Nápad pravda samozřejmě stejný jak v jedničce, ale děj je zajímavý, nepředvídatelný a má spád. Já jsem se výborně bavil. ()

Merggie

Jednotka bola viac o atmosfére, dvojka o spôsoboch odchodu na onen svet. Vidno, že druhú časť netočil Wong. Ellis šiel jednoznačne po obrazovom nasýtení. Kamera bola akčnejšia, film celkovo farebnejší, rozmanitejší a postavy umierali morbídnejšie ako v prvom dieli. Takisto indície oznamujúce blízkosť Smrti sa mi zdali kreatívnejšie (reťazová havária bola úžasne natočená). Po obrazovej stránke sa teda niet na čo sťažovať. Oproti prvej časti však dvojke chýbala miera. Film sa zvrhol na vypočítavanie mŕtvych a súťaž o najbizarnejšiu smrť. Podivne sa naložilo aj so záverom filmu. Kým v jednotke bol koniec akýsi nedotiahnutý, v dvojke bol až príliš prekombinovaný. Celkovo však musím povedať, že dvojka sa mi páčila viac najmä vďaka onej nápaditosti. Takýto film sa jednoducho zaobíde aj bez pochmúrne mysterióznej atmosféry. Tak ako som sa ja nezaobišiel bez porovnávania jednotky a dvojky. ()

illy.cz

Dle mého názoru je celá série velmi povedená, ale ze všech nejlepší je stejně tenhle díl. Hlavně kvůli opravdu výborně natočené úvodní bouračce na dálnici a velmi originálním a krvavým úmrtím jednotlivých hrdinů. Jednička byla originál, tohle je kopie, která je dotažena až na hranici dokonalosti (samozřejmě v rámci žánru ,,teen hororů"). Ellis se pro béčkové filmy vyloženě narodil, ale to vůbec nevadí, protože je vážně umí. ()

Leoric

Stupidita parazitující na dobrém jménu, ale to už je ohraná deska. Film se snaží ohromit, a tak je příběh překomplikován tak, že film začne nudit, finále už pak působí 'jen' směšně. ()

Barak

Mé srovnání s jedničkou? Je to více akční, více brutální, lepší úvodní navnazovací sekvence, více se teorizuje, místo navzájem se znajících studentů jsou tu navzájem se neznající dospělí a celé to působí.. lépe než jednička? Staví to vlastně na úspěchu svého předchůdce - během filmu se na něj taky mnohokrát odkazuje -, takže když jste viděli první díl a teď jdete do tohohle, tak už víte, co vás čeká a postrádáte ten pocit něčeho nového, takže to není už tak "šokující" jako poprvé (což je škoda, ale jinak to udělat nejde). Každopádně je to hodně vydařené pokračování. Posledních cca 5-7 vteřin je (záměrně?) směšných.... ()

Biopler

Úvod na diaľnici je suprový, ako začnú padať tie haldy dreva, to je kúsok. No tam to končí, nápady sú trochu horšie ako v jednotke, ale dá sa to dopozerať dokonca. ()

ex.it

Rozhodla jsem se to hodnocení trochu zvednout. I když byl film trochu slabší než jednička, já se bavila stejně. Dokonce už mě to donutilo i uvažovat, jestli kolem nás opravdu něco jako osud není. A to se mi nestává často. Mám ráda filmy, kde to není založeno v první řadě na krvi, ale na tajemnu a hádankách. Po pravdě miluju, když mi běhá mráz po zádech a miluju otevřené konce. ()

emdvojka

Jediné čo si zapamätáte v tomto "teen" horore je tá úvodná reťazová autohavária...potom to postupne stráca šťavu aj keď "smrť" niekedy vraždí veľmi efektne, aj tak Vám to za malý čas vyšumí z hlavy... ()

ICE-GRADLO

Poprvý jsem nechápal, podruhý jsem pochopil a potřetí se bavil. :D Děj je přímo spjat s prvním dílem, takže nedoporučuji přeskakovat. Herci nic moc a je dobře, že tak krasně poumírali. Toliko asi hodnoceni, lepší 3*. ()

Jeand´Boa

Stále dobré, stále svým způsobem zajímavé...co nelze upřít, je propracovanost a zdařilost úvodní scény hromadné havárie...rozhodně zdařilé navázání na překvapivý první díl... ()

Dimo

Nečekaně napínavý film, se skvěle natočenými nehodami. Už jen kvůli nim stojí za to snímek vidět. ()

tranquill

Návaznost s prvním filmem je vysoká. Méně mysteriozity je zase nahrazeno nápaditěji zpracovanými "nehodami". Spokojenost! ()

Kadas97

Perfektné pokračovanie výbornej jednotky, ktoré som mal tú česť vidieť ako prvé a priznávam, že v 13 rokoch bolo toto pre mňa jednotkou medzi horormi. Úvodná "nehoda" tu bola neskutočne dobre natočená a potvrdzuje sa mi to vždy, keď vidím nákladiak vezúci gulatinu. Postavy sú sympatické, ale často sú sympatickejšie ich odchody na druhý breh rieky Styx. Atmosféra taká tuctová, ale na druhú stranu je celý film okorenený čiernym humorom. 8 z 10 ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (více)