Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

waska

Není to už tak dobré jako jednička, ale stále dobrá podívaná. Eddieho milovali všichni díky téhle roli. ()

Ceberus

Taková svižná pohodovka s ukecaným Murphym. Kombinace jmen Jerry Bruckheimer & Tony Scott ve mně vyvolalo přehnané očekávání, jenže v době natáčení filmu to přece jen ještě nebyly takové pojmy jako dnes. Za zmínku stojí novácký dabing Zdeňka Mahdala, který sice při mluvě vůbec nezní jako originál Murphy, ale jeho smích dabuje parádně. :-) ()

Sign

Důstojné pokračování skvělé klasiky :-) nemá to už sice tu krásnou laťku prosté klasiky ale je tu stále hodně povedených scén a výborných gegů ()

007.

4 hvězdičky dávám nakonec za výbornou scénku, jak Eddiho kolegové lezou přes zeď. U té jsem se mohl potrhat smíchy. ()

boni

Ne tak dobré jako jednička, ale stále skvělá osmdesátková buddy movie, i když tentokráte ve třech, kde je sice Eddie Murphy otravný stejně jako jinde, ale tak nějak to nevadí a k tomuto dílku patří. Opět bezchybný soundtrack. ()

Acrobat

Gentlemansky a zároveň veľmi brutálne odhadol Scott pokračovanie. Jeho nezameniteľný rukopis dáva tomuto snímku poznať jeho budúce Ja. Akcia a komédia. Zabalené v delikátnom obale plnom zmysluplných postáv od ich nasvietenia po prednesy. Definícia Axela a jeho parťákov, po plagát Ramba a Cobry. Aj po rokoch výživná úcta k divákovi, s čerstvým námetom a prvotriednym spracovaním v Tonyho forme, ktorej vždy podľahnem. (videné 16.01.2020, DajTo) ()

Likan7

Eddie Murphy hubu nezavře, hláškuje co mu huba a síly stačí, jenže mě to šíleně nudí. Akci je průměrná, scény, u kterých bych se smál tu nejsou, takže co tu vlastně zbylo? Stále jsem názoru, že Axel Foley měl alespoň do druhého dílu dostat parťáka, aby mu někdo mohl sekundovat. ()

rublik05

Kvalitativně úplně stejný, jako předchozí díl. Eddie Murphy opět ve své životní roli jako užvaněný a neskutečně otravný detektiv. Příběh takový průměrný, nenabízí nic nového nebo již několikrát neviděného. Jinak povedené akční scény, plno humoru. Zkrátka takový obyčejný a jednoduchý akčňák, který nenudí, dobře pobaví a v daném žánru patří k tomu lepšímu. 5/10. ()

dustur

Máme tu druhý diel zo série Policajt v Beverly Hills, ktorý je zároveň aj mojou obľúbenou časťou tejto filmovej série. A ak by som mal porovnať tento diel s prvým, tak u mňa je práve táto druhá časť o niečo lepšia než jednotka, má to o niečo viacej akcie, stále skvelý humor, a sexy Brigitte Nielsen a skvelého parchanta v podaní Jürgena Prochnowa. Eddie Murphy, Judge Reinhold a John Ashton si svoje úlohy ešte viac užívajú ako v prvom filme. Za mňa je to kult vo svojom žánri, a bezpochyby patrí ktomu lepšiemu čo nám 90.te roky ponúkli. Moje hodnotenie filmu aj po rokoch stále 5 / 5. ()

junxi91

Druhé pokračování ostré policajstké komedie se stejnými postavami. Hlavní hrdinové - sympatický detektiv Billy Rosewood, kapitán Andrew Bogomil a seržant John Taggart opět spojují své síly s výstředním, svérázným a ostrovtipem sršícím Axelem Fowlym. Tentokrát dochází v Beverly Hills k loupežným přepadením, které mají společného jmenovatele - dopisy s písmeny z abecedy a také čísla uvnitř obálky. A stejně jako v jedničce čelí naší hrdinové hlouposti a omezenosti, tentokrát od velitele Harolda Lutze, který se chce za každou cenu zavděčit starostovi a dělat vše pro to, aby budil dojem, že ve městě se vlastně nic zločinného neděje. Po prvním loupežném přepadení banky, perfektně načasovaným a vedeným jednou "vysokou kundou", se rozhodne Billy povolat FBI. To pěkně nasere tupouna Lutze a tak je Bogomil suspendován a Billy s Taggartem jsou přeloženi k dopravákům. Záhy je však chudák Bogomil před svým domem rozptýlen jistým chlapem a postřelen tou "vysokou kundou" Karlou Fry, která je vykonavatelkou špinavé práce pro Maxwella Denta, který stojí za abecedními zločiny. Axel využije práce Bogomilovy dcery Jane, která pracuje jako pojišťovací agentka a zjistí, že Dent si nechává úmyslně vyloupit své podniky, aby mohl financovat nákupy zbraní. Kulka vypálená při jedné loupeži byla totiž vyrobena (předělána) zbrojířem pro jistého Caina, což je manažer střeleckého klubu, patřícího Dentovi. Axel také navštíví tento klub a způsobí tam jako vždy pozdvižení, překvapí ostatní střelce svými schopnostmi a Dent není s jeho návštěvou spokojen, a tak se dostává do jeho hledáčku. V další scéně se povede Axelovi a ostatním zabránit další loupeži, což se opět nelíbí jejich nadřízeným, ale dojde při tom k dopravní nehodě, a tak se to Billy s Taggartem snaží vydávat jako práci dopraváků. Axel se nabourá do počítače Dentova účetního a zjistí, že Dent a Karla se chystají opustit zemi. Od Jan zase zjistí, že Dent zrušil pojistky na všechny své podniky, kromě dostihového závodiště, kam se také vydává. Také zjistí, že celá ta abecední hádanka měla vlastně udělat z manažera Caina pachatele všech loupeží. Poslední loupež má tedy proběhnout na dostihové dráze, naše trojice zde dorazí, ale pozdě - loupež už proběhla a Cain je mrtvý. Lutz oznamuje, že abecední loupeže byly vyšetřeny a pachatelem byl mrtvý Cain. To není pravda a tak se naše trojice vydává na Dentovo ropné pole, kde dojde k poslední pořádné akci v tomto filmu. Dent zde má uzavřít poslední zbraňový obchod s Thomopilem. Naše trojice si posbírá ty nejlepší zbraně a sranda při zabíjení zločinců a ničení náklaďáků se zbraněmi může začít - Billy se vyznamená s bazukou a Axel zase s granáty. Dent a Karla samozřejmě skončí s kulkou v hlavě a tak byli všichni darebáci po právu zlikvidováni. O zbytek zločinců včetně Thomopila se postará policie. Na místo přijíždí také Lutz a starosta Egan. Lutz opět nešetří nadávkami na Billyho a Taggarta, ale ti dva se mu postaví a pošlou jej patřičně do prdele a také mu jasně vysvětlí, že pachatelem byl Dent, nikoliv Cain. Oba jsou samozřejmě Lutzem suspendováni, ale podaří se jim přesvědčit Egona o Lutzově neschopnosti, hrubém chování a vyhrožování podřízeným a také o maření vyšetřování, a tak je vyhozen pouze ten trotl Lutz. Na jeho místo je jmenován Bogomil a Axel se vrací do Detroitu jako frajer, protože Egon volal jeho veliteli Toddovi a pochválil Axela za to, že pomohl vyšetřit případ. Byla to sranda, sice to nebylo tak propracované a vymazlené jako jednička, přesto jsem se pobavil. Nejvíce se mi líbil jeho pobyt v luxusní vile "po strýcovi" a také ježdění ve Ferrari, zaplaceném detroitskou policií, protože to přesně potřeboval pro své krytí při práci v utajení. () (méně) (více)

neo93

Detroitský detektiv Axel Foley znovu v akci. Eddie Murphy opět z jedné ze svých osudových rolí. Poté, co je za bílého dne brutálně postřelen známý Axela, policejní velitel Bogomil, Axel se vrací do LA, aby pomohl s ilegálním vyšetřováním tohoto pokusu o vraždu a také s loupežnými přepadeními,  které jsou páchány podle abecedy. Společně s dalšími starými známými, policisti Billem a Johnem, se pouštějí do tvrdého boje proti po zubě ozbrojeným a nebezpečným zločincům  A je to znovu velmi zábavná jízda. Nejenže vidíme skvělé akční pasáže, jako např. efektní vloupačky, automobilovou honičku s betonářským autem, nebo třeba závěrečnou  přestřelku, ale také Eddie Murphy v hlavní roli opět a nejen komediálně válí. Jeho neomalené a stále povídající ústa, která se dokážou ze všeho vykecat, mu pomáhají  dostat se všude tam, kam zrovna potřebuje. Navíc rovněž využívá své zkušenosti z minulosti, kdy ještě nebyl policistou a porušoval zákon pravidelně. Film opravdu dobře odcípá a není příliš prostoru k nudě, kterou také odhání ikonická hudba, která byla použita už i v prvním díle. Za mě rozhodně velmi podařené pokračovaní úspěšného prvního dílu, ačkoli některé motivy a prvky se vlastně opakují. ()

TSZ

Je to klasická dvojka, která rozvíjí nápad "své" jedničky.Eddie Murphy (zde velmi ve formě) se už bohužel chová někdy až příliš jako kokot a okolí mu to až příliš baští.I ta detektivní zápletka dost pokulhává, takže myslím že trojku ani nebudu chtít vidět.Nicméně je i tak velmi osvěžující vidět Eddie Murphyho v relativně dobře koukatelném filmu (jeho poslední úctyhodná role je v mém zlém snu, v němž se mi zjevil po Norbitovi), navíc Tonymu Scottovi a Jerry Bruckheimerovi to spolu prostě "sluší". ()

Stanix

Druhý díl se mi líbí malinko více než jednička. Rozhodně se jedná o povedené pokračování. Jediné co se mi nikdy nelíbilo je až prkenný "výkon" Brigitte Nielsen, která se IMHO pro herectví rozhodně nenarodila. Kam dal tenkrát Sly oči? ()

Clark_Kent

Axel Foley umí hodně srandy i na podruhý. Není nad to jěště zpetně přehodnotit kvality zesnulého Tonyho Scotta. Třešničkou na filmařským dortu je Brigitte Nielsen coby blond děvka s neuprosným pohledem. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012