Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Jaro_slav

No a co, že MIG28 AKA F-5 je pro smích. No a co, že Tom jezdí na motorce rychlostí letadla jen tak v brejlích. No a co, že všechny letadla vrčej stejně. Má to koule a vyrůstal jsem na tom. ()

GreatestFan odpad!

Aspoň že jen tak vysoké hodnocení, kdyby to mělo snad kolem cca 80% picnul bych se, protože na tomhle vůbec nic nevidím. ()

mira007

Reklama na US army, která definovala Toma Cruise v historii jako hereckou megahvězdu. Já sám jsem nějak nepřišel na chuť tomuhle testosteronovýmu měření pinďourů za zvuků namachrovanýho žvýkání amerických žvýkaček, nicméně respekt k legendě a hlavně následně díky parodii Žhavé výstřely povýšily tohle dílo u mne ze dvou na čtyři hvězdy. ()

Sygauras

Nejsem asi cílovka nebo je to film který je už starý a jsem moc rozmazlená dnešními filmy. Tomík mi tady lezl v podstatě na nervy, protože to byl namachrovaný frajírek který by potřeboval hodně srovnat do latě. Celý film byl jakýsi nudný pokus o nábor do letectva, který mě úplně minul. Kde tohle vzalo status "kultovní film" je záhada. Parodie žhavé výstřely, dokázaly z tohoto tématu, vytěžit 100x víc. ()

Ollie235

,,I feel the need... the need for speed!" Těžko hledat film, který by byl víc... Americký. Ve své podstatě je Top Gun naprosto tupým béčkem, které spoléhá na charisma namachrovaného mladého Cruise, zcela banální romantickou zápletku a záběry stíhaček. Překvapivě to ale i po třiceti letech docela funguje. ()

Marius_ss

Očakával som že to bude slabé, ale ono to bolo ešte slabšie. Toma mám ako herca rád, ale tuna podal veľmi slabý výkon, hlavne v ne-akčných scénach. Scenár a dialógy medzi postavami ako z béčkového hororu. No najhorší bol strih ! Náväznosť scén, ich usporiadanie... to bola miestami paródia. A štvalo má aj to neustále, až do oči bijúce heroizovanie hlavnej postavy. Pripomína to “slávny” kult dnešnej doby - “strong female character” z dielne Disney, či Netflixu (pozdravujem otravnú Brie Larson). Na druhej strane... páčil sa mi soundtrack a obsadenie. Jeden z mála filmov, u ktorých nechápem ich kultový status. Popravde som si to dnes pozrel len preto, aby som mohol ísť do kina na dvojku ;). ()

Milky.

Z povinnosti nakoukáno kvůli dvojce, která je zrovna v kinech. Tak jsem tedy konečně viděl onen slavný Top Gun. Mno, natočeno je to krásně, což o to. Hlavně u stíhacích soubojů si člověk říkal, že v době prakticky neexistujících počítačových triků muselo to natáčení opravdu vypadat zajímavě a náročně. Jinak je to ovšem typická patriotická love-story, kde emérika a vojáci jsou the best. Jako takové to ale funguje dobře a předpokládám, že verbování vojáků byl hlavní účel proč byl tenhle film natočen. A jako takový asi fungoval skvěle, vzhledem k nárůstům přihlášek k námořnímu letectvu po tom, co byl Top Gun v kinech. Co jsem ale trochu nechápal bylo, že snad každá třetí scéna tam vypadala jako z gay porna. Ta hudba, ty pohledy, ty záběry....jen jsem čekal kdy se ozve znělka Pornhubu. Jo a ještě mě celkem srala pro mě dost nesympatická McGillis. Tam mohli obsadit příjemnější herečku. Ve finále se rozhoduji mezi 2-3 hvězdičkami. A 3 bych asi dal jenom proto, že je film tak slavný. Takže nakonec se budu držet střízlivého hodnocení a dám dvě, protože film už asi nikdy vidět nepotřebuji a raději si pustím jeho parodii skoro 1:1 Žhavé výstřely (Hot Shots). Na dvojku se ale těším a rád na ni půjdu do kina. Samozřejmě hlavně kvůli leteckým scénám. ()

Emo-haunter

Jedno z největších a nejznámnějších béček v kinematografii. Měl jsem tu čest ho zhlédnout až nyní, jelikož se chystám do kina na druhý díl. Jedná se o tuctovou příjemnou a nenáročnou popkornovku o lásce, letání, ztrátách blízkých i poučení se z chyb. Perfektní osmdesátková bigbít hudba skvěle sedí, Cruisův kukuč je legendární, no prostě takový film své místo v kinematografii mít musí. Co bychom si bez takových tucťáren počaly? Mně by nebavilo furt sledovat jen intelektuální mozkofeedy. Nejvíc trsačka, lidi - Mighty Wings :) No, je to takový pobouchaný puberťácký upřímný film, kterému nelze moc vyčítat tu béčkovost, a tuctovost, a to především z toho důvodu, že ten film si sám na nic absolutně nehraje. A tuto skutečnost nesmírně cením :) ***6,5/10*** ()

Garch

Nevidět kvalitní Top Gun Maverick, nikdy bych si osmdesátkovou verzi "Naši letci mají ocelové ptáky" nepustil. A dobře bych udělal. PS bez zvuku může být to utrpení malinko snesitelnější. ()

deiwitch

Původně jsem dal 4 hvězdy, ale nyní opravuji na 5, poněvadž jsem měl konečně tu čest s verzí v originálním znění a v DTS. Kdekdo se ohání patriotismem, homosexualitou, agitkou a kdoví čím, ale kdo dnes natočí film o letcích s minimem efektů a s takovou grácií, jako Scott? Charaktery jsou, pravda, trochu ploché, ale to jsem ochoten prominout za provedení, které je více než brilantní. ()

no2

6/10 - Watching every motion in my foolish lover's game, on this endless ocean finally lovers know no shame, turning and returning to some secret place inside, watching in slow motion as you turn around and say - Take my breath away... Při vzpomínce na tento film se mi vybaví jediný hit skupiny Berlin a jinak o Top Gun platí v podstatě to, co jsem napsal o Dirty Dancing, i když tento film se odehrává zcela v jiném prostředí. Mužní hrdinové, půvabné hrdinky, jen tanec na zemi je nahrazen ´tancem´ na nebi... Nenáročný film pro deštivé sobotní odpoledne, dnes již klasika. ()

Greg25

70%, dějová linie je poměrně jednoduchá, s tím související "nemastný, neslaný" scénář a navrch ještě Tom Cruise. :-( Jediné co je ve filmu na 90% je soundtrack s dobrými písničkami. A samozřejmě scény s letadlem jsou to co tomuhle filmu dává 70%, ale i tak dosti slabé a jednou, dvakrát, maximálně třikrát to opravdu stačí vidět........ ()

phaloc

Klasika novodobeho komercneho maga Jerryho Bruckheimera, v rezii do vyssej ligy startujuceho Tonyho Scotta. Pribeh Mavericka - bojoveho pilota, ktory svoju slubne rozvinutu karieru najlepsieho, lahkovazneho frajera vyzenie az na vrchol kde prezije vrcholy a pady v oblakoch aj v laske. Jednoduchy, naivny, beckovo naivny, beckovo naivne americky, ale putavy pribeh z civilneho zivota striedaju momenty zo vzduchu. Tom Cruise patri u mna k uplnemu priemeru, mozno je to aj tym ake ulohy si vybera, ale ked bol mlady mal skvely vyraz a 'frajerik' Maverick sa mu podaril. Cele je to take lahke, nenavidim tento amerika hero styl, ale top gun je smrncovna klasika osemdesiatych rokov, ked boli ty chlapi (bruckheimer, scott) mladsi vedeli ten smrnc na platno zasadit. Nadpriemerna atmosfera eighties a nadpriemerna chipsova zabava. Klasika. ()

stankub

Maverick (Tom Cruise) a Iceman (Kilmer) - dva hlavní rivalové, později spojenci. Slavný film Tonyho Scotta, opravdu super podíváná i po tolika letech. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)