Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

Sekel

Jestli je nejaky film megakoncetrem hvezd, tak tenhle. S.L.Jackson stihne par vet, potom ho utre Drexel Garyho Oldmana, opet genialniho padouch, jak jen je Gary umi. Slater tu nevadi a provadi nas spolu s Arquettovou svetem zkoureneho Pitta, Dennise Hoppera, naleznuvsiho tvari v tvar krystalickemu Walkenovskemu padouchovi svuj klid, zacinajiciho Soprana Gandolfiniho, a snazivych policistu Penna a Sizemora. Na to vse dohlizi Elvis Vala Kilmera a v zaveru jedna z nejlepsich prestrelek vubec kdy natocenych a nema to jedinou chybu. ()

K.O.vi

Možná to bude pro dost lidí ode mě znít jako rouhání, ale snímek True Romance se mi líbil víc než Pulp Fiction, který je jedna nafouknutá bublina. Dávám 80 %. Vincenzo Coccotti (Walken) vs. Worley senior (Hopper) a příběh o tom, jak vznikli Siciliáni stojí za to... :o) ()

spable

Kdyby nebylo "zlých, padoušských" momentů, tak to nedosleduji. Kdo od filmu neočekává jen "vzrůšo a akci", může se cítit okradený o trochu lidských momentů. Dodíval jsem se, protože herci jsou vynikající a jak jsem podotkl, některé situace bravurní. Jinak žádné poselství. Banda divných hrdinů, spousta gaunerů, žádná čistá duše. Je to obyčejná, dobře natočená popcornová krvavá pohádka. Téma, které mě už dávno nezajímá. ()

ElFifo

8/10 Tarantinův zábavný pohled na romanci. Ten film má skvělé obsazení a dialogy, moc pěkně se na něj kouká a také bych vypíchl 2 minirole - pasáka Gary Oldmana a smažky Breda Pitta..jsou fakt kouzelní :)) ()

TesterX

I přes pár dobrých hlášek a povinnou brutalitu se jedná o sled absurdních situací. Nechce se mi věřit, že tak děravý scénář sepsal Tarantino. Plejáda výborných herců tu zachraňuje, co se dá, ale mají to dost obtížné, když jim do toho hraje naprosto příšerná hudba od Zimmera (!). ()

veverysiak

Obstojná skladačka mnohých charakterov podsvetia, ktorá nezaprie Quentinovu ruku, výborné party zahrané výbornými hercami, napriek tomu mi tam niečo chýba, možno scenárista mal sadnúť aj na direktorskú stoličku, možno si to lepšie nechával na neskôr, takže 75%. ()

Carlos.Meo

V očekávání pravdivé romance jsem zhlédl pravdivou drsňárnu. Díky bohu za to :-) Výborný soundtrack to hezky korunuje. ()

B3njamin

Kdyby tento film natočil Tarantino tak by výsledek mohl být zdaleka lepší. Z výkonů herců mě uchvátil G. Oldman a B. Pitt . ()

Nekdojiny

Tarantinovská dokonalost až na ten konec, ale určitě mnohem lepší než pokračování jeho scénáře v Takových normálních zabijácích aneb kéž by to natočil Tarantino a nejlépe oba dva filmy. ()

superzurda

Je zajímavé sledovat jak se mezi sebou pere Tarantitova hravost a Scottova přímočarost. Člověk vidí prvky Pulp Fiction i Posledního Skauta, ale nejlepší je ta scénka s koksem za volantem ()

gezper

Romantický "Tarantino"? Je to tam, uvěřitelná linka. Nicméně naštěstí to nehraje jednoznačný prim, mix spolu s drsným krimi thrillerem, road movie, klasickou gangsterkou a dramatem se povedl namíchat ve správných poměrech. Sice to přímo QT nerežíroval, ale jeho scénaristická ruka je tam jasně vidět. A Tony Scott se s tím popral velice sympaticky. Upřímně nechápu, jak mě tenhle snímek mohl tak dlouho míjet. Při pohledu na hvězdná jména ve vedlějších rolí srdce zaplesá. Hrají skvěle všíchni, ale středně velký štěk věčně zhuleného Brada Pitta mě dostal, pořád jsem čekal v jaké roli se zde vytasí. Tak on "začínal" takhle na gauči.. Zopakování tohodle v budoucnu je jistojisté. [80%] ()

bmx6

Skvělý svěží akční film.A nádherná Patricia Arguette.Tento film mě baví a pokaždé mě potěší. ()

Delmondo

Výborný film Tarantina bez Tarantina? No pochopitelně když se otěží ujme takovej zkušenej jezdec na poli akční komedie Tony Scott. Skvěle obsazená akční pohodovka s dobrými herci v čele se Slaterem v tu dobu ještě na vrcholu svých hereckých schopností. ()

FLVEKK

Co všechno uděláte pro svou milovanou polovičku, a co všechno pro vás udělá ona ? Tenhle film není žádná romantická sračka. Je to impulzivně-romanticko-napínavý film !! Oba herci na jedničku, hudba na jedničku, scénárista a režisér taky na jedničku. Jelikož jsem mladší ročník, tak jsem strašně moc rád, že mě staré filmy pořád dokáží překvapit, pobavit, zaujmout. Chtěl jsem 4*, ale prostě mám pocit, že jedna navíc tam patří. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera