Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

JindraLne

Tak tohle je ovšem něco! Už samotná kombinace Tarantinova scénáře, režie Tonyho Scotta, hudby Hanse Zimmera a hereckého obsazení dává tušit, že buď půjde o naprostou genialitu, nebo nenaplněná očekávání. S radostí musím konstatovat, že zde jde o ten první případ. Dialogy okamžitě prozradí, kdo je psal, Christian Slater ukazuje, že fakt umí hrát a s Patricií Arquette jim to perfektně sedne, Gary Oldman si roli pasáka vyloženě užívá a naprosto válcuje všechny scény, kde se objeví. S. L. Jacksona by člověk málem i přehlédl... A především je tu naprosto perfektní scéna s Christopherem Walkenem a Dennisem Hopperem. Přiznávám, pouštěl jsem si ji hned několikrát, a pokaždé si člověk všimne úžasných drobných detailů, co oba dva umí zahrát! Sice půjdu proti proudu, ale tady za mě Tony Scott v daný moment natočil lepší tarantinovku, než sám Tarantino. Ten kdyby točil podle svého původního scénáře, bude True Romance sice originálnější, zato ztratí svoje kouzlo, které tkví právě v určité romantické kýčovitosti od začátku do konce. Z Tarantinovy tvorby tak má nejblíž k Jackie Brown, a troufám si tvrdit, že na tom má velkou zásluhu právě Tony Scott. Pokud jste True Romance ještě neviděli, můžu vřele doporučit. Tuhle jízdu si člověk fakt užije od začátku, do konce! Samozřejmě v originálním znění... ()

Karbos

Tenhle typ filmů prostě můžu, jízda od začátku do konce, při které se vystřídá plejáda žánru a emocí a přesto to celé působí kompaktně. Tarantino je v tom hodně znát i když, se tentokrát podepsal jen pod scénář. Samotné finále sice nebylo tak kulervoucí jak by nejeden fanda Tarantina čekal, za mě ale naprosto top scéna přijde paradoxně v první třetině, kdy dojde na mindfuck rozhovor mezi Hopperem a Walkenem, to bylo prostě něco úžasnýho, co tam ti dva předvedli:) btw třešničkou bylo obsazení Pitta, který tu měl snad úplně nejzbytečnější roli v dějinách filmu, prostě tam jen byl aby tam byl, to musela bejt radost hrát:)) ()

jpacuta

Film plný klišé a pohádkových situací, že na to nemá ani James Bond. A taky tu skvěle hraje spousta známých herců, radost pohledět. ()

F2003F

Bezpochyby Scottov film. Poctivo spracoval Tarantinov scenár v plnej sile svojich možností a vo výsledku tak nedehonestuje (keby zobrazil sofistikovanosť iba ako komicky povrchnú fantáziu) ani remeselne nekazí špecificky zábavne predostrený štýl príbehu (uletenosť v reakciách a dialógoch). Dej je nepredvídateľne vyšperkovaný na pohľadnej atmosfére a strhujúcej akcii, doplnený o neštandardnú avšak úžasne hodiacu sa muziku, ktorá robí z celku väčšiu funkčnosť. Výborne obsadené (Gary si ale vedel vyberať úlohy, fakt unikátna kariéra), aj skvelo zahrané. Ani nevadí, že Quentin sa nakoniec na tom nepodieľal, aj keď je každému jasné, že vo výsledku by svojím nezameniteľným rukopisom vytvoril omnoho nezabudnuteľnejší a výraznejší zážitok. Solídna jazda plná super momentov. Vhodné najmä pre tých čo footfetiš úplne nežerú, ale chcú si užiť jedinečný štýl (s jeho tajnou arómou). ()

De Large

Hmm... keby to neskončilo klasicky americky so šťastným koncom, bolo by to za 5*. Keby to tak ešte točil Tarantino... bolo by to hádam aj za 6* ()

Katie

Škoda, že jsem se z rozhovoru Walkena a Hoppera nedozvěděla na jakých 20 věcí si ženská musí dát pozor, když lže.... + výborná hudba od Zimmera ()

Olivier

"You´re a sicillian, huh?" - "Sicillian" - "You know, I´m quite interested in history. And there´s a fact....sicillians were spawn by niggers" Právě kvůli takovýmto dialogům miluju Quentina. Konkrétně tato scéna je tím nejlepším, co jsem v poslední době viděl (mimo jiné díku perfektnímu Walkenovi a Hopperovi). A ani zbytek filmu se nemá za co stydět. V první polovině snímku to sice trošku vrže, ale sicilská scéna, návštěva bordelu a tarantinovské (i když trochu předvídatelné) finále jednoznačně posouvají snímek do nadprůměru. Překvapením pro mě byl Brad Pitt , který mi snad poprvé vůbec nevadil, právě naopak. ()

Warapeidza

Zajímavá, humorná, "občas" "trochu" násilná romantická akční krimikomedie. Tak by se tenhle film dal asi opravdu popsat. Plejáda slavných jmen ve výborném snímku, který má celou dobu spád a nebrzdí ho žádné zdlouhavé pasáže. Brad Pitt ve své snad nejlepší roli, ostatní hvězdná jména se taky rozhodně neztrácí. ()

CuriousGuy

Celkem nářez. Tarantinův scénář se nezapře. Skvělé vyvážení romantiky, akce, thrilleru krimi a komedie. Herci jsou také skvělí. Jen myslím, že ty 2 hodiny byly možná až moc dlouhá doba a tak se najde i pár nudnějších míst. Jinak nemám výhrady a konec patří k jedněm z nejpovedenějších vůbec. ()

bystroocko

Nemůžu si pomoct, ale Tarantino už točí to samé pořád dokola tak dlouho, že už mě to unavuje a scénář je tak šílený, až v něm časem člověk dokáže hledat tu správnou linku a odhadnout, co se stane dál. Film to nebyl špatný - nedělní oddychovka - ale vzorec typu Jak loser k drogám/prachům špatných lidí přišel a štěstí z nich získat zkusil, jak nějakou ženu bili sledoval a vtipně přitom něco hlásil už je bohužel odraný na kost. ()

Mic.rophone

Za tu přestřelku na konci bych musel ubrat aspoň dvě hvězdičky. Jinak se to dalo, ale nic, co bych si chtěl ještě někdy pustit. A už vůbec né s českým dabingem. ()

mistrKadó

I když zábavné, chyběly mi tu Tarantinovy absurdní dialogy a taky celkový feeling jeho filmů. Zabředávání do kýčovitosti mě taky příliš nenadchlo. ()

Spike86

Tak čekal jsem poměrně hodně hlavně kvůli Tarantinovi a hereckému obsazení, z kterého jmény vyčnívají S. L. Jackson a Pitt, ale hlavně v případě Jacksona je to jen pouhý štěk na pár vteřin. Tarantinův rukopis je rozhodně dost patrný. Je to mix romantiky a akční drsňárny, při čemž romantiky je tam míň, což je určitě lepší než obyč slaďák. Od Zimmera jsem čekal povedený podkres, ale ničeho zapamatování hodného jsem se vůbec nedočkal. Celkově to není špatné, ale mohlo to býti lepší. 75% ()

Westwood

Svěží skříženec road movie, gangsterky a romantického filmu. S herci v netradičních rolích: Pitt, Walken, Hopper, Oldman. Ani chvíli nenudí a uteče jako voda...asi jako všechny tarantinovky. A co jsem nevěděl, že siciliáni jsou napůl negři :) ()

Fenk

Tak nevim jestli byla tahle romance pravdivá, ale zábavná a krvavá byla určitě. Jednoduchý příběh nabitej akcí a hemžící se zajímavejma personama pronášející moudra, která by se měla tesat do kamene. Velkym kladem filmu je obsazení zvučných hereckých jmen do vedlejších rolí - Oldman jako rasta pasák, co si hraje na nigga a miluje čínský nudle, Hopper debatující s Walkenem ("z čeho že to vlastně vznikly ty siciliáni?"), věčně zkouřenej telkofil Pitt nebo Sizemore s Pennem jako párek "na akci" nadrženejch poldů, bavící se tím, jestli jejich živá štěnice přežije. ()

Chlo0opek

Asi jsem od tohoto filmu očekával příliš. Skvěle chytlavá melodie, která provází celý film, krásná Patricia, celkem v pohodě herecké výkony i docela dobře natočeno. Ale to je bohužel vše. To nejdůležitější - příběh - mě zklamal:( Ani černý humor, který jsem očekával, zde v podstatě nebyl. Nakonec tedy slabší 3*. ()

RXP

Scenár podľa očakávania výborný, no film bol mistami zmätený a mal som pocit, ako keby bol zložený z dvoch rôznych filmov. No niektoré scény skutočne stáli za to a heroický boj v moteli, musím oceniť jednou hviezdou naviac. Keď už si to Quentin nenatočil prvý krát, keď ešte nebol zazobaný, mohol by si to aspoň remaknúť. Bol by som veľmi zvedavý, jak si to on sám predstavoval a čo by z toho vzniklo, ale nepochybujem, že by to bolo za plný počet. ()

Agnostik

Výborné romantické krimi drama.Docela jsem se nemohl vynadívat na krásnou Patricii Arquette.Mít takovou kost vedle sebe v postýlce spokojeně bych se měl :-) v podstatě na mě kromě kvalitního děje zapůsobili i role které si vystřihly hvězdy hollywoodu 90-tých let,tedy i období které bylo opravdu silné a přálo takovýmto filmům..Gary Oldman jako totálně zmaštěný pasák,Brad Pitt jako domácí povaleč..Neskutečně příjemné a ulítlé! ()

Al90

Moc dobrej film,mělo to příběh,slušnou stopáž,která diváka udržela v křesle,vynikající obsazeni,ačkoliv se tam většina známých herců jen mihne...film měl grády a finální přestřelka to jen potvrzuje kdy si to tam rozdali pěkně natvrdo všichni zúčastnění za doprovodu smutne melodie..To je za Codyho... Chyběl mi tam na tech ,,jatkách,, akorát jen ten Walken a třeba Gary Oldman :)) ()

nixin

Můžu říct že jsem se tohoto filmu bál teda spíš dojmu z něj i když je zde přinejmenším zajímavé herecké obsazení, Tarantinův scénář, Zimmerova hudba a Scottova režije. A možná díky tomu že jsem se snažil od filmu očekávat co nejméně mě naprosto usadil...Patricia je nesmírně roztomilá, Pitt zase jak vymletej hulič Slater taky výbornej výkon no co dodat...Vřele doporučuji !! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera