Dal bych 5*, ale přišlo mi, že části filmu občas chybí - třeba Munzarovi a ještě jednomu po seskoku chybí Kodet, pak se setkají s Moučkou, stěžují si na to, a vzápětí střih a Kodet je s nimi. Nebo poněkud nevyjasněná motivace Vinklářovy postavy ke zradě, stejně tak nevysvětlená postava admirála Canarise, kdo neví, že pomáhal Anglii, mohl by být trochu zmaten. A navrch - Mrkvičkova postava celou dobu mluví česky. V jednu chvíli ale řekne jednu větu slovensky. Zbytek filmu pak mluví zase česky. Buď je postava Slovák, a potom měli angažovat slovenského herce (Mrkvička hraje skvěle, ale slovensky mluvící slovenský herec by byl uvěřitelnější), nebo měli z postavy úplně udělat Čecha.(28.5.2012)

Bezpochyby nejlepší Sequensův film, nicméně těch pět hvězdiček je přece jen za námět, protože atentát na říšského protektora je nesmírně atraktivní, silná umělecká látka. Scénář tentokrát psaly dějiny...Sequens přes veškerou snahu mezi naši režijní špičku nepatřil, ale vzhledem k tomu, že pracoval s hereckou špičkou, snažil se o realistickou rekonstrukci a vyhnul se lacinému patosu, vznikl velký film. Celkový dojem 90%.(5.5.2007)

Velmi povedená dobová rekonstrukce událostí bezprostředně předcházejících a následujích útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heidricha. Trochu jsem tedy měla zmatek v tom, kdo vlastně hraje koho, ale ono to není tak podstatné, protože se na tomto útoku podíleli vlastně členové všech skupin - větší či menší měrou. Drobná historická nepřesnost je také omluvitelná, vzhledem k tomu, že celá řada okolností spojených s atentátem se objevuje vpodstatě dodnes (např. teprve v roce 2004 se objevila lékařská zpráva z pitvy R. Heydricha). Pokud jde o můj subjektivní pocit z filmu, tak bych vypustila vztahy mezi německými pohlaváry a zaměřila se opravdu na Anthropoid (jejich vztah, detailněji vyřešený seskok - a ne náznak "On si Jožka zlomil palec") a hlavně na atentát - zejména na události, které následovaly poté, co Gabčík pustil kulomet (kolo, jak a proč se dostali do kostela apod.). Ale jinak je to film povedenej a při poslednim záběru mi běhal mráz po zádech.(27.5.2012)

O tohle téma jsem se v jistém období značně zajímal. Film je jen nepříliš vydařené shrnutí mnohem složitějšího probému, kterým bylo počínání atentátníků. Na vývoj války neměl tenhle čin sebemenší vliv. Stál ale hodně lidí životy. Více by se Češi vyznamenali, kdyby sundali samotného Hitlera, na to by mohli být hrdí, ale me zabít nejvyššího úředníka v Zemi, co jezdil bez ochranky po pražských silnicích a byl snadným terčem....***(17.10.2010)(18.10.2010)

Mrazivý, výborně natočený černobílý film, trochu méně akční, s výbornou kamerou. Pro Čechy skoro povinnost ho znát, ostatně "Fstejte se, nyc se fám néstané!" dostatečně zlidovělo a jako kluci jsme to používali při hraní na vojáky. Vidět přední české herecké bardy jako mladíky taky nebylo k zahození. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=of8EI7RFVKY(15.1.2009)

• - Scény odehrávající se v kryptě rovněž nebyly natáčeny na původním místě, jelikož dle odborníka by jejich zaplavení mohlo ohrozit statiku samotného kostela. Oproti tomu střelba z kulometu na světlík krypty skutečná byla. Aby ale nedošlo k poškození původních otvorů po kulkách, byla před skutečnou zeď doplněna zeď falešná. (ryba443)

• - Akční sekvence obstarali skuteční parašutisté, kteří vyskakovali z balónu ve výšce 600 metrů. (M.B)

• - Herec Siegfried Loyda, ktorý hral Heydricha bol podľa režiséra Jiřího Sequensena st. strašne milý a slušný človek. Na natáčaní ho často sprevádzali manželka a deti. (gogo76)