Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  ****

  Atentát na "kata českého národa" v působivém filmu Jiřího Sequense. Dokumentárně působící struktura bez okázalých parádiček, v důležitých pasážích suše působící, Sequens hrál na uvěřitelnost až románově znějícího velkého příběhu našich dějin. V takové chvíli se prokáže Vaše barva a chuť pro sledování historie, protože Atentát je obsahově bezchybně dělaný, pro konzumního diváka příliš striktní. Sequens byl prostě kontroverzní režisér, ale tady se mu musí vzdát hold.(24.3.2006)

 • hippyman
  ****

  snímek plný napětí a akce, symbolicky doplněn o beethovenovu osudovou... plejáda hvězdných hereckých jmen, s jejichž postavami a osudy se divák snadno a rychle ztotožní, v druhé polovině hutná gradace až do samotného konce... i přes pár historických nepřesností a vlažnější začátek velmi dobrá rekonstrukce atentátu i mnohých událostí kolem něj, neřkuli dost možná nejlepší film tohoto budovatelského a později normalizačního režiséra... 70%(18.7.2012)

 • rikitiki

  Nikdy nebude dost peněz na to, aby se to natočilo pořádně. Ale snad je to dobře. Některé události by neměly být podávány sexy, cool a stravitelně pro většinové publikum. Tohle je čin, který, i kdyby dostal pomník ve zlatě a briliantech, je pořád zpodobněný lacině. ____ Scéna:"Vzdejte se, nics se fám nestane" rezonuje v divákovi velmi dlouho.____ Kluci, vy jste fakt byli hrdinové. A ti, co vás kryli, taky. ___ Jaký je to asi pocit střílet čtrnáctiletou dívku, jejíž jediný přečin je, že odněkud odtáhla kolo?(5.2.2012)

 • Anderton
  *****

  O tomto malom klenote vojnového československého filmu som dodnes nemal ani poňatia a som nesmierne rád, že som naňho narazil. Sequens natočil film o atentáte na Heydricha veľmi prehľadne, čo sa týka aj politiky a zoskupil ho troch odlišných častí, čo tiež umožňuje sa divákovi lepšie zorientovať v historických reáliách (ja som podrobnosti o atentáte vôbec nepoznal) a získava tým film na poriadnej gradácii. Sequens si tu obľúbil Brzobohatého v obkľúčení a bez šance a tak si to spolu zopakovali v Pěníčkovi a Paraplíčku. Toto je rozhodne záživnejšia forma získavania historických faktov ako zo stredoškolských učebníc, takže by som film doporučoval ako povinné školské predstavenia pri preberaní zásadných domácich udalostí druhej svetovej vojny.(22.9.2013)

 • hous.enka
  ****

  Velmi povedená dobová rekonstrukce událostí bezprostředně předcházejících a následujích útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heidricha. Trochu jsem tedy měla zmatek v tom, kdo vlastně hraje koho, ale ono to není tak podstatné, protože se na tomto útoku podíleli vlastně členové všech skupin - větší či menší měrou. Drobná historická nepřesnost je také omluvitelná, vzhledem k tomu, že celá řada okolností spojených s atentátem se objevuje vpodstatě dodnes (např. teprve v roce 2004 se objevila lékařská zpráva z pitvy R. Heydricha). Pokud jde o můj subjektivní pocit z filmu, tak bych vypustila vztahy mezi německými pohlaváry a zaměřila se opravdu na Anthropoid (jejich vztah, detailněji vyřešený seskok - a ne náznak "On si Jožka zlomil palec") a hlavně na atentát - zejména na události, které následovaly poté, co Gabčík pustil kulomet (kolo, jak a proč se dostali do kostela apod.). Ale jinak je to film povedenej a při poslednim záběru mi běhal mráz po zádech.(27.5.2012)

 • - Při závěrečné bitvě v kostele parašutisté měli jen pistole, žádné automatické zbraně. (SeanBean)

 • - Filmaři pochopitelně neměli povoleno střílet ve skutečném kostele a demolovat jeho vnitřní vybavení. V barrandovských ateliérech proto pro tyto účely vznikla přesná replika interiéru kostela sv. Cyrila a Metoděje včetně oltáře. (ryba443)

 • - Vo filme režisér a spoluautori scenára postavy, ktoré uskutočnili atentát na Heydricha, nemenujú, vystupujú ako anonymné osoby. Dôvodom bol fakt, že v dobe natáčania filmu boli účastníci atentátu braní ako členovia západného odboja. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace