Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

lennyd

Tragická havárie vlaku nenechá vůbec nikoho chladným. Počet obětí přesahuje stovku - o to více překvapivé je, když je v troskách vlaku nalezen David Dunn (Bruce Willis), který nejenže havarii přežije, ale nemá ani jediné škrábnutí. Pár dní poté jej vyhledá Elijah Price (Samuel L. Jackson), majitel obchodu s komiksy, aby se jej zeptal na jedinou otázku - Kdy byl David naposledy nemocný. A David s překvapením zjišťuje, že za celý svůj život nebyl ani jedinou nemocný, neměl ani jediný úraz. Jaké záměry s ním ale tajemný Elijah Price má ? Co chce dokázat ?... Filmu sice chybí šokující překvapení ve stylu Šestého smyslu (respektive je odhaleno někdy v půlce filmu a ruku na srdce, kdo jej už po přečtení názvu filmu nečekal?), ale to vůbec nevadí, a i zde M. Night Shyamalan ukazuje, že má čuch na tajemné příběhy a navíc je dokáže perfektně převést na filmové plátno. Výborný Bruce Willis (ostatně jako vždy), ještě lepší je však Samuel L.Jackson (ostatně také jako vždy), a to vše podkresleno skvělou hudbou Jamese Newtona Howarda... ()

majxik

Velmi pěkný thriller se zajímavou zápletkou kde cítíte klišé jen když režiser ho tam chtěl. Bohužel ale né každého dokáže zaujmout, takže i když se mu nedá moc vyčíst tak rozdíl mezi 3,4 nebo pěti hvězdičkama udělá váš vlastní dojem. ()

MiCM

Perfektní reálný příběh.. Jak teda příběh, tak zpracování, hudba, herci atd. V podstatě snad jako vždy od M. N. Sh. ()

Bobik9

Nenadchlo mě to tolik jako ostatní zde. Bruce Willis a Samuel L. Jackson jsou skvělí, to rozhodně a to tradičně. Shyamalan je výborný režisér, o tom také nepochybuji, ale ten film je hodinu nuda! Myšlenka je skvělá a vyvrcholení a rozuzlení také, ale ta pasáž, kde se příběh utváří není nic, co by vás vtáhlo. Možná jsem měl přehnaná očekávání po takové chvále a takových tržbách, který film měl. ()

Pavlínka9

Něco mi na tomhle filmu "chybí", ale i po těch letech jsem nepřišla na to, co to přesně je... Ale zase má "Vyvolený" plno předností, které u jiných filmů nejsou a ani zdaleka se "Vyvolenému" nemohou vyrovnat. Sice je tento film určitým způsobem "pomalejší" a nenastane tam žádný extra veliký zvrat, ale ta atmosféra, kterou Shyamalan dokáže vytvořit, je prostě jedinečná :) A tím je právě ohromný :) Více než Bruce Willis, je pro mě v tomto filmu hvězda Samuel L. Jackson, který mě ohromil hned při své první scéně ve filmu. Jeho pohled, jeho zápal pro situaci a touha dosáhnout svého cíle...Je to pro mě jedna z jeho nejlepší rolí a zahrál ji bravurně :) Sice by film mohl lehce "přidat" na příběhu, jelikož znám pár lidí, kteří byli schopni při tomto filmu usnout, ale ve chvíli, kdy hlavní představitel pochopí plno věcí, otevřou se Vám oči dokořán :) Shyamalan je prostě mistr :) ()

noriaki

Tak takové to je když někoho úplně mine skvělý film. Uznávám řemeslné kvality a viděl jsem výborně budovanou atmosféru, ale i když se přede mnou střídaly precizně natočené scény, ani to se mnou nehnulo. Buď byl problém v hercích, protože k tomu děcku s očima bez bělma jsem cítil regulérní odpor a hlavní hrdina mi přišel vyloženě na pár facek. Nebo byl problém v ději. Ten téměř neexistuje a celou hodinu a půl zabírá rozvíjení úvodní myšlenky. Je to hezké, chytře vymyšlené, občas i napínavé, ale nebavilo mě to. Bylo mi to líto, protože netradičně zfilmované komiksy mám mnohem radši, než sériovou výrobu od Marvelu. Pochválím alespoň herce a hudbu. Zvlášť Robin Wright zahrála parádně. To ona ostatně dělá pokaždé. ()

Master19

Výborně natočený film se skvělou gradací až do posledních okamžiků. Eliah je famózně mysterický a Bruce nečekaně vystrašený. Rozhodně pro svou atmosféru stojí za shlédnutí. ()

JohnSmith

Willis opět s Jacksonem. Čekal jsem trochu víc,čekám čekám,kdy se konečně něco stane nebo přijde nějakej šokující závěr a ono nic. ()

yeniczek

Jeden z nejlepších filmů M.N.Shyamalana. Nádherně dohromady držící příběh směřující k překvapivému vyvrcholení... Je úžasné sledovat, jak se celkově mění pojetí filmu směrem k závěru, ze začátku se bojíte skoro dýchat, abyste něco nepokazili a vyvrcholení v domě v kombinaci s najednou monstrózní hudbou vám jakoby naplní hrudník.. Neskutečné.. 10/10 ()

Mihail123

Bez debaty najlepší film M. N. Shyamalana. Aj tak už skvelá atmosféra je podfarbená ešte lepšou hudbou. Dokonalý thriller, ktorý chytí a už nepustí. Film, ktorý nemá chybu. Škoda že v ďalších filmoch pán režisér nedosahuje takých kvalít. ()

Timak

Tohle byl úžasný herecký koncert. Vůbec jsem netušil, o co jde, než jsem se na to podíval. A o to víc jsem překvapen. Superhrdina, ktery je jen "obyčejný" člověk, který bojuje především sám se sebou, úhlavní nepřítel, který se snaží najít tohoto hrdinu, aby našel sám sebe, který je tolik charismatický, že snad na konci trochu pocítíte lístost nebo snad sympatie? Nevím co bych dodal. I když se zdá, že s posledním filmem Shymalan ztrácí dech, tady tomu tak rozhodně není. Jeho filmy vždycky byly o postavách a jejich charakterech vykreslených takovým nádherným způsobem, že to dokáže jen málo kdo. A zde nemohu jinka než říct - Hell a good job mr. Shyamalan. ()

hroubek

Vyvolený měl tu smůlu, že byl natočen po Šestém smyslu.Lidé prostě očekávali více a v tom byl jejich největší problém, jelikož u Vyvoléného není co přidávat.Ten film je perfektní, jen to není na první pohled pro některé vidět.Skvělý Bruce Willis a Samuel l. Jackson, které doplňuje neméně skvělá Robin Wright.Tento film nejvíc doceníte až si ho po čase pustíte znovu. ()

KimmyJ

Líbil se mi závěr filmu, nebo nelíbil? Na jednu stranu přišel konec asi 10 minut po tom, co se film pořádně rozjel. Na druhou byl závěr originální a otevřený, takže o tom může každý přemýšlet... No nevím - každopádně jinak se mi film moc líbil - hezký jiný pohled na komiksy. ()

MIGHTTREE

Velmi nadprůměrné? Bohužel ne. Konec se mi zdál velice ochuzený.Čekal bych nějaké pokračování a teprve dnes po filmu Rozpolcený dávám plný počet. ()

skretik

Hudba super (ale mám radšej soundtrack zo Sixth Sense alebo z Water horse: Legend of the Deep), príbeh prudko zaujímavý. Nápad perfektný, herci - super, niektoé "komiksové veci" v reáli pôsobili dosť nereálne, až nepríjemne. Celú dobu som čakala na to, aby som sa konečne s niekým mohla stotožniť, zžiť... a neprišlo to. Film ma nevtiahol do deja, nechal ma chladnou... ()

Mishqo

superhero movie tak trochu inak a M. Night Shyamalan na vrchole svojej geniality...skvelý výkon Willisa a Jacksona, skvelá hudba, atmosféra, napätie, naozaj krásny film ()

Eleanor05

Dobrý závěr, ale jinak je to poněkud zdlouhavé, málo dějové a kýčovité (obzvlášť ten přehnaně obdivný vztah syna k otci). ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda